Strona głównaOpinie o firmachOpinie o matach termoizolacyjnych marki Alufox

Opinie o matach termoizolacyjnych marki Alufox

Mata termoizolacyjna to materiał budowlany, który stanowi dobrą alternatywę dla standardowej wełny mineralnej czy styropianu. Przede wszystkim mata termoizolacyjna może być wykorzystywana do ocieplania poddasza i do ogrzewania podłogowego. Jego głównym zadaniem jest to, aby utrzymywać prawidłową temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo posiada ona również wiele zalet tj. przystępna cena i to, że nie generuje ono dużej ilości pyłów, tak jak ma to miejsce przy montażu uniwersalnej wełny mineralnej. Na rynku dostępnych jest duża ilość mat termoizolacyjnych, które pochodzą od różnych producentów. W dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę jednego z takich producentów – Alufox, i sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na temat tego przedsiębiorstwa w sieci.

Czym jest mata termoizolacyjna?

Zanim przejdziemy do sprawdzenia opinii o producencie Alufox, na wstępie warto omówić, czym jest mata termoizolacyjna? Przede wszystkim jest to materiał, który jest wykorzystywany do izolacji budynków, czy pomieszczeń. Mata jest zbudowana ze specjalistycznej pianki, w której powietrze jest utrzymywane w niezwykle małych przestrzeniach. Dzięki konstrukcji zachodzące procesy przewodzenia są zminimalizowane do minimum. Pianka, która znajduje się w termoizolacji, jest pokryta po obu stronach blachą aluminiową, która w efekcie tworzy pewnego rodzaju ekran. Takie ekrany aluminiowe przyczyniają się do tego, że odbijają one fale podczerwone, które przyczyniają się do tego, że podnoszą one temperaturę w pomieszczeniach. W ten sposób, można wywnioskować, że mata termoizolacyjna ma kilka zastosowań, przede wszystkim w letnie, upalne dni izoluje temperaturę wewnątrz budynku, a w okresach zimowych, nie dopuszcza do tego, że powietrze się wychładza.

Mata termoizolacyjna marki Alufox – jakie są opinie?

W takim razie, jakie pojawiają się opinie w sieci nt. mat termoizolacyjnych marki Alufox? Przede wszystkim Alufox, to przedsiębiorstwo, które prowadzi swoją działalność już od wielu lat i specjalizuje się w produkcji i dystrybucji mat termoizolacyjnych na terenie Polski. Producent Alufox zyskuje w sieci pochlebne opinie dzięki temu, że produkuje ona wysokiej jakości maty termoizolacyjne, które są dostępne w przystępnej cenie i dzięki zaawansowanej linii produkcyjnej materiał ten charakteryzuje się długą żywotnością.

Maty termoizolacyjne marki Alufox posiadają prostą budowę, a ze względu na innowacyjne rozwiązanie, charakteryzują się mnogą ilością właściwości izolacyjnych. Stosując taką izolację, można uniknąć niepotrzebnej utraty ciepła. Porównując matę termoizolacyjną z uniwersalną wełną mineralną, cieszy się ona o wiele lepszymi opiniami z tego względu, że wełna jest o wiele cięższa, pozostawia w trakcie montażu pyłki, może zostać uszkodzona przez szkodniki i dodatkowo jest ona narażona na wilgoć. Z kolei mata termoizolacyjna, dzięki ekranom z aluminium i prostej budowie jest łatwa w montażu i wytrzymalsza. Dodatkowo mata odbija fale ciepła i izoluje pomieszczenia, hamuje wilgoć i powstawanie pary wodnej.

alufox opinie

Mata termoizolacyjna dzieli się na kilka rodzajów i może być wykorzystywana w trakcie wielu prac. Uniwersalna mata najczęściej jest przeznaczona do izolacji poddasza, dodatkowo może ona znaleźć również swoje zastosowanie w trakcie izolacji kominków z płaszczem wodnym czy innych powierzchni, które generują wysoką temperaturę. W tym celu powstała mata termoizolacyjna wysokotemperaturowa, która charakteryzuje się swoją elastyczną budową i nie przewodzi wysokich temperatur.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze