HomePoradyJak wyglądają przeprowadzki do Austrii?

Jak wyglądają przeprowadzki do Austrii?

Coraz częściej Polacy wybierają Austrię nie tylko jako ciekawy kierunek na wakacyjny wyjazd – ten europejski kraj bywa doskonałym miejscem do osiedlenia się na dłużej; niezależnie, czy mowa o większych miastach, czy pięknych, górskich rejonach. W tych krajobrazach można się zakochać, a tamtejszą architekturę warto poznać bliżej. O czym trzeba jednak pamiętać, jeżeli wyprowadzamy się do Austrii? 

Przeprowadzki zagraniczne – ważne informacje

Gdy postanowimy już przeprowadzić się do tego pięknego kraju, powinniśmy pomyśleć jednak o odpowiednim przygotowaniu i poznaniu przepisów obowiązujących na jego terenie. Sam wjazd zazwyczaj nie jest problematyczny. Obowiązkowo powinniśmy mieć przy sobie dowód (albo paszport). Chociaż nie obowiązują nas żadne wizy, to jednak warto sprawdzić przed samą granicą, czy nie posiadamy niczego, co mogłoby narazić nas na nieprzyjemności (może być to m.in. przekroczenie dozwolonego limitu przewożonego alkoholu).

Przenosząc się do innego państwa, powinniśmy zabrać ze sobą jak najwięcej ważnych dokumentów, które mogą przydać się także na miejscu. Dobrze również zadbać o zdobycie tak zwanej karty EKUZ, która w kryzysowej sytuacji może nawet zapewnić nam bezpłatną opiekę zdrowotną. Wyrabia się ją w Polsce i nie trzeba ponosić przy tym dodatkowych kosztów.

Jak wygląda przeprowadzka do Austrii?

Według obowiązującego w Austrii prawa tak naprawdę nasz pobyt (jeżeli nie jest zgłoszony) nie powinien przekraczać trzech miesięcy. Nie jest to jednak żadnym problemem, jeżeli korzystamy z hotelu – te formalności nas nie dotyczą, bo nasze dane są automatycznie przekazywane. Urząd wie, kiedy przyjeżdżamy oraz kiedy opuszczamy kraj.

Natomiast gdy przyjeżdżamy tutaj po to, aby osiedlić się na stałe – sami musimy udać się na wizytę do urzędu. Tam wypełnimy niezbędną dokumentację upoważniającą nas do pozostania na dłużej. A co z pracą? Tej możemy szukać już na miejscu, jeżeli uda nam się dopełnić wszystkich niezbędnych formalności, które zazwyczaj nie są szczególnym kłopotem dla przyjeżdżającego. Ważne jest to, że nie musimy posiadać czegoś takiego jak dodatkowe zezwolenia uprawiające nas do zatrudnienia.

Jak spakować się na przeprowadzkę do Austrii?

Niezaprzeczenie przeprowadzka jest trudnym momentem w życiu, ponieważ w jednej chwili musimy na nowo przeorganizować naszą codzienność. Zanim się to jednak stanie, warto już wcześniej pomyśleć o tym, czy nie posiadamy czasami zbyt wielu rzeczy? Im więcej przedmiotów, tym trudniejsze jest ich przetransportowanie. Dlatego przy każdej przeprowadzce warto rozważyć, czy nie lepiej pozbyć się części dobytku.

Na szczęście nie musimy być specjalistami z zakresu pakowania – okazuje się, że to zadanie możemy powierzyć prawdziwym znawcom tego tematu. Pracownicy firmy Fortis Przeprowadzki (https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe) zajmującej się przeprowadzkami doskonale wiedzą, czego potrzebuje klient. W tym przypadku nie jest to tylko przewiezienie rzeczy z jednego miejsca w drugie, ale także pomoc w ich zabezpieczeniu. Cały nasz dobytek trafi pod wskazany adres cały i zdrowy.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze