Strona głównaPoradyEkogroszek Karlik - opinie, cena, z jakiej kopalni jest węgiel?

Ekogroszek Karlik – opinie, cena, z jakiej kopalni jest węgiel?

Czym jest ekogroszek Karlik? Jakie opinie na forum przeczytamy o ekogroszku Karlik 26 i w jakiej cenie można kupić ekogroszek Karlik luzem a w jakiej workowany? Z jakiej kopalni jest węgiel Karlik? I który węgiel jest lepszy, Karlik czy Pieklorz? Na te pytania odpowiemy poniżej. 

EKOGROSZEK KARLIK – Z JAKIEJ KOPALNI?

Z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Karlik? Ekogroszek Karlik jest paliwem stałym, które jest wytwarzane z węgla kamiennego. Ekogroszek Karlik to alternatywa dla tradycyjnego węgla, nowoczesna i ekologiczna. Ekogroszek Karlik – z jakiej kopalni pochodzi? Ekogroszek Karlik ma doskonałe parametry spalania, co stanowi o jego ekologiczności i sprawia, że coraz więcej osób sięga po ekogroszek Karlik w miejsce węgla kamiennego. Z jakiej natomiast kopalni pochodzi ekogroszek Karlik? Ekogroszek Karlik pochodzi z kopalni Piast – Ziemowit. Kolejną zaletą ekogroszku Karlik, który pochodzi z kopalni Piast – Ziemowit w Bieruniu jest to, że jego stosowanie jest po prostu bardzo proste i wygodne. Stosowanie ekogroszku Karlik nie wymaga bowiem częstego dokładania do pieca tak jak to się niestety dzieje w przypadku węgla tradycyjnego. Ekogroszek Karlik nie jest również tak szkodliwy dla środowiska naturalnego jak węgiel kamienny. 

Ceny w ostatnim czasie poszły jak szalone do góry!

EKOGROSZEK KARLIK – OPINIE NA FORUM

Jakie opinie na forum znajdziemy o ekogroszku Karlik? Opinie na forum o ekogroszku Karlik są zróżnicowane aczkolwiek przeważają te przychylne. Użytkownicy ekogroszku Karlik dzielący się swoimi opiniami na forum podkreślają, że ekogroszek Karlik ma bardzo mało spieków, ale to wszystko zależy m.in. od pieca, palnika i ustawień na piecu. Ponadto w opiniach na forum użytkownicy i testerzy ekogroszku Karlik piszą, że jest to dobry produkt do palenia w piecu, zdarzają się takie opinie na forum, w których użytkownicy ekogroszku Karlik zaznaczają, że używają go już od kilku lat i są zadowoleni z tego węgla. Inni użytkownicy w swoich opiniach na forum piszą, że w ekogroszku Karli jest trochę popiołu, ale pomimo to radzi on sobie przy temperaturach od -5 do 0 stopni Celsjusza. Opinie na forum o ekogroszku Karlik są w znacznej części pozytywne. Osoby dzielące się swoimi opiniami na forum piszą, że ekogroszek Karlik w oryginalnych workach jest suchy i dobrze przesiany co znaczy, że ma w sobie małą ilość miału. W opiniach na forum wyczytamy również, że cenią sobie ekogroszek Karlik za długość palenia, ilość wydzielanego ciepła oraz małą ilość popiołu. Są jednak oczywiście też takie opinie na forum o ekogroszku Karlik, które są bardziej krytyczne i negatywne.

EKOGROSZEK KARLIK 26 – OPINIE

Jak wyglądają opinie o ekogroszku Karlik 26? Ekogroszek Karlik 26 – 28 ma granulację 6 – 25 mm, jest typem węgla 32.1 i jego minimalna wartość opałowa to 26000 kJ/kg. Ekogroszek Karlik 26 zawiera w sobie maksymalnie 9% popiołu i 12% wilgoci. Jego spiekalność to 0 – 15 RI. Jak natomiast wyglądają opinie o ekogroszku Karlik 26? W opiniach na forum, które wystawiają testerzy ekogroszku Karlik 26 – 28 czytamy, że worki w których ekogroszek Karlik 26 jest dostarczany są bez zastrzeżeń co sprawia, że ekogroszek Karlik 26 jest suchy i nie ma w sobie wilgoci. W opiniach o ekogroszku Karlik 26 czytamy, że granulacja ekogroszku Karlik 26 jest gruba i nie widać w nim podziarna. Węgiel Karlik 26 jest twardy, ale nie na tyle by nie dało się go przełupać. Użytkownicy ekogroszku Karlik 26 piszą, że jest to specyficzny węgiel, który lubi tzw.„leżakowanie” i dlatego mało przy węglu Karlik dmuchamy. W opiniach o węglu Karlik 26 czytamy, że dobrze się on dopala i że brak spieków. Testerzy tego konkretnego węgla Karlik piszą w swoich opiniach, że nie jest on wymagający i że nawet laik będzie w stanie ustawić swój piec pod ekogroszek Karlik 26.

EKOGROSZEK KARLIK 26 – 28 OPINIE

Kaloryczność ekogroszku Karlik wynosi 26 – 28 Mj/kg. Jest to ważna cecha ekogroszku Karlik, bo odpowiada za to ile ciepła użytkownik węgla Karlik uzyska z jego spalania. Im wyższa jest kaloryczność węgla, w tym przypadku węgla Karlik, czyli ekogroszku Karlik, tym więcej ciepła jego użytkownik może uzyskać. Opinie o ekogroszku Karlik 26 – 28 podkreślają, że również zawartość popiołu jest ważna przy zakupie węgla a także jego sposób produkcji i przechowywania. W opiniach o ekogroszku Karlik 26 – 28 czytamy, że w piecach nowej, V generacji wymagany jest określony rozmiar ziaren węgla. W opiniach o ekogroszku Karlik 26 – 28 można przeczytać, że węgiel Karlik spełnia ich wymagania, bo granulacja ekogroszku Karlik 26 – 28 wynosi od 6 do 25 mm. W opiniach o ekogroszku Karlik 26 – 28 znajdziemy również odnośniki do jego ceny. Jaka jest cena ekogroszku Karlik luzem? Cena ekogroszku Karlik luzem w 2022 roku wynosi 1025 zł/t czyli średnia cena ekogroszku Karlik to 44,26 zł za GJ. Ekogroszek Karlik 26 – 28 ma opinię wydajnego i ekologicznego węgla. Dodatkowym atutem ekogroszku Karlik jest jego cena luzem i w workach. Jest to cena konkurencyjna i dlatego nie dziwią pozytywne opinie o węglu Karlik.

PIEKLORZ CZY KARLIK

W opiniach na forum można wyczytać, który węgiel zdaniem użytkowników jest lepszy Karlik czy Pieklorz. W porównaniu Karlik czy Pieklorz oba węgle mają swoich zwolenników i przeciwników. Na pytanie Karlik czy Pieklorz ich użytkownicy piszą, że zarówno jeden jak i drugi ma swoje mocne i słabe strony. Na forum na zadane pytanie, który węgiel się lepiej pali, Karlik czy Pieklorz częściej znajdują się jednak opinie, w których to Karlik wypada lepiej niż Pieklorz, pomimo tego, że ich cena jest porównywalna. 

Zobacz też:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Stary taty.
    Może się nazywać jak chce.
    Palę w 100kW 5kl ecodesign, palniku innym. Jak sądzę mieszanką polskiego z RU. Albo i sam RU. Prawie zero spieku. Z 2t. 6 woreczków na 3/4 popiołu lekkiego jak pierze. Bywa wilgotny. Sporo podziarna. I jest genialny
    I co? Nic pieklorza karlika czy mojego się kupić nie da. Rozkłada mi to produkcję ogrodniczą. A dużo mi nie trzeba. Raptem 20t na 3 miesiące wiosny.

Najpopularniejsze