Strona głównaPoradyJak zrobić podnośnik samochodowy?

Jak zrobić podnośnik samochodowy?

Podnośnik samochodowy własnej roboty może przydać się nam w najmniej oczekiwanym momencie. W końcu nie planujemy kiedy dokładnie trzeba będzie np. wymienić koło na dojazdówkę, dlatego podnośnik samochodowy samoróbka będzie dobrym pomysłem na zabezpieczenie się przed takimi niespodziewanymi wydarzeniami, jak np. potrzeba wymiany koła w aucie.

Podnośnik samochodowy własnej roboty będzie nam potrzebny również do prac amatorskich. Do jego montażu przyda nam się utwardzony grunt – może być to podjazd do domu lub nasz garaż. Podnośnik samochodowy własnej roboty nie jest trudny do wykonania i często jest też o wiele tańszy, niż te które można kupić w sklepach z częściami samochodowymi. Podnośnik samochodowy samoróbka nie będzie odpowiedni, kiedy prowadzimy profesjonalny warsztat samochodowy, ale do naszych prywatnych celów jak najbardziej się przyda i warto go wykonać. Podnośnik samochodowy własnej roboty przyda się głównie w naszym garażu podczas drobnych prac, takich jak np. spuszczanie oleju.

Jak zrobić podnośnik samochodowy pneumatyczny?

Przy podnośniku samochodowym do naszych prywatnych celów nie potrzebujemy specjalnych podnośników nożycowych – podnośnik samochodowy pneumatyczny w zupełności wystarczy. Jak zrobić podnośnik samochodowy pneumatyczny? Można znaleźć wiele sposobów, które wykorzystują już gotowe dętki. Podnośnik samochodowy samoróbka może być wykonany również bez takiej poduszki powietrznej, jeśli jej aktualnie nie posiadamy. Aby wiedzieć jak zrobić podnośnik samochodowy własnej roboty, warto przejrzeć filmy, w których autorzy takich projektów wykorzystują stare opony. Należy przeciąć ją na pół, po czym do wnętrza wkładamy dętkę, a na górę konstrukcję, którą wykonamy z deski albo sklejki. Po napełnieniu dętki wyprze blat drewniany w górę, co podniesie nasz samochód.

Taki podnośnik samochodowy samoróbka będzie mógł podnieść nawet samochód dostawczy, mimo jego dużego ciężaru. Samochód można swobodnie i przede wszystkim bezpiecznie opuścić, spuszczając powietrze z dętki. Aby całość działała prawidłowo, będzie potrzebny również przenośny kompresor.

Jak zrobić podnośnik samochodowy nożycowy?

Podnośnik samochodowy samoróbka to również podnośnik nożycowy. Jak zrobić podnośnik samochodowy nożycowy? Jest on bardzo potrzebny przy podnoszeniu całego samochodu, ale również tylko jednej jego osi. Aby wykonać podnośnik samochodowy samoróbka – typ nożycowy, potrzebny na będzie platforma, ale również profile stalowe, wyposażone w łożyska. Konstrukcja z profili stalowych i łożysk nie jest trudna do wykonania. Łożyska montujemy do profili stalowych, a je do platformy, która może być drewnianą, ale grubą deską. Bardzo ważne jest zmontowanie również kół, by podnośnik samochodowy samoróbka mógł wjechać pod auto. Tu potrzeba nam będzie również spawarka oraz akcesoria do spawania konstrukcji. Bardzo ważny jest zakup również siłownika elektrycznego, który podniesie obciążoną konstrukcję.

Oprócz wiedzy jak zrobić podnośnik samochodowy, trzeba również zadbać o nasze bezpieczeństwo. To ważne, by konstrukcja była wytrzymała na obciążenia rzędu jednej tony lub  więcej. Nasz podnośnik samochodowy własnej roboty powinien być wytrzymały, dlatego nie oszczędzajmy na materiałach. Należy też wziąć pod uwagę margines błędu, by podnośnik samochodowy samoróbka mógł być obciążony w większym stopniu. Niezależnie, czy wybierzemy podnośnik samochodowy pneumatyczny, czy nożycowy, warto by mógł udźwignąć około 300 kg więcej, niż waży nasz samochód. Wtedy mamy pewność, że podczas pracy przy aucie będziemy w pełni bezpieczni. Podnośnik samochodowy samoróbka może pomóc nam oszczędzić całkiem dużo pieniędzy na kupnie profesjonalnego podnośnika.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze