Strona głównaMebleJak wybrać idealne meble do ogrodu i na taras?

Jak wybrać idealne meble do ogrodu i na taras?

Jak wybrać idealne meble ogrodowe lub tarasowe, aby uzyskać w pełni komfortową i stylową przestrzeń na zewnątrz? W naszym krótkim poradniku wskazujemy najważniejsze kwestie dotyczące wyposażania tych miejsc.

Użyteczne meble do ogrodu, czyli jakie?

Ogród to miejsce, w którym warto czuć się swobodnie. Zielona przestrzeń jest idealnym otoczeniem, które pozwala się zrelaksować. Warto więc wyposażyć przydomowy ogród lub taras w przydatne akcesoria, dzięki którym zwiększy się poziom użyteczności takiej przestrzeni. Ważnym aspektem aranżacyjnym są meble – zarówno pod kątem upiększenia, jak i zwiększenia użyteczności tego miejsca. Na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby nabyte produkty były w pełni użyteczne? Przede wszystkim warto zastanowić się, w jaki sposób najczęściej spędzamy czas w ogrodzie. Może są to spotkania ze znajomymi, a może wylegiwanie się w słońcu i czytanie książek? W zależności od tego typu potrzeb, plany zakupowe mogą zdecydowanie się od siebie różnić. Odpowiednie meble ogrodowe to te, które zniosą każde kaprysy pogody.

Podział mebli ogrodowych – jakie wyróżniamy typy?

Meble do ogrodu mogą być wyprodukowane z wielu różnych materiałów. Niezwykle popularnym wyborem, który jest uniwersalny ze względu na swój wygląd i strukturę, jest inwestycja w meble technorattanowe. To specjalny typ mebli do ogrodu, takich jak sofy, stoły obiadowe, eleganckie krzesła i stoliki, stanowiący wytrzymały i solidny wybór dla każdego użytkownika. Wśród innych materiałów wyróżnia się przede wszystkim plastik. Jest to tworzywo, które:

  • może być bardzo wytrzymałe,
  • jest łatwe w czyszczeniu,
  • może długo pozostawać na zewnątrz,
  • jest stosunkowo ekonomicznym zakupem,
  • może być w prosty sposób przenoszone (ze względu na lekkość).

Wśród innych rodzajów materiałów, z których wykonuje się ogrodowe akcesoria, wymienia się także aluminium, stal cynkowaną oraz naturalne drewno. Klasyfikacja ogrodowych mebli nie musi się ograniczać do wyróżniania poszczególnych rodzajów materiałów wykorzystanych do ich produkcji. Ważnym podziałem jest również kwestia użytkowa, a zatem przeznaczenie mebla. Najczęściej spotykaną kategorią mebli tarasowo-ogrodowych są te, które określa się jako wypoczynkowe. Równie popularnym zestawem są meble obiadowe oraz stołowe. O ile wypoczynkowe służą przede wszystkim do relaksu, opalania czy po prostu leżenia na słońcu, o tyle dwie kolejne kategorie mają nieco inny charakter. Mogą stanowić bowiem zestaw gotowych mebli – krzeseł, stołów czy stolików – przeznaczonych do biesiadowania z rodziną czy znajomymi.

Zasady dobierania mebli tarasowych/ogrodowych, o których warto pamiętać

Jak dokonać wyboru, skoro liczba dostępnych wariantów produktowych jest tak duża? Jak rozpoznać, czy dany produkt spełni nasze oczekiwania i będzie towarem wytrzymałym – takim, który przetrwa długie lata? Przede wszystkim zwróć uwagę na oznaczenia materiałów użytych do produkcji mebli. Producent jest zobowiązany poinformować kupującego (np. na karcie produktowej), z jakich surowców został wykonany dany produkt. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, ciekawym wyborem jest technorattan – nowoczesny materiał o bardzo mocnej strukturze i niebagatelnym wyglądzie. Jednocześnie lekki, uniwersalny i łatwy w utrzymaniu porządku. Jeśli zastanawiasz się, jak taki materiał prezentuje się w praktyce, to koniecznie odwiedź tę stronę: https://www.meblobranie.pl/ogrod-meble-ogrodowe.

Wybór idealnych mebli do ogrodu i na taras to inwestycja w komfort i estetykę przestrzeni. Przemyśl swoje potrzeby, zwróć uwagę na funkcjonalność i trwałość materiałów – dobieraj meble biorąc pod uwagę aktualną aranżację przestrzeni. Jeśli ogród lub taras posiada akcenty rustykalne lub loftowe, to wybór zwykłych, plastikowych akcesoriów może niekiedy popsuć wrażenia estetyczne. Warto więc dobierać meble zgodnie z istniejącym planem aranżacyjnym. W innym przypadku, gdy np. ogród nie jest szczególnie duży i chcemy postawić na dużą mobilność, to lekkie meble (które łatwo przestawić, schować lub wynieść) będą idealną opcją.

Artykuł sponsorowany.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze