Strona głównaOpinie o firmachKotły KBO Osiek - opinie, zalety, piece KBO

Kotły KBO Osiek – opinie, zalety, piece KBO

Kotły – produkt, który znajduje się praktycznie w każdym domku jednorodzinnym. Średnia żywotność kotła wynosi od 5 do nawet 10 lat. Kotły potrafią kosztować kilka a nawet kilkanaście tysięcy złotych, więc warto zrobić spory research na temat tego jaki kocioł będzie dla Ciebie najlepszy. 

W dzisiejszym artykule dowiesz się nieco więcej na temat kotłów KBO Osiek. Zacznijmy jednak od krótkiego opisu producenta – Osiek. Jak wyczytaliśmy w internecie jest to firma rodzinna, a co najważniejsze dla niektórych z nas – polska firma. Rodzinna firma z dość sporym doświadczeniem, bo pierwsze kotły były produkowane już w latach 80, czyli prawie 40 lat temu. Staranność, długa żywotność, wysoka kultura obsługi klienta? Opinie od użytkowników pieców KBO nieco niżej. 

Kotło bud osiek opinie

W produkcji pieców, kotłów ważny jest materiał z którego jest wykonany. Kotły osiek produkowane są z pierwszego gatunku stali. Informacja dla patriotów: stal częściowo pochodzi z polskich hut, więc kotły osiek oraz piece kbo są praktycznie w 100% polskie. Opinie na temat tej firmy są pozytywne. Kotły osiek opinie ma dobre, gdyż jak czytamy – kocioł nie tylko wygląda solidnie, ale i jest solidny. Jeden z użytkowników chwali spawy, które nie są obarczone pęcherzami czy zwęgleniami, które mogą w przyszłości powodować kłopoty z żywotnością kotła. 

Opinie na temat żywotności pieców KBO są dobre, a jak z powietrzem? Pamiętajmy, że warto dbać o nasze środowisko, bo w końcu to dobro wspólne. Kotły osiek na szczęście zostały wyróżnione między innymi w programie “czyste powietrze Małopolska” i zostały zaprojektowane, aby zmaksymalizować dbanie o środowisko. Jak przeczytamy w internecie – kotły Osiek zostały zaliczone do urządzeń grzewczych o produkcji pyłu do 20mg/m3. 

Opinie techniczne kotłów bud osiek wskazują, że warto zaznaczyć takie zalety jak: sprawność cieplna (w tym przypadku do 95%). Dodatkowo gwarancja na szczelność wymiennika ciepła wynosi aż 5 lat. Jeśli chodzi o grubość stali kotłowej to w zależności od modelu wynosi ona ~ 6mm. Kotły posiadają zasobnik na opał – w przypadku kotła typu KL5, zasobnik potrafi zmieścić 180 kg opału. 

Na co zwracać uwagę podczas zakupy kotła? Przede wszystkim na transport – jak wiemy, kocioł swoje waży. Niektórzy dają darmową przesyłkę, niektórzy liczą sobie za przesyłkę ponad 100 złotych. Warto zbadać tę sprawę przed przystąpieniem do kupnem. Dodatkowo w opiniach znajdziemy wzmianki o certyfikatach, badaniach i testach kotłów, a tych jest naprawdę sporo. Spełniają najwyższą klasę normy i ich kotły są akredytowane przez różne jednostki, w tym przez laboratorium w Zabrzu. 

Gdzie kupimy kotły KBO? 

Najlepiej skonsultować to bezpośrednio u producenta. Z tego co sprawdzaliśmy to piece KBO są wystawione na allegro, więc jeśli ktoś chce to może to w każdym momencie sprawdzić. Cena w zależności od mocy będzie wynosiła od 7 tysięcy do 10-11 tysięcy złotych. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. GÓWNO PRAWDA!!! chcesz poznać prawdziwą opinię o tych psełdo kotłach moje dane :
    Piotr Ostrowski
    Tel 797169365
    No daj się omamić pięknymi opowieściami o grubości blachy itp. , ostatnie opinie są z przed 4 lat , chyba sami właściciele je wstawiali i zapomnieli kontynuować. Szczerze oni wszyscy (producenci kotłów mają nas za debili)
    Pozdrawiam, zwłaszcza w KBO właścicieli

    Ps
    Kiedyś jakiś rząd wprowadził ustawę o nie uczciwej reklamie , ja to wykożystam .

Najpopularniejsze