Strona głównaPoradyCo zrobić z plastrów drewna?

Co zrobić z plastrów drewna?

W nowoczesnych wnętrzach coraz mocniej docenia się naturalne dodatki i niepowtarzalne dekoracje, wykonane często samodzielnie. Co więcej, w miejsce szkła i plastiku zdecydowanie wchodzi naturalne drewno w wielu postaciach, w tym jako zegar plaster drewna czy stolik plaster drewna – żywicą często zalewany dla jeszcze lepszego efektu.

Jeśli chodzi o naturalne drewno, plastry o różnej wielkości można wykorzystać jako wiele interesujących dodatków czy elementów wyposażenia. Najciekawsze propozycje królują dzisiaj w modnych, stylizowanych wnętrzach.

Drewno – plastry jako podstawa oryginalnych dodatków

Możliwości są w zasadzie nieograniczone, jeśli chodzi o to, co zrobić z plastrów drewna, aby podkreślić wyjątkowość wnętrza swojego domu. Plaster drewna duży osoby kreatywne są w stanie przekształcić w ciekawy mebel, na przykład w stolik plaster drewna, żywicą dekorowany dodatkowo dla połysku i niebanalnego wyglądu. Jeśli chodzi o naturalne drewno, plastry mniejszej wielkości również można w niebanalny sposób wykorzystać. W takim razie, co można zrobić z plastrów drewna?

Co można zrobić z plastrów drewna?

Plaster pnia drewna można wykorzystać na wiele sposobów, uzupełniając w ten sposób efektownie wnętrza urządzone zgodnie ze stylem eko, ze stylem rustykalnym czy industrialnym. Wykonane ozdoby czy meble są równie proste, jak sam materiał, z jakiego powstają. W tym tkwi ich siła i niezaprzeczalny urok.

Nieduży plaster pnia drewna może posłużyć jako ekologiczna podkładka pod kubek na stół. Przy odrobinie manualnych zdolności można z niego wykonać też zegar plaster drewna, stanowiący idealny dodatek do w zasadzie każdego pokoju. Mając do dyspozycji dodatkowo sznurek, można wykonać efektowne stojaki na rośliny, co znakomicie sprawdzi się szczególnie w najbardziej reprezentacyjnych miejscach w domu. Z drewnianych plastrów niezbyt dużej wielkości można przygotować również nieregularne, ciekawe półki. Można z nich wykonać też cały niewielki regał na bibeloty. Mając do dyspozycji niewielkie kawałki drewna, plastry można poukładać w fantazyjny obraz czy mozaikę.

Plastry drewna duże – jak je wykorzystać?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w podobny sposób zaaranżować plastry drewna duże – z nich powstaną interesujące przedmioty większego kalibru. Powszechnie sporych rozmiarów plaster pnia drzewa przekształca się w intrygujące, funkcjonalne i często dodatkowo również mobilne stoliki plastry drewna – żywica, jaką często zalewana jest ich warstwa wierzchnia, stanowi świetne zabezpieczenie blatu przed uszkodzeniami i zbyt szybkim zużyciem.

Plaster drewna duży z powodzeniem może posłużyć również jako element wyposażenia ogrodu. Wykonując z plastrów drewna dużych odpowiednią konstrukcję, można wykonać ciekawą huśtawkę ogrodową czy praktyczne i piękne meble do ogrodu lub na taras. Co zrobić z plastrów drewna, jeśli mamy go dużo i nie wiemy, co z nim zrobić? Możemy wykonać z nich estetyczne świeczniki, nawiązujące do natury.

Gadżety domowe i okolicznościowe, czyli co zrobić z plastrów drewna?

Ten rodzaj drewnianych półproduktów można w zasadzie wykorzystać dowolnie, a ograniczać Cię może jedynie wyobraźnia.

Plastry drewna duże można wykorzystać w kuchni – jeśli przymocujesz z dwóch stron designerskie uchwyty, otrzymasz bardzo rustykalną tacę. Podane w ten sposób śniadanie do łóżka z pewnością będzie smakować znacznie lepiej.

Poza zegarem plastrem drewna z niewielkich, okrągłych kawałków można przygotować efektowny „bieżnik” na stół, podkładki pod talerze czy patery na owoce lub ciasto. Z okrągłych kawałków drewna przygotujesz też deskę na sery w stylu eko.

Coraz częściej plastry drewna duże  i małe wykorzystywane są jako elementy weselnych dekoracji – czy to jako podkładki i podstawki, czy jako ciekawe zawieszki lub nawet części zaproszeń ślubnych.

Widząc, co można zrobić z plastrów drewna, aż chce się od razu zabrać do pracy. Przygotowując swoje kolejne projekty pamiętaj, aby używać odpowiednich narzędzi. Co więcej, aby efekt Twojej pracy nie poszedł na marne, pamiętaj o polakierowaniu gotowego produktu. Jeśli chcesz, możesz też pokusić się o zmianę koloru – wystarczy wybrać odpowiedni lakier do drewna z kolorowym pigmentem. Jak widać, zrobienie własnych dekoracji jest dziecinnie proste.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze