Strona głównaPoradyMarkiza na balkon w bloku – czy warto?

Markiza na balkon w bloku – czy warto?

Niezależnie od pory roku w Polsce zdarzają się słoneczne dni. W trakcie jesieni oraz zimy są one wyjątkowo wyczekiwane i nawet osoby nieprzepadające za wysokimi temperaturami cieszą się z odrobiny promieni słonecznych. Jednak podczas lata zdarzają się sytuacje, kiedy mierzymy się z falami upałów i dodatkowe nasłonecznienie, a co za tym idzie – ocieplenie mieszkania – nie jest czymś pożądanym. W takich przypadkach zbawienne okazują się wszelkie osłony okienne. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań ostatnich lat jest markiza na balkon w bloku. Jakie są zalety takiej instalacji? W jaki sposób można sterować tym urządzeniem? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z tą osłoną okienną znajdziesz w naszym artykule!

Czym jest markiza na balkon w bloku?

Markiza balkonowa to rozwiązanie zyskujące na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Ta osłona okienna jest odmianą markizy tarasowej, dedykowanej do montażu na balkonach w blokach. Instalację można umieścić na każdym piętrze – nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby znajdowała się ona nawet na najwyższej kondygnacji. Markiza balkonowa została dopasowana do potrzeb osób mieszkających w tego typu budynkach. W przeciwieństwie do jej odpowiedniczki montowanej na tarasie, osłona instalowana na balkonie, ma możliwość uzyskania większego kąta nachylenia w stronę balustrady. To przydatna cecha, ponieważ podczas bezwietrznej pogody możesz ją pozostawić jako roletę wolnowiszącą, która całkowicie zasłoni Twoje okna przed promieniami słonecznymi.

Obsługa markizy 

W związku z wieloma modelami markizy na balkon w bloku, do wyboru masz dwie możliwości sterowania tym urządzeniem: ręcznie lub za pomocą specjalnego pilota. Pierwsza grupa produktów należy do tych zaliczanych jako bardziej ekonomiczne – ich ceny zaczynają się już od 600 zł. Jeśli zależy Ci na wyjątkowej wygodzie związanej z obsługą markizy, warto rozważyć zakup nieco droższego produktu, rozwijanego i zwijanego za pomocą pilota lub dedykowanego panelu. 

Zalety markiz balkonowych

Markizy instalowane na balkonach to rozwiązania niezwykle praktyczne. Ich podstawowym celem jest ochrona pomieszczenia, przy którym się znajdują, przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych. To oznacza, że pokój lub pokoje umiejscowione koło balkonu nie będą się nagrzewać. Ta cecha z pewnością będzie doceniona przez wszystkich domowników, szczególnie podczas upalnych miesięcy.

Montaż markizy na balkon w bloku pozwala również zwiększyć komfort osób znajdujących się w domu. Obecnie bloki budowane są w gęstej zabudowie, co często powoduje, że budynki znajdują się w bardzo bliskiej odległości. Jeśli nie chcesz, aby sąsiedzi zaglądali do Twoich okien, markiza balkonowa skutecznie zapewni prywatność wszystkim domownikom.

Użytkownicy markizy zwracają uwagę na to, że po instalacji tego urządzenia, znacząco spadła ilość insektów w ich domach. To dzięki temu, że osłony okienne tego typu mają cechy moskitiery, jednocześnie nie ograniczając widoczności.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że markiza balkonowa to wyjątkowo eleganckie rozwiązanie. Na rynku jest dostępnych wiele modeli tego produktu  – zarówno bardziej klasycznych, jak i tych minimalistycznych i nowoczesnych. Mnogość kolorów, różne materiały użyte do produkcji szkieletu markizy oraz możliwość dopasowania wymiarów do indywidualnych potrzeb klienta – to tylko niektóre cechy, które doceniają użytkownicy!

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze