Strona głównaOZEGrowatt - opinie o produktach tej firmy

Growatt – opinie o produktach tej firmy

Growatt to producent falowników z Chin. Jest najbardziej popularną i największą firmą w tej branży, która sprzedaje aż ponad 2 miliony inwerterów, które docierają do ponad 100 krajów. Moc zainstalowana tych urządzeń łącznie to 12 GW. Oprócz tego, że ich pozycja jest bardzo silna na rynku chińskim, to również znacząca jest na rynku indyjskim, australijskim i europejskim. W naszym artykule dowiesz się jakie opinie ma inwerter Growatt, jakie są ogólne opinie na temat firmy Growatt oraz falowników. Porównamy również, która firma jest lepsza – Growatt, czy Fronius.

Inwerter Growatt – jakie są opinie?

Inwerter solarny Growatt ma za zadanie zmienić prąd stały, produkowany przez panele fotowoltaiczne na prąd przemienny, które powszechnie występuje w gniazdkach elektrycznych w domach. Prąd stały nie jest odpowiedni do wykorzystania go do zasilania urządzeń, ponieważ napięcie nominalne musi wynosić jedynie 230V, a takie napięcie uzyskuje się z agregatu prądotwórczego. Na rynku możemy dostrzec dwa rodzaje inwerterów Growatt – transformatorowe i beztransformatorowe, łańcuchowe i centralne, jednofazowe i trójfazowe. Na forach widnieje wiele opinii na temat inwerterów Growatt. Przy wyborze inwertera Growatt potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Należy znać parametry inwertera, które można uzyskać od projektanta instalacji. Opinie sugerują, że dobrze jest, przy wyborze inwertera Growatt, przejrzeć dokładnie ofertę rynkową właściwego urządzenia. Opiniodawcy informują, że jeśli moc, którą dostarczają moduły PV spada poniżej zapotrzebowania na moc danego budynku to inwertery Growatt, pobierają część energii z akumulatorów.

Opinie na forum sugerują, że produkty od firmy Growatt mają niską awaryjność, które poniekąd bierze się z dużego doświadczenia firmy, która na rynku istnieje już ponad 10 lat. Wskazują również na fakt, że odsyłki na reklamację są naprawdę rzadkie, ponieważ inwertery są dobrze zaprojektowane i w należyty sposób wyprodukowane. Pozytywne opinie na forum wynikają również z informacji, że instalacja fotowoltaiczna jest zabezpieczona przed uderzeniami pioruna, dlatego w czasie burzy nie musimy się o nic martwić. Do tego celu użyto zabezpieczeń AC/DC typu II. W opiniach znajdujemy również informacje, że firma Growatt wprowadziła zabezpieczenia przed usterkami spowodowanymi zużyciem materiału. Dzięki temu użytkownik instalacji fotowoltaicznej ma pewność, że jest ona bezpieczna. Pozytywne opinie wypływają również dzięki faktowi, że falowniki Growatt mają szeroki zakres mocy, od 1 kW do 80 kW, dzięki czemu można w łatwy sposób dostosować moc inwertera fotowoltaicznego do liczby paneli, które zostały zamontowane. Na forum znajdujemy również informację, że inwerter ma elegancki wygląd, co sprawia, że w żadnym wypadku nie oszpeci on powierzchni budynku. Użytkownik ma możliwość monitorowania pracy inwertera fotowoltaicznego, dzięki aplikacji do zarządzania fotowoltaiką Growatt ShinePhone. Można monitorować wszystkie parametry za pomocą telefonu, bądź komputera.

Falownik Growatt – opinie

Falownik Growatt to inaczej inwerter czy przemiennik częstotliwości, o którym wspominaliśmy już wyżej. Do ciekawych opinii możemy dodać również fakt na temat falownika Growatt, że jego wybór podyktowany jest wielkością oraz konfiguracją instalacji fotowoltaicznej. Opinie na temat falownika Growatt wskazują, że ważnym parametrem jest sprawność – im wyższa, tym współpraca falownika Growatt z panelami jest lepsza. Opiniodawcy sugerują, że dobór falownika Growatt jest bardzo ważny, ponieważ to od niego zależy, ile energii zostanie wyprodukowane. Należy dobrać możliwie najlepiej dopasowany falownik Growatt, który dostarczy najwięcej energii przez cały okres swojej żywotności.

Growatt, czy Fronius ?

Na rynku konkuruje ze sobą wiele firm zajmujących się fotowoltaiką. Pewnie zastanawiasz się, którzy z popularnych producentów są lepsi – Growatt, czy Fronius? Firma Growatt przybliżona została w powyższej części artykułu. Teraz przedstawimy kilka kluczowych informacji o firmie Fronius. Powstała ona w 1945 roku. Kierują się innowacyjnymi metodami kontroli i sterowania energią. Fronius jest światowym liderem w zakresie technologii innowacyjności, wyznacza trendy, zmieniając rynek. Fronius cieszy się wysoką jakością produktów, ma zaufanie wielu klientów i wywołuje zadowolenie trwające przez pokolenia. Growatt, czy Fronius? Tę decyzję musisz podjąć samodzielnie, dokładnie przeglądając ofert obydwóch firm.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

Najpopularniejsze