Strona głównaOgródJabłoń typu 'Red Loove' - czym się wyróżnia?

Jabłoń typu 'Red Loove’ – czym się wyróżnia?

Jeśli chcesz posadzić jabłoń, to musisz dobrze zastanowić się nad wyborem odmiany. Istnieje mnóstwo odmian tego drzewa owocowego, więc masz wiele możliwości. Jeżeli szukasz czegoś oryginalnego, zwróć uwagę na jabłoń typu Red Loove, która wyróżnia się przede wszystkim niezwykłym wyglądem owoców. Sprawdź dlaczego warto zainwestować właśnie w taką jabłoń i zaplanuj sadzenie wyjątkowej rośliny, której hodowla dostarcza dużo radości!

Jabłoń, która rodzi niezwykłe owoce

Jabłka są bardzo zdrowe, smaczne i mają bogatą symbolikę. Chyba wszyscy lubią smak tych owoców, a sama jabłoń jest drzewem urokliwym i, według ludowych wierzeń, przynoszącym szczęście i obfitość. W naszej szerokości geograficznej jabłonie są bardzo popularne i raczej nie kojarzą się z egzotyką, jednak istnieją odmiany, które wyraźnie się wyróżniają, a jedną z nich jest 'Red Loove’. Jak wiadomo, jabłka to owoce z białym, lekko żółtawym lub delikatnie zaróżowionym miąższem, jednak w przypadku tej szwajcarskiej odmiany jest inaczej. Miąższ owoców 'Red Loove’ jest różowo-czerwony! Co ciekawe, nie ciemnieje on po obraniu owoców ze skórki i ugotowaniu! Ten niezwykły kolor miąższu odmiana zawdzięcza dużej ilości antyoksydantów, czyli bardzo ważnych dla zachowania zdrowia i młodości przeciwutleniaczy. Odmiana ta zawiera ich nawet o 40% więcej niż inne odmiany. Owoce 'Red Loove’ są okrągłe, mają czerwoną skórkę, są słodko-kwaśne, soczyste i aromatyczne. Jabłka te wspaniale smakują na surowo, ale można też robić z nich soki, czerwony cydr, dżemy lub upiec szarlotkę w nietypowym kolorze. Warto zamówić Jabłoń Red Loove na Sadowniczy.pl, ponieważ sklep oferuje drzewka hodowane w najlepszych warunkach.

Jak wygląda jabłoń typu 'Red Loove’?

Jabłoń 'Red Loove’ ma wyjątkowe owoce, ale również wygląd całego drzewa jest nietuzinkowy. Wyróżnia się ono czerwonawymi pędami, a także ładnymi czerwono-zielonymi liśćmi i oraz ciemnoróżowymi kwiatami. Jabłonie tej odmiany idealnie nadają się dla osób, które mają niewielkie działki bądź małe ogrody. Można je jednak śmiało polecić do każdego ogrodu. Jeśli szukasz innych odmian, sprawdź jabłonie na Sadowniczy.pl

Czy uprawa jabłoni 'Red Loove’ jest trudna?

Jeżeli chcesz posadzić jabłoń 'Red Loove’, to musisz wiedzieć o tym, że jest to roślina odporna na szkodniki, ponadto wykazuje sporą odporność na choroby. Co ważne, jest to odmiana samopylna, co może być ułatwieniem zwłaszcza dla niedoświadczonych hodowców. Jabłoń ta po kilku latach uprawy wymaga formowania. Wiosenne cięcie drzewka obejmuje skrócenie gałęzi i przewodnika, co nie jest skomplikowane z racji na niewielkie rozmiary rośliny. Jabłoń Red Loove wymaga stanowiska słonecznego, choć toleruje półcień. Gleba dla tej odmiany powinna obfitować w próchnicę oraz składniki pokarmowe. Co istotne, ta jabłoń jest mrozoodporna i nie szkodzą jej nawet silne mrozy. Można śmiało stwierdzić, że 'Red Loove’ to odmiana bardzo łatwa w uprawie, ale trzeba poświęcić jej odrobinę uwagi. Pamiętaj o tym, że nie każdy sklep sprzedaje zdrowe, nieuszkodzone rośliny. Wejdź na stronę https://www.sadowniczy.pl/ i uniknij zakupów, które mogą Cię rozczarować!

Artykuł partnera.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze