Strona głównaZakupTest kosiarek spalinowych

Test kosiarek spalinowych

Im bliżej sezonu wiosenno-letniego, tym chętniej sięgamy po lekturę testów kosiarek. To zupełnie zrozumiałe, jedynie odpowiedni sprzęt zagwarantuje nam radość z zadbanego ogrodu i możliwości pielęgnowania go w pełni profesjonalny sposób. Jednak które marki i modele w teście kosiarek wypadły najkorzystniej i na jakie warto się zdecydować?

Producenci oferują wiele możliwości, dzięki czemu rodzaj kosiarki możemy dostosować, chociażby do własnych możliwości czy terenu, o jaki chcemy zadbać. Dlatego w teście kosiarek znalazły się nie tylko popularne modele spalinowe, ale też automatyczne, akumulatorowe oraz elektryczne. Test kosiarek pomoże Ci w zakupie najlepszego modelu. Zobacz, jakie kosiarki polecamy i dlaczego.

Test kosiarek elektrycznych – jakie modele są warte uwagi?

Wśród testowanych kosiarek elektrycznych znakomicie wypadł model od Gardena – PowerMax 37E. Rekomendowany jest dla powierzchni nie większych niż 500 metrów kwadratowych. Silnik ma moc 1600 W i cechuje się dużą wytrzymałością i żywotnością. Dodatkowym atutem, uwzględnionym w teście kosiarek elektrycznych, jest ostrze obrotowe, wykonane ze stali hartowanej DuraEdge. W teście kosiarek elektrycznych często pojawia się jeszcze jeden model – Makita DLM380Z, przeznaczona do koszenia niewielkich działek i ogródków, o powierzchni do 300 metrów kwadratowych. Kosz o pojemności 40 litrów oraz możliwość koszenia na sześciu różnych wysokościach sprawiają, że wielu działkowiczów uważa tę kosiarkę za swojego najlepszego przyjaciela.

Polecane modele kosiarek spalinowych
Nasze rekomendacje

Test kosiarek automatycznych

W zestawieniu kosiarek nie mogło zabraknąć i testu kosiarek automatycznych. Coraz częściej to właśnie testy kosiarek automatycznych są przeglądane jako opiniodawcze – a wszystko ze względu na ogromną wygodę, jaką gwarantuje ich użytkowanie. Możliwość automatycznego zaprogramowania daje znakomita kosiarka Husqvarna Automower 430X. Jej zaletą jest nie tylko szerokość koszenia wynosząca 22 cm, ale również możliwości, jakie daje – samodzielna pielęgnacja trawnika o powierzchni sięgającej nawet 3200 metrów kwadratowych. Naładowana jest w stanie pracować nawet przez 135 minut, co jest rekordowym wynikiem.

Test kosiarek akumulatorowych

W teście kosiarek akumulatorowych nie mogło zabraknąć takiego reprezentanta, jak kosiarka DKM431PT2 od Makity. Kosiarka biorąca udział w teście kosiarek akumulatorowych zasilana jest dwiema bateriami litowo-jonowymi o napięciu 18V każda oraz pojemności 5Ah. Do zalet tego modelu można na pewno zaliczyć ogromny, pięćdziesięciolitrowy kosz i standardową szerokość koszenia równa 43 cm. Jako jej główne zalety wymienia się solidność oraz wykonanie z materiałów bardzo dobrej jakości oraz naprawdę długi czas pracy.

Test kosiarek spalinowych z napędem

W przeglądzie urządzeń ogrodowych zostaje nam jeszcze jeden ostatni test – kosiarek spalinowych z napędem. To wciąż jedne z chętniej wybieranych kosiarek do domów jednorodzinnych. Zdecydowanym liderem w zestawieniu i jednocześnie urządzeniem zajmującym pierwsze miejsce w teście kosiarek spalinowych z napędem jest kosiarka Honda, model HRG 466 SKEP. W przypadku tego popularnego modelu wielkość kosza jest wręcz imponująca – to aż 55 litrów pojemności! Kosiarka posiada klasyczny, manualny rozrusznik i silnik o mocy 2,7 kW, co przekłada się na moc 3,6 KM. Również szerokość robocza urządzenia sprawia, że prace ogrodowe, nawet na dużym obszarze, posuwają się w dobrym tempie – to aż 46 cm. W opiniach klientów to jedna z najlepszych jednostek dostępnych na rynku, która wypadła pozytywnie w teście kosiarek.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze