HomeZakupH+H czy Ytong

H+H czy Ytong

Historia powstania betonu komórkowego sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku. Twórcą tego materiału budowlanego jest Axel Eriksson, który był architektem pochodzącym ze Szwecji. Przede wszystkim opracował on zaawansowaną technologię, która polegała na utwardzaniu się bloczków znajdujących się w autoklawach, do tego wykorzystywał gorącą parę wodną, w ten sposób rozpoczął na szeroką skalę produkcję wyrobów z wykonanych z betonu komórkowego. Po upływu ponad dwudziestu lat, po drugiej wojnie światowej, w Polsce została uruchomiona pierwsza produkcja takich bloczków. Z upływem czasu produkcja tego materiału budowlanego przechodziła wiele innowacyjnych zmian i stale się rozwija, zyskując pochlebne opinie. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych materiałów, które stosuje się do murowania ścian. Ze względu na szeroki wybór, pojawia się pytanie, którego producenta bloczków cementowych wybrać? W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie w sieci nt. producentów H+H, Ytong Forte, Solbet i sprawdzimy, co jest lepsze i czym się różnią.

H+H i Ytong Forte – opinie o producentach

W takim razie, jakie można znaleźć opinie o producentach H+H i Ytong Forte? H+H i Ytong Forte to przedsiębiorstwa, które specjalizują się od wielu lat w produkcji materiałów budowlanych. Bloczki cementowe producenta H+H i Ytong są obecnie jednymi z najpopularniejszych materiałów, które są używane podczas wielu prac budowlanych. Produkty zarówno jednego jak i drugiego producenta charakteryzują się tym, że posiadają wiele możliwości zastosowania i wysoką jakość. Na wielu forach internetowych znaleźć można pochlebne opinie, które mówią o tym, że produkty tych marek charakteryzują się wysoką wytrzymałością.

Betonowe bloczki H+H i Ytong Forte są zbudowane z podobnych surowców, w tym przypadku podczas produkcji, produkt ten powstaje w wyniku mieszanki wody, piasku cementu, popiołu i cementu. Dodatkowo innowacyjnym rozwiązaniem jest stosowanie przez tych producentów spienionego powietrza i gazu, w rezultacie bloczki betonowe, mimo swoich rozmiarów charakteryzują się niewielką wagą, dlatego są dość łatwe w montażu, w sieci można znaleźć pozytywne opinie o tych produktach.

Ytong Energo 48

Ytong Energo 48 to model bloczków betonowych, który został opracowany w celu wznoszenia ścian wielowarstwowych. Wiele rankingów internetowych i opinii wskazuje to, że Ytong Energo 48 jest obecnie jednym z najcieplejszych materiałów budowlanych do stawiania murów, które można nabyć na rynku. Jego poziom przenikania ciepła wynosi 0,19 W na metr kwadratowy, bez innych ociepleń. W dalszej części wpisu sprawdzimy co lepsze, H+H, Solbet czy Ytong.

Co lepsze, H+H, Solbet czy Ytong?

W sieci wielu inwestorów przed wyborem bloczków betonowych zadaje pytania o to, co lepsze, H+H, Solbet czy Ytong? Przede wszystkim ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ producenci H+H, Solbet czy Ytong posiadają w swojej ofercie szeroką gamę bloczków komórkowych, które głównie różnią się ceną, odpornością termiczną, akustyczną i wieloma innymi czynnikami. Tak naprawdę wybór odpowiedniego materiału czasami może być nie lada wyzwaniem. Wszystko jest zależne od tego, w jaki sposób przeprowadzamy analizę, na podstawie jakich opinii podejmujemy decyzje. Choć mimo wszystko w sieci pojawia się wielu specjalistów, twierdzących co lepsze, H+H, Solbet czy Ytong to w ostateczności nasza decyzja zależy od naszych potrzeb i priorytetów.

Najczęściej głównym czynnikiem jest cena takiego materiału budowlanego, oczywiście należy pamiętać o tym, że jeżeli wybierzemy tańsze wersje, mogą one wykazywać się słabszą izolacją, co w rezultacie powoduje większe koszty przeznaczone na materiały ocieplające budynek. W związku z tym warto pamiętać o tym, że nie warto oszczędzać na wszystkim, na czym się da, ponieważ efekt końcowy może odbiegać znacznie od własnych oczekiwań, a wtedy będziemy rozczarowani. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze