Strona głównaNarzędziaRanking pistoletów lakierniczych

Ranking pistoletów lakierniczych

Pistolet do lakieru to narzędzie przydatne przy wielu pracach. Dzięki niemu lakierowanie dowolnej powierzchni jest szybkie i dokładnie. Zazwyczaj korzystają z niego specjaliści, którzy mają do tego warunki. Jednak jeżeli lubisz samodzielnie coś budować lub remontować, pistolet do lakieru może się przydać także tobie. Dlatego stworzyliśmy ranking pistoletów lakierniczych z którego dowiesz się, w które modele warto zainwestować.

Działanie pistoletu lakierniczego

Budowa pistoletu lakierniczego nie jest bardzo skomplikowana. Jest on nieco podobny do zwykłej puszki z farbą, z której rozpyla się produkt pod ciśnieniem. Dzięki użyciu pistoletu, lakier nanoszony jest szybciej i bardziej dokładnie, ponieważ pod wpływem wyższego ciśnienia dokładniej wnika we wszystkie zakamarki. Nie powstają smugi, a powierzchnia lakieru po zaschnięciu jest jednolita. 

Pistolety różnić się mogą od siebie rodzajem wykończenia (nie wszystkie będą równie trwałe), a także ciśnieniem, pod jakim pracują albo stopniami regulacji. Ranking pistoletów lakierniczych pomoże ci w podjęciu wyboru. Podstawowy podział dzieli pistolety lakiernicze na dwa rodzaje: HVLP, czyli pistolety niskociśnieniowe, które wykorzystują duże objętości powietrza oraz HP, czyli pistolety wysokociśnieniowe. Te pierwsze wykorzystują niższe ciśnienie, ale mają więcej otworów, przez które wytryskuje lakier, a więc wydobywa się go również więcej. Te drugie mają wyższe ciśnienie, ale przy mniejszej objętości lakieru.

Airpress 45191 – TOP1 w naszym rankingu

Airpress to firma specjalizująca się w tworzeniu różnych urządzeń do malowania. Pistolet lakierniczy 45191 Airpress wyróżnia się przede wszystkim swoją trwałością. Metalowy korpus jest odporny na długotrwałą pracę. Dodatkowo urządzenie pozwala na wybranie jednego z trzech stopni regulacji, aby uzyskać efekt najlepiej pasujący do danego materiału. Atrakcyjna cena sprawia, że produkt Airpress z pewnością powinien znaleźć się na szczycie rankingu pistoletów lakierniczych.

Pistolet lakierniczy RED HVLP 1,4 PROFI GUD Gudepol PO3041

Pistolet lakierniczy RED HVLP 1,4 PROFI GUD Gudepol PO3041 posiada dolny zbiornik. Jest stosowany także przez profesjonalistów: w lakierniach samochodowych, czy w wykończeniach wnętrz. Można w nim regulować siłę strumienia lakieru. Sprawdzi się doskonale, jeżeli masz w planach malowanie dużych powierzchni.

Pistolet lakierniczy Yato YT-2340

Ten model pistoletu lakierniczego pracuje w technologii HVLP. Jego konstrukcja pozwala na spore oszczędności lakieru, nawet o 30%. Za sprawą zróżnicowanej regulacji strumienia przepływu lakieru można go zastosować w wielu różnorodnych okolicznościach. Wykorzystuje ciśnienie 0,3 MPa.

Pistolet lakierniczy Topex 75M201

Pistolet lakierniczy Topex jest wykonany ze stali nierdzewnej, czemu zawdzięcza swoją dużą wytrzymałość. Jego górny stalowy zbiornik ma pojemność 0,6 litra. Ciśnienie robocze do poziomu 4 bar jest idealne dla majsterkowiczów i osób, które lakierowaniem i malowaniem większych powierzchni nie zajmują się zawodowo. Produkt posiada certyfikat CE, potwierdzający jego bezpieczeństwo i dobrą jakość wykonania.

Pistolet lakierniczy Neo 12-510

Pistolet lakierniczy marki Neo jest wyposażony w górny zbiornik o pojemności 0,6 litra. Dodatkowo ma dysze 1,4 mm. To model HVLP, czyli pistolet niskociśnieniowy. Za sprawą swojej wysokiej wydajności jest w stanie pracować lepiej przy mniejszym zużyciu materiału. Ciśnienie w jego przypadku jest regulowane w trzech zakresach i łatwo można je samodzielnie dostosować do konkretnej powierzchni. Produkty marki Neo wybierają również profesjonaliści, którzy chcą pracować sprawnie i perfekcyjnie.

Ranking pistoletów lakierniczych oczywiście nie wyczerpuje wszelkich możliwości. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, do tego pojawiają się nowości, które wyróżniają się całkowicie innymi cechami. Narzędzie pracy zawsze trzeba dostosować do swoich potrzeb.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze