Strona głównaOZEKim jest firma Edison Energia i jakie ma opinie?

Kim jest firma Edison Energia i jakie ma opinie?

Któż z nas nie słyszał o panelach fotowoltaicznych. Odnawialne źródła energii zyskały duże grono zwolenników za sprawą wielu korzyści, jakie oferują i trudno się temu dziwić. Pozwalają na duże oszczędności, łatwy dostęp do energii i ochronę środowiska. Jedną z firmy zajmujących się fotowoltaiką jest firma Edison Energia. Opinie na jej temat są skrajne. Według jednych firma branży OZE to rzetelny dystrybutor, który gwarantuje sprawne przeprowadzenie prac instalacyjnych. Zdaniem drugich, z wielu powodów lepiej wybrać ofertę konkurencji. Jak naprawdę wygląda współpraca z Edison Energia? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Kim jest firma Edison Energia?

Osoby decydujące się na montaż paneli fotowoltaicznych stają przed trudnym wyborem. Na rynku działa wiele firm, pośród których godne uwagi są tylko nieliczne. Edison energia to marka tworząca rozwiązania dla domu oraz firmy. Motywacją do działania spółki jest ciągły rozwój. Na horyzoncie majaczy idea przejścia na zielone źródła energii w całej Polsce.  Ważnym wyróżnikiem marki jest oferta abonamentowa, którą nieczęstonie często spotykamy w Polsce. W przypadku firmy Edison Energia, opinie to nie wszystko. Spółka akcyjna ma w swoim dorobku ponad 5 tysięcy sfinalizowanych projektów, co pozwala ją określić jako doświadczonego partnera z bogatym zapleczem i wypracowaną pozycją na rynku. Co ważne, Edison Energia realizuje zlecenia na swoje usługi na terenie całego kraju, pozwala dobrać klientom dogodny model finansowania i prowadzi kompleksowe działania od doradztwa, aż do montażu popularnych solarów w domu lub firmie.

Dlaczego warto przejść na panele fotowoltaiczne?

Wiele osób decyduje się na panele fotowoltaiczne ze względu na duże oszczędności. Poza możliwością odłożenia środków finansowych korzystanie z energii słonecznej jest znacznie prostsze i bardziej dostępne niż używanie biomasy, czy biogazu. W porównaniu do innych źródeł energii odnawialnej to właśnie energia słoneczna jest najbardziej popularna. Stanowi znakomity sposób na zmniejszenie emisji CO2 i ratunek zanieczyszczonej planety. Zaletą energii słonecznej jest także łatwe gospodarowanie prądu. Posiadacze instalacji mogą sami decydować o ilości generowanych zasobów, a ich skumulowany nadmiar sprzedawać do sieci energetycznych. Poza tym nieruchomość z zamontowanymi ogniwami fotowoltaicznymi znacząco podnosi jej wartość. Panele dodają prestiżu bez względu na rodzaj zabudowy. Stanowią dodatek, który nie tylko się zwróci, ale po czasie przyniesie zyski.

Edison energia – opinie klientów

Mimo skrajnych not ze strony klientów firma Edison Energia opinie w ogólnym rozrachunku są zadowalające. Średnia ocen na poziomie 4,6 to dobry wynik jeśli chodzi o opinie google. Wiele osób chwali profesjonalne podejście pracowników, ich zaangażowanie i wpływ w rozwój gospodarstwa. Zadowoleni klienci doceniają ekipę montażową, krótki czas realizacji zamówienia i kontakt z firmą oraz kompleksowe podejście do tematyki samego montażu i użytkowania paneli fotowoltaicznych. Osoby wypowiadające się negatywnie o firmie narzekają na telefony z biura obsługi klienta, nachalne oferty, które są w tej branży codziennością oraz trudny kontakt z firmą. Wiele osób zarzuca Edison Energia niechlujne wykonanie zlecenia, które znacząco odbiega od obietnic firmy. Ku przestrodze potencjalnych klientów dodajmy, że wiele osób po rozmowie na temat projektu nie doczekało się dalszych kroków ze strony firmy. Śledząc oceny klientów firmy Edison Energia, opinie na jej temat są albo bardzo pozytywne, albo bardzo negatywne, bez wartości uśrednionych. Ciężko stwierdzić, skąd wzięła się taka prawidłowość. Można domniemywać, że jakość usług jest uzależniona od aktualnej kondycji firmy, a odrzucone projekty to efekt braku mocy przerobowej. Niestety kontakt z klientem jest słabym elementem działań Edisona, a ostateczne wykonanie zależy od umiejętności fachowców i może być różne. To natomiast tylko spekulacje, ponieważ oceny nie dają jednoznacznej opinii na temat działań marki.

