Strona głównaZakupRolety zewnętrzne - podpowiadamy dlaczego warto się na nie zdecydować

Rolety zewnętrzne – podpowiadamy dlaczego warto się na nie zdecydować

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w sklepach i budynkach użyteczności publicznej. Z powodzeniem można montować je w prywatnych domach. Zobacz, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Rolety zewnętrzne – popraw izolację termiczną

Rolety zewnętrzne Karnix to takie nowoczesne okiennice. Mało kto pamięta, ale niegdyś w sezonie zimowym (a zimy potrafiły być naprawdę surowe) nocą zamykano okiennice, czyli powieszone na zawiasach drewniane przesłony na okno. Ich cel był jednoznaczny – zadbać, by przez okno nie uciekało ciepło. Dziś zimy mamy łagodniejsze, a i okna są zdecydowanie bardziej szczelne, ale nadal to właśnie przez okno ucieka najwięcej ciepła, którego wytworzenie wcale nie jest tanie. Aby poprawić izolację termiczną domu i zaoszczędzić nieco na rachunkach, warto zamontować rolety zewnętrzne. Są produkowane z aluminium, materiału znanego z bardzo dużych zdolności do termoizolacji. Nie bez powodu jedzenie na wynos pakowane jest w folię aluminiową.

Rolety zewnętrzne – popraw bezpieczeństwo

Rolety zewnętrzne, kiedy są opuszczone, mocno utrudniają dostanie się do okna lub drzwi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa możliwe jest zablokowanie takich rolet zamkiem. To rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zadbania o większe bezpieczeństwo. Nie tylko w sklepach, ale też w prywatnych domach. Boisz się wyjechać na dwutygodniowe wakacje? Zamontuj rolety zewnętrzne i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem. Chociaż takie rolety wydają się delikatne, w rzeczywistości są bardzo sztywne i trwałe. Ich sforsowanie wymagałoby wysiłku i hałasu, a tego złodzieje unikają.

Rolety zewnętrzne – zadbaj o dyskrecję

Co prawda do dbania o dyskrecję w domu lepiej nadają się zasłony lub rolety wewnętrzne, ale rolety zewnętrzne też dobrze sprawdzą się w tej roli. Jeśli z jakiegoś powodu w salonie lub sypialni nie ma zasłon ani rolet wewnętrznych, można opuścić rolety zewnętrzne. Są na tyle szczelne, że na pewno nikomu nie uda się zajrzeć do wnętrza. Warto też pamiętać, że roletami zewnętrznymi można sterować za pomocą pilota. Nie trzeba wychodzić z domu i ręcznie opuszczać rolet. Wygoda takiego rozwiązania jest nie do przecenienia, bo raczej nikt nie miałby ochoty wychodzić z domu w czasie ulewnego deszczu, burzy lub śnieżycy. Niegdyś, jeszcze sto lat temu, w dobie okiennic, było to koniecznością. Dziś możemy cieszyć się nową technologią i wygodą. Przy tym rolety zewnętrzne łatwo utrzymać w czystości.

Rolety zewnętrzne – zadbaj o estetykę

Nie da się nie zauważyć, że rolety zewnętrzne to moc korzyści czysto praktycznych, jednak nie powinno się zapominać o ich estetycznych walorach. Prosta konstrukcja i rozwiązanie, które pozwala ukryć mechanizm rolety pod tynkiem (rozwiązanie możliwe do zastosowania przy montażu rolety w trakcie budowania lub docieplania budynku) sprawia, że roleta jest stylowym wykończeniem elewacji. Dobranie koloru rolety do elewacji może nastąpić na dwa sposoby: rolety i elewacja utrzymane są w tej samej gamie kolorystycznej (brąz – beż, biel – szarość) lub całkowicie kontrastowej (pomarańcz – granat). W każdym przypadku efekt będzie warto starań. Rolety zewnętrzne można dopasować nie tylko do nowoczesnych budynków, ale też tych utrzymanych w stylu retro.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze