Abakon – opinie

Firma Abakon to przedsiębiorstwo, które jest obecne na rynku budowlanym od 2002 roku. Przede wszystkim spółka ta specjalizuje się w budowie domów z keramzytu i nie tylko. Pierwsze biuro tej firmy powstało obok Placu Wolności, które znajduje się w Bielsko-Białej. Na początku Abakon skupiał się na budowie domów jednorodzinnych na śląsku, dość szybko nabrała wiatru w żagle i po niespełna paru latach budowała około pięćdziesiąt domów w ciągu roku. Na ich stronie głównej można znaleźć informacje o tym, że jako pierwsi w regionie Polski rozpoczęli budowę domów jednorodzinnych przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii podzespołów z keramzytu, w ten sposób w dość szybkim tempie zyskała rozgłos a obecnie cieszy się dobrą opinią. W dalszej części wpisu sprawdzimy, czym obecnie zajmuje się Abakon z Bielsko-Białej, jak wygląda praca w tej firmie i jakie można znaleźć opinie w sieci.

Abakon – co to za firma?

Abakon to przedsiębiorstwo budowlane, które ma swoją centralę w Bielsko-Białej, w województwie śląskim. W dość szybkim czasie firma rozwinęła swoją załogę i portfolio i zyskała pozytywne opinie, po czym otworzyła swój kolejny oddział w województwie małopolskim. W kolejnych latach i dobrze prosperującej działalności powstały kolejne oddziały w Katowicach i w Krakowie. Obecnie Abakon ma swoje oddziały niemal w każdym większym mieście, czyli we Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie i Kędzierzynie-Koźle. Po dziesięciu latach prowadzenia działalności i ciężkiej pracy, Abakon rozwinął się na tyle, że powstał Magazyn Materiałów Budowlanych pod szyldem Abakon, w ten sposób firma zyskała niezależność, a wszelkie materiały budowlane były u niej dostępne od ręki. Wraz z ekspansją i rozbudową kolejnych oddziałów, Abakon nie tylko zyskał pochlebne opinie wśród swoich klientów, ale dzięki temu zwiększono moce przerobowe i zaczęto realizować coraz więcej budów. Na stronie oficjalnej tej firmy, znaleźć można informacje o tym, że Abakon obecnie ma na swoim koncie ukończonych ponad 1500 domów jedno i wielorodzinnych. W ten sposób buduje 150 wysokiej jakości domów rocznie.

Abakon Bielsko – opinie

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, Abakon z centralą w Bielsko-Białej zyskuje pozytywne opinie dzięki temu, że jako jeden z nielicznych przedsiębiorstw na terenie naszego kraju wykonuje domy przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii z podzespołów keramzytowych. Ta technologia przyczynia się do tego, że takie domy są gotowe nawet już po 4 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Oczywiście, zanim to wszystko nastąpi przedstawiciele firmy Abakon zajmują się kompleksowo formalnościami, które są związane z rozpoczęciem budowy i nie tylko. Wymienić w tym przypadku można to, że firma wykona projekt, zajmie się wszelkimi formalnościami oraz pozyska finansowanie na taką budowę, w tym przypadku tematem zajmuje się wyspecjalizowany doradca finansowy.

Klienci najczęściej wystawiają pozytywne opinie z tego względu, że Abakon starannie dobiera wysokiej jakości materiały budowlane, które zapewnią swoim klientom bezpieczeństwo i komfort. Na stronie oficjalnej Abakon, znaleźć można informacje o tym, że spółka współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami, którzy cieszą się również dobrą reputacją.

Abakon praca

Często w sieci pojawiają się zapytania i opinie o tym, jak wygląda praca w firmie Abakon. Na jednym z serwisów Internetowych, znaleźć można komentarze o tym jak przebiegała praca, lub staż. Najczęściej są to pozytywne wpisy, które odnoszą się do tego, że dzięki pracy w Abakon osoby rozszerzyły swoją wiedzę na temat całej technologii i procesów budowy domów od podstaw, aż pod klucz. Dodatkowo można wywnioskować, że zespół składa się z dość kreatywnych i ambitnych osób, dzięki temu praca staje się przyjemniejsza.

Kolejne wpisy dotyczyły odbywanej praktyki budowlanej, osoba ta pracowała w dziale wykonawczym przez około dziesięć tygodni. W trakcie trwania praktyk, osoba zdążyła się zapoznać z różnymi ciekawostkami i procesami budowy domów. Dodatkowo dzięki zaangażowaniu, otrzymała propozycję współpracy. Jak widać praca w Abakon to nie tylko możliwość rozwijania swoich kompetencji, ale i również szansa na zdobycie nowego doświadczenia.

Obecnie na oficjalnej stronie Abakon, znajduje się zakładka „Kariera”, tam znajdują się informacje o tym, kogo firma aktualnie potrzebuje do swojego zespołu. Na dzień dzisiejszy znajdują się oferty pracy na projektanta, przedstawiciela handlowego, doradcę finansowego, kosztorysanta, kreślarza, koordynatora sprzedaży, czy specjalistę ds. reklamacji. Jeżeli chciałbyś aplikować na dane stanowisko, wystarczy wysłać swoje CV poprzez udostępniony formularz kontaktowy. To wszystko pokazuje jak dynamiczną firmą jest Abakon.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Nie polecamy firmy ABAKON. Jesteśmy na samym początku współpracy z tą firmą i już mamy bardzo utrudniony kontakt. Do czasu podpisania umowy oraz wpłaty zaliczki wszystko super, natomiast już chwilę później totalne olewanie klienta. Dokładnej opinii na temat budowy nie mogę napisać, gdyż firma nawet nie zaczęła budowy (oczywiście nie dotrzymują terminów zawartych w umowie).Każdy etap, tak naprawdę wstępny – NIE JEST W ŻADNYM STOPNIU PROFESJONALNY. Należy się 100 razy zastanowić nad wyborem tej firmy, a na pewno przy podpisywaniu umowy brać prawnika.

Najpopularniejsze