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę fotowoltaiczną

Podobnie jak w przypadku firmy Edison Energia opinie, to nie jedyne kryterium wyboru operatora energii słonecznej. Firmy zajmującą się kompleksowym montażem kolektorów słonecznych warto zweryfikować pod kątem oferty oraz kosztów. Często okazuje się, że  cena usługi montażu i zakupu produktów są znacznie zawyżone i nieopłacalne dla klienta. Choć większość firm działa w całej Polsce, warto wybrać tę, która nie będzie bardzo oddalona od miejsca instalacji, co obniży koszty i czas montażu. Przestrzegamy także przed oszustami, którzy pojawiają się również w tej branży. Warto dokładnie rozważyć wybór firmy fotowoltaicznej.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

19 KOMENTARZE

 1. Osoba współpracująca z Edison Energia wprowadziła mnie w tzw: „błąd inwestycyjny”. Wg informacji od agenta firma Edison tak uczy swoich agentów co do sprzedaży swoich usług, m.in. pomija dodatkowe opłaty np. serwisowe itp. Podczas podpisywania umowy a raczej przed jej podpisaniem nie ma mowy o dodatkowych kosztach, finansach, wydatkowaniu pieniędzy poza: kredytem i tym co naliczy po rozliczeniu rocznym końcowym grupa energetyczna. Oferta: wyższy pakiet (wyższa cena inwestycyjna) daje brak dodatkowych kosztów przy gwarancji na 25 lat … Okazuje się, ze to nie prawda, zaś zapis który funkcjonuje w umowie jest niezgodny a raczej zabroniony,. Sprawa trafia do: UOKIK oraz prokuratury… Obawiam się jednak, ze Edison wyjdzie na swoje, zaś przegrana będzie po stronie agenta … Co nie zmienia faktu, ze Edison przy pomocy swoich agentów (nie”douczonych” ) wprowadza w błąd inwestorów.

 2. Edison to firma która oszukuje nie dotrzymuje ustaleń zapisanych w umowie i tak podpisujemy umowę że instalacja wyprodukuje 7, 44 kWh energii a po roku okazuję się że mamy w projekcie na trzeciej stronie zapis wyliczenia nie wiem jak to nazwać 6,75kwh i to właśnie projekt a nie umowa jest wiążący bo umowa jest zawierana z przedstawicielem taką informację przekazano mi w dziale reklamacji . Proszę omijać firmę Edison szerokim łukiem bo to oszuści

 3. Odradzam szczerze podpisywanie umowy z firma Edison Energia. Prawie rok temu podpisałem umowe na pompę ciepłą i fotowoltaike. Do tej pory są ciągłe problemy z pompą i ogrzewaniem domu, nie było instruktażu obsługi pompy, nie wiadomo kiedy mają być przeglądy, aplikacja do kontroli zdalnej pompy prawie nigdy nie działa, nie mówiąc już o tym, że Pani handlowiec z W-wy wcisnęła nam inną pompę niż się umawialiśmy ustnie wpisując sobie tylko znaną sygnaturkę na umowie. Negocjacje z przestawicielami firmy wyglądały tak, że złotouści menadżerowie chcieli coś udobruchać samymi pięknymi słowami, bez próby rozwiązania problemu. Sprawa generalnie idzie właśnie do sądu.

  • Ja też mam taki problem ponad 60 dni i jeszcze nie zadzwonili do mnie o termin montażu.
   Kredyt spłacam a nie ma dalej jakiej kolejek wiadomości.Zakladam sprawę w sądzie bo to nie ma sensu dalej ciągnąć.Mysle że mam sprawę wygrana, i to z odsetkami.

 4. Stanowczo odradzam jakikolwiek kontakt z tą firmą. Umowę na instalację pompy ciepła podpisałem w marcu, kredyt zacząłem spłacać od kwietnia a wszystkie pieniądze bank przelał do firmy Edison. Mamy końcówkę października i żadnej konkretnej informacji co do terminu montażu. Telefon za każdym razem odbiera ktoś inny i w kółko zwodzą tymi samymi pytaniami i zapewnieniami, że to tylko chwilowe kłopoty. Podałem sprawę do Urzędu Ochrony Konsumenta. Sprawa pewnie trafi do prokuratury.

 5. Dzisiaj chcę się podzielić jak odbywa się montaż w Edisonie Energia. Nie wspomnę jak długo walczę o to aby oni raczyli mi założyć panele fotowoltaiczne . W dniu 1 grudnia około godz. 17:30 otrzymałem wiadomość z firmy monterskiej , że usługa będzie wykonana w dniu 6 grudnia a nie w dniu 2 grudnia. Pomijam już zmianę wcześniejszych ustalonych terminów .W rozmowie telefonicznej z panią która zadzwoniła do mnie oświadczyła mi że, nie zostanie wykonana usługa w wyznaczonym terminie gdyż firma i oni są zajęci i proponują ustalenie innego nie z godnie z tym co jest zapisane w paneleu klienta. Nie zgodziłem się na te warunki i po około pół godziny zadzwoniła ponownie że, przyjedzie do mnie ekipa jednak w dniu 2 grudnia. Oczywiście przyjechali do mnie panowie którzy wykonali założenie stelaży na dachu dokonując pomiaru od środka krokwi . Po zamontowaniu pan stwierdził, że się jemu nie udało dokładnie wkręcić 2 śrub i dokonał tzw. przestrzału trafiając w blachodachówkę po za krokwiami. Z uwagi na pogodę i silny wiatr umówiliśmy się z monterami, że dokończą resztę pracy w dniu dzisiejszym z samego rana. Dzisiaj jak „wariat” zwolniłem się z pracy aby być na miejscu. Niestety nikt mnie nie poinformował że nie przyjedzie lub może być opóźnienie pomimo że jeden z panów w dniu wczorajszym zapewniał mnie że na pewno zadzwoni do mnie bo mają jakąś poprawkę u nas w Ostrołęce i u mnie zrobią najpierw i założą panele, bo zostało im u mnie już nie dużo prac. Dzisiaj około godz. 11:30 ponownie zadzwoniła pani do mnie i oświadczyła mi że chce się umówić ze mną na wykonanie prac monterskich w dniu 10 grudnia jak mi odpowiada taki termin, gdyż wszyscy pracownicy są zajęci. Przekazałem jej że dzisiaj miała być dokończona praca i chcę rozmawiać z szefem. Po „dłuższej rzeczowej rozmowie” Pan właściciel firmy zapewnił mnie że znajdą dla mnie w końcu czas i postarają się wykonać usługę jak najlepiej i przyjadą w poniedziałek czyli 6 grudnia na godzinę 8 rano i dokończą pracę. W dniu dzisiejszym nie ma wiatru i można było zakończyć cały montaż. W poniedziałek ma padać i mają być znów wiatry. Zadzwoniłem dzisiaj do Edisona i zapewniono mnie że sprawę przekażą dalej i ktoś do mnie zadzwoni. Niestety w Edisonie jest cisza i jakaś zmowa milczenia. Napisałem dzisiaj ponownie do nich informację z panelu klient jakie mają podejście w stosunku do mnie. Z kierownictwa nikt oczywiście do mnie nie zadzwonił i chyba nie chce ze mną rozmawiać. Ja po prostu mam już dosyć użerania się z tą „psełdo idealną firmą”. Tak jak mają oni podejście do mnie to zaczynam powątpiewać w wszystkie zapisy w umowie łącznie z serwisem i monitoringiem. Postanowiłem opisywać ich poczynaniach na wszystkich forach w których jest Edison energia i niech się reszta ” chętnych ” ludzi od żegna od tej firmy. Niektórzy „nieudaczni” pracownicy tej firmy udają że dbają o klienta a tak naprawdę to mają to ….. O godzinie 14:10 zadzwoniła do mnie miła pani z Edison Energia i poinformowała mnie żebym udał się do PGE i poprosił ich o zmianę numeru domu a konkretnie o dopisanie jednej literki w adresie, bo ktoś z urzędników się pomylił i będzie to wielkim problemem. Czyli jak oni maja problem to zadzwonią wtedy do klienta aby za nich załatwiał sprawę. Taki jest Edison -Energia. Zobaczymy co będzie dalej. Nerwy człowiekowi już puszczają od tego wszystkiego. Bardzo żałuję że nakłoniono mnie do podpisania umowy na wykonanie fotowoltaiki przez tą firmę .

 6. Odradzam absolutnie jakikolwiek kontakt i podpisanie umowy z Firma Edison Energia !!!Umowe podpisalem 29.09 i sama sprawa doradztwa i projektu plus zalatienian kredytu przeszla wrecz wzorcowo .
  Schody sie zaczely zaraz pozniej . Po 2 tygodniach przywieziono pierwsza czesc materialow jak sie okazalo oprocz paneli , nie udawalo nam sie dostac jakakolwiek informacje kiedy paanele zostana dostarczone . w dniu 29.11 panele doszly i na panelu klienta zmieniony zostal nam status na materialy dostarczone . Po wielu probach przez infolinie i bardziej oficjalnych do firmy udalo nam sie umowic montaz , panowie przyjechali i zgodnie z proawda stwierdzlismy ze w tym dniu to bedzie niemozliwe z racji oblodzenia dachu na propozycje proby nastepnego dnia Panowie stwoerdzli ,ze nie moga . Po iwelu roznych prob kontaktu nadal nie udalo nam sie umoiwic montaz. W dniu 07.01 doszly 3 panele jak sie okazalo brakowalo . Firma jest absolutnie niesolidna i oszukuje klientow . Pobralala cala kwote nie wywiazuje sie z umow , totlany brak informacji op opznieniach . Przetrzymuje materialy u klienta ponad 3 miesiace bez uprzedzeine i obuecujac szybki montaz co sie nue dzieje .
  Zglaszam firme do Urzedu Ochrony Klienta jak i planuje pozew do sadu o rozwiazanie umowy z odszkodownaiem . Prosze potraktowac to powaznie firma Edison jest absolutnie nie do polecenia .

 7. Ja też miałem (mam dalej) problemy z tą firmą umowa podpisana (zatwierdzenie projektu) w czerwcu 2021r. Wybraliśmy pakiet premium z gwarancją montażu w ciągu 20 dni od podpisania. montaż nastąpił we wrześniu. Ekipa przyjeżdżała kilka razy bo brakowało części (montaż na gruncie). Przyjeżdżali bez wcześniejszego umówienia się. Dzwonili z pretensjami, że stoją przed ogrodzeniem a w domu nikogo nie ma. Do tej pory nie mogę się doprosić o wykończenie (zabezpieczenie jakimiś uszczelkami czy też korkami ostrych krawędzi). Ale zachęcam wszystkich, którzy podpisali umowy i mają zapewniony termin realizacji o wystąpienie do tej firmy o zapłatę kary umownej za niewywiązanie się z terminowego montażu. Kara to 0,1% wartości inwestycji za każdy dzień zwłoki lecz nie więcej niż (o ile dobrze pamiętam) 3.000,00zł. Chociaż tyle będziecie mogli wyrwać z EDISONA.

 8. Zdecydowanie NIE POLECAM !!! tej firmy. Od 4 miesięcy mam zapłacone około 80 tys tytułem zaliczki za 2 instalacje po 9.6kw, po wielkich prośbach a potem groźbach udało się uruchomić jedną. Wczoraj elektrownia zamontowała do jednej instalacji licznik a druga leży na ziemi bo jakimś cudem dostarczyli ja początkiem stycznia. Do drugiej oczywiscie przyjechali monteży stwierdzając że nie biorą odpowiedzialności ale jak przedstawiciel był na miejscu i konsultował z jakimś macherem możliwość zamontowania instalacji to wszystko się dało i żebym nie zwlocznie po podpisaniu umowy zapłacił będzie szybki montaż. Mamy 18.01 .2022 i wczoraj wymienili mi licznik a druga instalacją leży na ziemi przedstawiciel nie oddzwania opiekun twierdzi iż prowadzone są rozmowy z koordynatorem -co by to nie znaczyło i ja dlugo te rozmowy będą prowadzone. Moi znajomi którzy się nie zdecydowali w tym samym czasie na ofertę Edisona bo była zbyt wysoka dla nich od 3 miesięcy cieszą się wlasna energią a ja zaczynam się rozglądać za rozwiązaniami prawnymi i pewno jak nie zdążą zainstalować przed zmianami będę żądał rekompensatę za najbliższe 15 lat. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM TEJ FIRMY !!!!!!!! NIGDY

Najpopularniejsze