Strona głównaWnętrzaJaki dywan do granatowej kanapy - co wybrać?

Jaki dywan do granatowej kanapy – co wybrać?

Zanim zdecydujesz się na konkretny kolor dywanu, dobrze jest pobyć przez chwilę w pokoju z twoją piękną granatową kanapą. Usiądźcie na niej i przez chwilę zastanówcie się nad waszym otoczeniem. Czy jest to miejsce przytulne? Czy jest jasne, a może ciemne? Jak się czujecie, siedząc w tym pomieszczeniu? Zastanówcie się nad tymi pytaniami, możecie zapisać sobie odpowiedzi, jeśli chcecie. 

Kiedy poznacie już odpowiedzi na te pytania, zadajcie sobie ostatnie z nich: czy podoba się wam obecny styl pomieszczenia, w którym jestem? Czy chcecie, żeby wibracje się w nim zmieniły, a może by pozostały takie same? Te pytania pomogą wam zdecydować jaki dywan do granatowej kanapy wybrać.

Zobacz: Jaki dywan do zielonej kanapy będzie najlepiej pasował?

Jaki kolor dywanu do granatowej kanapy?

Jeśli wiecie już, jak wyglądać ma wasz wymarzony pokój, to dobranie koloru dywanu do granatowej kanapy będzie dziecinnie proste. 

Neutralne i jasne kolory takie jak biały, écru czy beż prawie zawsze są dobrym wyborem. Granatowy to kolor ciemny i ciężki, dlatego przełamanie go jasnym dodatkiem nada wnętrzu przyjemnego i bardziej przyjaznego wyrazu. 

Z kolei ciemne, czarne lub srebrne kolory mogą – w zależności od rodzaju dywanu oczywiście – sprawić, że wasze wnętrze stanie się bardziej eleganckie i nada mu styl nowoczesny. Warto pamiętać, że ciemny kolor może również przytłoczyć, dlatego zastanówcie się dobrze przed ich zakupem. 

Kanapa z czarnym dywanem

Jeśli chodzi o zestawienia kolorystyczne, to mało jest kolorów, które nie będą dobrze współgrały z kolorem granatowej kanapy. Jeśli chcecie stworzyć spokojne, niewyzywające wnętrze warto zdecydować się na kolory komplementarne do granatowego – wszelkie kolory ze spektrum niebieskiego czy indygo będą dobrze współgrać z waszym granatowym meblem. 

Jeśli chcecie przełamać rutynę i wprowadzić w waszym mieszkaniu bardziej odważne rozwiązania możecie zdecydować się na dywan w kolorze magenty czy żółci. Akcent kolorystyczny w postaci takiego dywanu będzie niezwykłym dodatkiem do każdego pomieszczenia.

Jaki dywan nie pasuje do granatowej kanapy?

Granatowy jest kolorem na tyle uniwersalnymi stonowanym, że mało jest kolorów, które niekoniecznie dobrze będą wyglądać w połączeniu z nim. 

Wiele zależy od stylu, w jakim urządzacie swoje wnętrze, ale jednym z kolorów, które nie pasują do granatu, jest ciemna zieleń. Są to kolory bardzo zbliżone i mogą konkurować o uwagę osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Zobacz: Jak usunąć plastelinę z dywanu na 5 sposobów?

Jaki styl dywanu do granatowej kanapy?

W jakim stylu wybrać dywan do granatowej kanapy? Cóż, przede wszystkim zastanówcie się, jaki styl będzie pasował do całości waszego pokoju. 

Granatowy kolor jest spokojny i uniwersalny. Jeśli zastanawiacie się nad stylem, w jakim wasz dywan będzie najlepiej pasował do granatowej kanapy, możecie wybierać z wachlarza propozycji. 

Jednym z najbardziej popularnych motywów jest styl nowoczesny. Dywany tworzone z myślą o tym motywie charakteryzuje stonowana kolorystyka – biel, czerń, szarości i beże. Są to również geometryczne formy, w szczególności proste, równoległe i prostopadłe linie.

Styl etno również doskonale pasuje do koloru granatowego. Geometryczne wzory, połączone z biało-czarnym lub kolorowym zestawieniem doskonale pasują do głębokiego koloru granatowego. Jest to połączenie, które nada charakteru waszemu wnętrzu, ale wszystkie jego elementy będą ze sobą współgrały. 

Jeśli szukacie czegoś niespotykanego i bardziej kontrastującego powinniście zdecydować się na dywan w stylu eklektycznym. Pozornie niepasujące i walczące ze sobą materiały i różnorodność kolorystyczna to główne cechy tego stylu. Granatowa kanapa jest wystarczająco neutralna, by szalony i ciekawy dywan był jej odpowiednim uzupełnieniem. 

Jaki kształt dywanu do granatowej kanapy?

Jaki kształt dywan do granatowej kanapy wybrać? W przypadku tego pytania warto popatrzeć na kształt samej kanapy, niżeli na jej kolor. Jeśli wasza kanapa zajmuje dużo miejsca, a wy chcielibyście powiększyć pomieszczenie, warto zdecydować się na duży (najlepiej jasny) prostokątny dywan na środku pomieszczenia. 

Okrągłe dywany są również ciekawym rozwiązaniem, ale najlepiej umieszczać je pod stolikiem kawowym. Okrągłe dywany są również doskonałym wyborem dla osób, które nie lubią symetrii – dają większą wolność umiejscowienia i wprowadzają ciekawy element wystroju do pomieszczenia. 

Prostokątny dywan

Mam nadzieję, że wiecie już jaki dywan dobrać do granatowej kanapy i że moje porady pomogły wam w wyborze!

Zobacz: Dywan winylowy – co to jest, opinie, na taras, balkon, do przedpokoju?

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze