Strona głównaPoradyNaprawa spłuczki podtynkowej

Naprawa spłuczki podtynkowej

Spłuczka podtynkowa stanowi jedno z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych w domowych łazienkach. Zbyt częste korzystanie z toalety, a tym samym wielokrotne naciskanie spłuczki może spowodować, że ulegnie ona usterce. Naprawa spłuczki podtynkowej może wydawać się z pozoru trudna. A to ze względu na to, że dostęp do spłuczki podtynkowej nie jest swobodny. Jednak nie jest niemożliwy. Konstrukcja spłuczek podtynkowych jest wykonana w ten sposób, aby w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów można go było rozwiązać. W zależności od producenta, naprawa spłuczki podtynkowej Geberit różnić się będzie od naprawy spłuczki podtynkowej do WC Cersanit.

Naprawa zaworu spustowego spłuczki

Jeżeli mamy problem z zaworem spustowym spłuczki i konieczna będzie jego naprawa, ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego ważna jest naprawa zaworu spustowego spłuczki. A więc spłuczkę kupuje się z miską ustępową w zestawie, która składa się między innymi z dwóch zaworów. Przez jeden z zaworów jest doprowadzana woda do spłuczki, a dzięki drugiemu zaworowi możliwe jest spłukiwanie muszli. Zawór doprowadzający wodę do spłuczki  połączony jest charakterystycznym ramieniem z pływakiem. Naprawa spłuczki podtynkowej wymaga wiedzy, jak działa taki mechanizm. A więc po napełnieniu zbiornika wodą pływak unosi się i dochodzi do zamknięcia zaworu oraz dopływu wody. Bardzo często borykamy się z naprawą cieknącej spłuczki podtynkowej. Jeżeli leci woda ze spłuczki podtynkowej, to można podejrzewać, że konieczna jest wymiana zaworu spustowego w spłuczce podtynkowej. Oprócz problemu cieknącej spłuczki podtynkowej Koło na przykład lub koniecznością wymiany zaworu spustowego w spłuczce podtynkowej, można się spotkać z odkładającym się kamieniem. Jak odkamienić spłuczkę podtynkową? Aby odkamienić spłuczkę i tym samym naprawić zawór spustowy spłuczki, należy opróżnić zbiornik z wody i zasypać zakamienione miejsca kwaskiem cytrynowym. Po upływie 30 minut należy zalać całość gorącą wodą i spłuknąć. Jak odkamienić skutecznie spłuczkę podtynkową? Jeżeli kwasek zawiódł, to sprawdzą się środki chemiczne do odkamieniania.

Naprawa spłuczki podtynkowej Valsir, Geberit, Grohe, Sanit, Cersanit, Koło

Naprawa spłuczki podtynkowej Valsir, czy to Geberit znacznie od siebie różnić się nie będzie. Jeżeli konieczna będzie wymiana zaworu spustowego w spłuczce podtynkowej, czy powodem będzie cieknąca spłuczka podtynkowa Koło albo problem będzie stanowić to, że leci woda ze spłuczki podtynkowej, naprawa będzie polegać na takiej samej zasadzie w spłuczce podtynkowej Valsir, Geberit, Grohe, Sanit i Cersanit. Z prostej przyczyny – wszystkie spłuczki zbudowane są podobnie, a więc schemat naprawy będzie również podobny. Jak powinna przebiegać naprawa spłuczki podtynkowej? Pierwszym krokiem naprawy jest demontaż otworu rewizyjnego. Następnie należy zwolnić blokadę kołków, które trzymają ramkę, aż w końcu demontujemy całą ramkę. W tym wypadku należy zwrócić uwagę, ponieważ w spłuczkach różnych producentów może ona być inaczej przymocowana. Po zdjęciu płytki zakrywającej należy pamiętać o zakręceniu zaworu odcinającego dopływ wody. Ważne jest też odłączenie wężyka od zaworu odcinającego. Za pomocą niebieskich dźwigni, zwalniamy zatrzask zaworu napełniającego i wyjmujemy zawór spustowy. Jeżeli mamy problem, jak wykonać poszczególne czynności, to można posłużyć się na przykład filmem naprawy spłuczki podtynkowej Cersanit YouTube. Zazwyczaj zaprezentowane jest tam w jasny sposób, jak wykonać demontaż cieknącej spłuczki podtynkowej i jak należy poprawnie podejść do naprawy. Filmy nie dotyczą jedynie naprawy spłuczki podtynkowej Cersanit na YouTube. Można znaleźć także instruktaże na YouTube dotyczące naprawy spłuczki podtynkowej Geberit czy Sanit. Jeżeli do czynienia mamy z cieknącą spłuczką podtynkową koło, której powodem był kamień, należy się go pozbyć. Jak odkamienić spłuczkę podtynkową? Czyścimy zawór spłuczki oraz zawór spustowy. Należy umieścić go pod bieżącą wodą i dodatkowo można przetrzeć go szmatką. Jeżeli problem związany jest z zepsutym elementem spłuczki podtynkowej, to naprawa polegać będzie na wymianie uszkodzonej części. Przed naprawą spłuczki podtynkowej Grohe czy Koło, warto zaopatrzyć się w nowe elementy do wymiany. Po umyciu elementów wymieniamy gumową uszczelkę na nową. Dokręcamy kluczem śrubę mocującą, przy jednoczesnym ściskaniu uszczelki. Następnie umieszcza się nowe śruby skręcające muszlę z zbiornikiem. Naprawa spłuczki Geberit nie jest trudna i można wykonać ją samemu. Jednak pod uwagę należy wziąć to, że naprawa spłuczki podtynkowej Valsir czy też Geberit, Grohe, Sanit, Cersanit, Koło może się różnić trochę sposobem demontażu pewnych elementów. Zazwyczaj każdy z poszczególnych etapów naprawy spłuczki jest opisany w instrukcji. Dla lepszego zobrazowania naprawy spłuczki podtynkowej Cersanit, ale nie tylko, można skorzystać z filmów instruktażowych na YouTube. Możesz też sprawdzić ile będzie kosztować Cię całkowita wymiana, w tym celu zapraszamy do sklepu, który ma spłuczki podtynkowe do WC w swojej ofercie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze