Strona głównaPoradyWykrywacz przewodów i kabli - jaki wybrać?

Wykrywacz przewodów i kabli – jaki wybrać?

Lokalizator przewodów jest bardzo potrzebnym urządzeniem przy wykańczaniu wnętrz. W ścianach często znajdują się kable, ale również inne części, takie jak rury, czy zabudowa wykonana z karton gipsu na stalowych podporach. Dzięki takim urządzeniom jak wykrywacz kabli można znacznie łatwiej znaleźć kable w ścianie, bez szukania kabli rozrysowanych na planie budynku. Wykrywacz przewodów elektrycznych jest dostępny w różnych wersjach oraz można podzielić te urządzenia na mniej lub bardziej czułe, dzięki czemu pomiar jest bardziej precyzyjny. To bardzo pomaga w wierceniu haków w ścianie. Wykrywacz przewodów elektrycznych pozwala na wykrywanie głównie kabli, ale również wiercąc w łazience znacznie łatwiej znajdziemy rury odpływowe.

Jak wykryć kable w ścianie?

Bez wykrywacza kabli wiele osób nie wie jak wykryć kable w ścianie. Wykrywacz przewodów pod tynkiem znacznie ułatwi nam to zadanie. Wykrywacz przewodów pod napięciem 230V w ścianie działa na zasadzie zjawiska indukcji elektromagnetycznej. Decyduje ona o tym, że w przewodnikach umieszczonych w obrębie pola elektromagnetycznego jest różnica ładunków i tam płynie prąd. Wykrywacz kabli w ścianie potrafi odnaleźć kable w ścianie znajduje je w zależności od charakterystyki pola oraz prądu, które go indukowało. Może dzięki temu znaleźć położone pod ścianą kable, ale również ich właściwości. Istnieje wiele urządzeń profesjonalnych, przez co lokalizator przewodów w ścianie może znajdować nie tylko same kable pod napięciem, ale nawet drewno, przedmioty z tworzywa sztucznego, czy nawet puste przestrzenie. Dzięki temu wykrywacz przewodów pod tynkiem pozwala nam uniknąć sytuacji, w której przewiercimy się w złym miejscu i kołek nie będzie miał na czym się utrzymać lub też przewiercimy rurę w łazience.

Przed zakupem urządzenia warto przeczytać wykrywacz przewodów elektrycznych opinie. Dzięki niemu będziemy wiedzieć jakie cechy ma dane urządzenie. Podstawowa detektory kabli pozwalają nam wskazać jedynie dwuwymiarową powierzchnię. Przy wątku wykrywacz przewodów elektrycznych opinie na forach na pewno sprawdzimy, który wykrywacz przewodów pod tynkiem będzie dla nas odpowiedni. Istnieje bardziej zaawansowany model – taki wykrywacz przewodów pod napięciem 230v w ścianie pozwala z bardzo dużą dokładnością pokazać na jakiej głębokości znajdują się przewody. Dwuwymiarowy wykrywacz przewodów elektrycznych będzie odpowiedni do domowego użytku, kiedy wiercimy sporadycznie. Z kolei bardziej dokładny wykrywacz przewodów pod napięciem 230v w ścianie, podający głębokość na jakiej znajdują się kable, jest odpowiedni do użytku bardziej profesjonalnego, kiedy montowane są duże kołki na równie dużą głębokość, np. do podwiesznia półek, czy innych mebli.

Istnieją różne rodzaje wykrywaczy, dlatego warto sprawdzić wykrywacz przewodów elektrycznych Castorama. W rankingach wykrywacz przewodów elektrycznych Castorama znajdziemy duży wybór wykrywaczy do kabli, dzięki czemu wybrane przez nas urządzenie spełni nasze wymagania.

Detektor przewodów elektrycznych ma różne zastosowania, dlatego w takich urządzeniach jak wykrywacz przewodów elektrycznych można znaleźć wykrywacze kabli o różnych zastosowaniach, ale również dokładności pomiaru. Bardzo niski poziom precyzji ma detektor przewodów elektrycznych, który służy do wykrywania przewodów biegnących bardzo płytko. Wykrywa jedynie te przewody, znajdujące się do 2 cm. Jest odpowiedni do użytku domowego. Detektor przewodów elektrycznych o średnim oraz dużym stopniu dokładności potrafi wykryć również rury oraz odczytuje na wyświetlaczu typ przeszkody – może również wykryć drewno lub pustą przestrzeń. Bardzo zaawansowane urządzenia potrafią z dokładnością wskazać typ przeszkody i jej lokalizację. Jest on niezbędny w firmach budowlanych oraz remontowych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze