Strona głównaPoradyJaki klej do styropianu?

Jaki klej do styropianu?

Styropian jest materiałem powszechnie wykorzystywanym nie tylko w branży budowlanej, ale i w podczas remontów czy wykańczania wnętrz. Służy jako izolator, jak podkładka pod wylewki, ale również jako element ocieplenia. Sposób wykorzystania styropianu najbardziej wpływa na jego konkretne właściwości, a więc i na to, czym kleić styropian do styropianu.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, w tym sporą grupę stanowią kleje uniwersalne. Czy jednak klej do klejenia styropianu ze styropianem może być dowolnie wybranym produktem, czy należy bliżej się przyjrzeć, chociażby jego składowi? Warto się tego dowiedzieć przed podjęciem pierwszych prac.

Profesjonalne klejenie styropianu

Do klejenia styropianu zawsze należy wybierać odpowiednie produkty, dostosowane do miejsca klejenia, przeznaczenia styropianu oraz warunków. W sklepach z powodzeniem możemy kupić pianki montażowe, klej aplikowany za pomocą specjalnego pistoletu czy kleje uniwersalne. Zanim jakiś kupimy, musimy przekonać się, czy jest dostosowany do miejsca, w jakim  chcemy go wykorzystać oraz czy temperatura otoczenia jest na tyle sprzyjająca. Najrzadziej w budownictwie czy w wykończeniu wnętrz zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba znaleźć klej do klejenia styropianu ze styropianem. Zwykle ze względów technicznych i poprawności technologicznej takich kombinacji się nie robi. Jeśli jednak nastaje taka konieczność, czym kleić styropian do styropianu?

Czym kleić styropian do styropianu?

Fachowcy zasadniczo odradzają klejenie styropianu jeden do drugiego ze względów poprawności technologicznej. Użytkownicy forów internetowych podpowiadają jednak w swoich wpisach, jaki czym kleić styropian do styropianu ewentualnie można do tego celu wykorzystać. Jako najlepszy klej do styropianu wskazują zaprawę klejową do styropianu lub też klej stosowany do mocowania styropianowych elementów ozdobnych, np. kasetonów. We wszystkich innych przypadkach warto sprawdzać bieżące rankingi klejów do styropianu, uzupełniane o nowe, ciekawe produkty.

klej do styropianu

Ranking klejów do styropianu

Wśród najlepszych klejów do styropianu znalazł się klej poliuretanowy Qmar. Producent gwarantuje za jego pomocą stabilne połączenie pomiędzy popularnymi rodzajami pływ styropianowych, jak płyty PUR, EPS czy EPX do równie powszechnie stosowanych materiałów w budownictwie, jak silikaty, gazobeton, a nawet cegła. Ów produkt jest przez wielu użytkowników, w tym fachowców, uważany za najlepszy klej do styropianu.

Najlepsze kleje do styropianu według użytkowników

W rankingu klejów do styropianu bardzo wysokie miejsce zajmuje klej w piance CPS Styrpur Mocny. Jego zaletą jest jego uniwersalne zastosowanie w budownictwie. Z jego pomocą można przymocować styropian do takich materiałów, jak pustaki ceramiczne, ale i cegła, a także beton, drewno, tynki, metal czy płyty XPS. To idealny produkt do zastosowania w umiarkowanej temperaturze, około 20 stopni Celsjusza, jednak producent zapewnia, że swoje właściwości utrzymuje w zakresie temperatur od plus 5 do plus 30 stopni Celsjusza.

klej do styropianu

Bardzo uniwersalnym produktem jest kolejny klej, również uważany za jeden z  najlepszych klejów do styropianu, którego można zastosować również do innych prac wykończeniowych. Tytan EOS, bo o nim mowa, jest w stanie skutecznie i trwale przymocować nie tylko płyty wykonane ze styropianu, ale również wiele innych materiałów. Wśród nich można wymienić ceramikę, parapety, płyty G-K, elementy dekoracyjne naścienne czy stal oraz elementy wykonane z polistyrenu. W ten sposób w rankingu klejów do styropianu Tytan EOS musi zajmować wysokie miejsce.

Godne uwagi produkty do klejenia styropianu

Poza już wymienionymi produktami warto zwrócić uwagę na specjalistyczny klej do styropianu Atlas Hoter, przeznaczony do ocieplania budynków z zewnątrz. Na rynku jest to obecnie jeden z najlepszych klejów do styropianu o znakomitej przyczepności i świetnych parametrach związanych z paraprzepuszczalnością.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze