Strona głównaWnętrzaLampa owadobójcza - opinie, ranking najlepszych lamp

Lampa owadobójcza – opinie, ranking najlepszych lamp

Owady bywają uporczywe. Naturalne sposoby okazały się bezskuteczne? Warto jest zastanowić się nad działaniem lamp owadobójczych. Zbliża się lato – czas, w którym owady szczególnie potrafią uprzykrzyć nasze życie. W czasie, kiedy powinniśmy błogo odpoczywać, musimy odganiać się od muszek, czy komarów. Oprócz zakłócania relaksu, od ukąszeń, mogą pojawić się reakcje alergiczne, dlatego warto jest bliżej przyjrzeć się lampom owadobójczym, które mogą okazać się wybawieniem podczas letnich wieczorów.

Jak działa lampa owadobójcza ?

Działanie lampy owadobójczej można opisać w bardzo prosty sposób. Urządzenie zwabia, a następnie zabija owady latające. Jej działanie oparte jest na wbudowanej świetlówce UV – A, która pełni rolę wabika. Jest to podstawowy element każdej z lamp. Emisja ultrafioletu jest na poziomie 365 nm, dlatego jest bezpieczna dla ludzi. Takie światło w doskonały sposób działa przyciągająco na wszelkiego rodzaju owady. Jej działanie jest zauważalne również w dzień. Insekty zabijane są przez ładunek elektryczny wytworzony na siatce, która zlokalizowana jest blisko świetlówki.

Lampa owadobójcza na muchy – opinie

Na rynku można znaleźć wiele modeli lamp. Różnią się one od siebie wielkością, a co za tym idzie skutecznością działania. Opinie internautów wskazują, że im większa moc lampy owadobójczej, tym lepsze efekty. W opiniach znajdujemy informacje na temat tego, że zabijanie uciążliwych owadów latających odbywa się bez użycia żadnych szkodliwych substancji chemicznych i zapachowym. Jedynym wabikiem jest lampa, dająca światło UV. Internauci piszą w swoich opiniach, że lampę można zastosować równie w domu, na tarasie, ale również w masarni, restauracji, sklepie, hotelu. Wszędzie, gdzie owady utrudniają normalne funkcjonowanie. Opinie wskazują, że lampa jest łatwa w czyszczeniu. Gorsze opinie przypisane są do lamp owadobójczych na muchy o małych rozmiarach i słabej mocy. Ich działanie nie wystarcza i lepiej jest zainwestować w droższy sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. Pozytywne opinie lampy zyskują za dyskretne usuwanie insektów. Niektóre lampy mają bardzo estetyczny wygląd, co sprawia, że dobrze wkomponowują się w wystrój danego pomieszczenia, nie przykuwając do siebie specjalnej uwagi. Opiniodawcy opisują działanie lamp owadobójczych na muchy jako efektywne i bez zarzutu. Plusem jest również długowieczność lamp oraz niski pobór energii. Niektóre modele mają możliwość zasysania zabitych owadów do wewnętrznego pojemnika, którego w łatwy sposób można oczyścić. Opinie wskazują na to, że praca lampy owadobójczej jest bardzo cicha, praktycznie niesłyszalna, a przede wszystkim bezpieczna w użytkowaniu.

Lampa owadobójcza – ranking

Sprawdziliśmy popularny ranking lamp owadobójczych w Internecie i co ciekawe, na pierwszym miejscu figuruje elektryczny odstraszacz komarów za jedyne 11,90 zł w formie wtyczki do kontaktów. Na drugim miejscu w rankingu znajduje się urządzenie owadobójcze firmy Clatronic w cenie 39,90 zł. Na trzecim miejscu w rankingu uplasowała się lampa owadobójcza E27 z firmy NOVEEN w cenie 25 zł. Lampy różnią się od siebie wyglądem. Jedne są prostsze, mniej estetyczne, inne bardziej designerskie, a jeszcze inne swoim wyglądem przypominają klimatyczne lampiony, jak np. lampa firmy NOVEEN, model IKN7 IPX4, zajmująca w rankingu czwarte miejsce. Można z niej korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jej cena to 95 zł. Na piątym miejscu znajduje się lampa również tej samej firmy, ale model IKN18 IPX4. Ta lampa owadobójcza jest droższa od swojej poprzedniczki, a różnica w cenie wynosi niecałe 8 zł. Na szóstym miejscu widnieje lampa owadobójcza na muchy od firmy Basesus Purple Vortex. Cena tej lampy jest duża niższa od poprzedniczek, a jej koszt to 62 zł. Na siódmym miejscu znajduje się lampa owadobójcza na muchy, już wcześniej wspomnianej firmy NOVEEN, model IKN854 w cenie 66 zł. Na pozycji ósmej uplasowała się lampa NOVEEN IKN 804 za 66 zł.

Koszt lampy owadobójczej może się różnić w zależności od wybranego sklepu. Ceny, które podaliśmy w rankingu, są orientacyjne.

Czy lampa owadobójcza jest szkodliwa dla człowieka?

Lampa owadobójcza w żadnym wypadku nie jest szkodliwa dla człowieka. Emisja światła UV jest na tyle mała, że nie przynosi żadnych negatywnych skutków w trakcie, ani po jej użytkowaniu. Dawka ultrafioletu to jedynie światło elektromagnetyczne o długości fali ok. 400 nm, co sprawia, że nie ma żadnego szkodliwego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt, z wyjątkiem niechcianych owadów latających.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze