Strona głównaZakupTest kluczy udarowych

Test kluczy udarowych

Zarówno elektryczne, jak i akumulatorowe klucze udarowe powszechnie wykorzystywane są nie tylko w warsztatach samochodowych. Wybór odpowiedniego klucza zależy nie tylko od charakteru i miejsca wykonywanej pracy, ale również od parametrów oferowanego urządzenia. Jeśli chcemy wybrać dobrze i mądrze wydać pieniądze, warto przed zakupem zapoznać się z testami kluczy udarowych.

W testach kluczy udarowych brane są pod uwagę ich najistotniejsze parametry oraz praktyczne dodatki. Warto też pamiętać, że testy wykonują fachowcy, doskonale wiedząc, na co zwracać szczególną uwagę. A zatem – czas na testy kluczy udarowych!

Test kluczy udarowych akumulatorowych

Wersje akumulatorowe wybierane są wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia do sieci elektrycznej. To również znakomity sprzęt do prac na działce czy w terenie. W testach kluczy udarowych akumulatorowych brały udział nie tylko znane i popularne marki, ale także przedstawiciele rzadziej kupowanych firm. Które są lepsze? Okazuje się, że test kluczy udarowych akumulatorowych za jako najlepszy uważa propozycję pochodzącą od firmy Ryobi, a konkretnie model ONE+ R18lW3-0.

Klucz umożliwia pracę w trzema różnymi prędkościami. Zasilany jest jednym akumulatorem o napięciu 18V. W rankingu zaraz za nim plasuje się model DCF880NT od marki DeWalt. Największym atutem urządzenia są 203 Nm momentu obrotowego oraz pierścień wyposażony seryjnie w diody LED. Klucz kosztuje nieco ponad 700 złotych.

Test kluczy udarowych elektrycznych

Obok w pełni mobilnych i kompaktowych wersji kluczy akumulatorowych, producenci oferują również większe narzędzia. W testach kluczy udarowych elektrycznych biorą udział te modele, których nic nie jest w stanie zatrzymać, kiedy zaczną. Powermat PM-EKU-2000N to jeden z tych kluczy udarowych, które sprawdzają się nie tylko w amatorskich warsztatach. Moc to 2000 W, a samo urządzenie jest w stanie odkręcać maksymalnie z momentem wynoszącym aż 720 N, a dokręcać – z siłą 440 Nm.

Test kluczy udarowych elektrycznych pokazuje, że choć ten klucz udarowy potrzebuje podpięcia do sieci 230V, jest zdecydowanie wart zakupu. O tym, że urządzenie sprawdzi się również w profesjonalnych warsztatach świadczy, chociażby przewód o niebagatelnej długości 2,7 m, który w żaden sposób nie ogranicza ruchów użytkownika. Niewielka waga to kolejny powód, dlaczego w testach kluczy udarowych elektrycznych model ten wypada wręcz wzorowo.

Testy kluczy udarowych elektrycznych często wspominają również o modelu Mar-Pol M82483 o mocy 2000 W i maksymalnym momentem udarowym wynoszącym aż 800 Nm. Za największe zalety tego urządzenia uważa się solidny, niezawodny i bezawaryjny silnik. Ów niezawodny klucz udarowy wykorzystywany jest powszechnie nie tylko w domowych remontach, ale w profesjonalnych warsztatach samochodowych oraz na placach budowy. Na użytkownikach wrażenie robi także moment obrotowy – 2200 obr./min.

Już na pierwszy rzut oka klucz sprawia wrażenie solidnie wykonanego i niezawodnego. Ważący trzy kilogramy klucz w zestawie ma zapasowe szczotki – niezbędny element eksploatacji. Rękojeść została dodatkowo powleczona antypoślizgowym materiałem, dzięki czemu leży precyzyjnie w dłoniach i pozwala na wykonywanie wyważonych ruchów. Mimo sporej wagi urządzeniem łatwo jest operować, a ręce nie męczą się nawet przy dłuższej pracy. Do zestawu dokładane są gratisowo aż cztery nasadki – 17 mm – 23 mm. Wg testów kluczy udarowych elektrycznych to jeden z pewniejszych zakupów.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze