Strona głównaPoradyKorzyści płynące z wyboru odpowiedniego obuwia

Korzyści płynące z wyboru odpowiedniego obuwia

Buty są podstawowym elementem naszego stroju i bardzo często naszą wizytówką. Możesz mieć świetnie dobraną stylizacją, ale jeśli buty będą źle dobrane albo zaniedbane to cały efekt zostanie zrujnowany.

Na rynku znajdziesz wiele par butów, które będą się świetnie prezentować, dotyczy to zarówno obuwia formalnego jak bardziej casualowego. Jednak już o wiele trudniej będzie Ci znaleźć obuwie, które i będzie się dobrze prezentować i będzie zarazem dobre i zdrowe dla stóp. Odpowiednie obuwie zapewni Ci nie tylko komfort, ale także może zapobiec wielu chorobom stóp. Źle dobrane obuwia może skutkować za to między innymi haluksami, czyli schorzeniem polegającym na odchyleniu palucha na zewnątrz jak i wrastającymi paznokciami, co może być bardzo bolesne.

Jeśli więc chcesz zadbać o swoje stopy i zastanawiasz się co stanowi o tym, że buty będą dla nich odpowiednie to odpowiedź na to znajdziesz właśnie w tym artykule!

W dobrą parę obuwie warto zainwestować, ponieważ w długofalowej perspektywie przyniesie to korzyści dla Twojego zdrowia. Lepsze marki obuwnicze często mają wyższe ceny, dlatego przy zakupach wykorzystaj w sklepie eobuwie kupon na przecenione produkty. Dzięki temu możesz kupić w znacznie niższej cenie obuwie świetnej jakości.

Kody rabatowe na buty są dostępne na wiele marek zarówno polskich jak i zagranicznych, dzięki czemu na pewno znajdziesz model, który będzie spełniał Twoje potrzeby. Wyszukuj też top oferty, które pozwolą Ci znacząco zaoszczędzić na zakupach.

Ale nim wybierzesz parę butów pamiętaj, aby sprawdzić poniższe aspekty:

1. Podeszwa

Dobra podeszwa jest kluczowa dla dobra stopy, ponieważ pełni ona funkcję jej zabezpieczenia. Właściwości podeszwy będą się różnić w zależności od jej przeznaczenia. Inne buty ubierzesz do biegania, inne na siłownię a inne na wyprawę w góry. Warto jest przy każdej aktywności fizycznej sprawdzić jaka podeszwa i typ obuwia będzie dla niej najlepsze, bo jeśli tego nie zrobimy to ryzykujemy niepotrzebną kontuzją. Szczególnie bieganie po twardych nawierzchniach może być szkodliwe dla stawów i ogólnie dla zdrowia, więc szczególnie zwracajmy na to uwagę.

Jeśli jednak szukasz butów do chodzenia na co dzień, to zwróć przede wszystkim uwagę, aby buty były lekkie, ale aby zarazem podeszwa była mocna. W sezonie letnim staraj się unikać do chodzenia na co dzień klapek, japonek czy sandałów z cienką podeszwą. Klapki w żaden sposób nie zabezpieczają Twojej stopy, a co więcej narażają ją na urazy jak i deformację, która może się pojawić przy długotrwałym noszeniu klapek czy japonek. Co więcej buty na takie cienkiej podeszwie nie tylko mają negatywny wpływ na zdrowe stopy, ale także na biodra, kręgosłup i kolana. Dlatego staraj się nie nosić klapek na co dzień, a kupując sandały zwróć uwagę, aby miały odpowiednio grubą podeszwę.

2. Wąski przód butów

Jeśli uwielbiasz baleriny i innego rodzaju buty z wąskim przodem to niestety możesz sobie narobić dużo kłopotów zdrowotnych. Noszenie często takiego obuwia może powodować deformację stóp, odciski jak i ból kolan.

Regularne chodzenie w balerinach może też powodować powstawanie haluksów, które potem trzeba leczyć chirurgicznie. Kolejnym problem, które pojawia się przy noszeniu tego rodzaju obuwia są wrastające paznokcie.

Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z noszenia balerin to przy ich zakupie zwróć uwagę, aby nie miały aż tak wąskiego przodu jak i aby miały chociaż minimalny obcas i grubszą podeszwę.

3. Buty na obcasie

Chociaż buty na obcasie świetnie się prezentują, to jednak nie są one najlepszym wyborem dla zdrowych stóp. Mogą one doprowadzić do  stanów zapalnych ścięgien jak i jeśli często będziesz je zakładać to w pewnym momencie możesz nie być w stanie chodzić w płaskich butach nieposiadających obcasów.

Staraj się więc zakładać szpilki tylko na specjalne okazje, a nie chodzić w nich na co dzień.

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś pewien jaki typ obuwia będzie najbardziej odpowiedni do Twojej stopy, to zawsze możesz się umówić na konsultacją podologiczną, podczas której zostanie Ci wszystko wyjaśnione. Nie musisz czekać aż z Twoimi stopami zacznie dziać się coś niedobrego, warto się również wybrać na wizytę profilaktyczną, aby móc zawczasu zapobiec niektórym negatywnym skutkom.

Artykuł sponsorowany.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze