HomeOpinie o firmachOkna VEKA - opinie

Okna VEKA – opinie

VEKA to pochodząca z Niemiec spółka, które specjalizuje się w produkcji okien oraz profili okiennych. Przede wszystkim VEKA jest dużym przedsiębiorstwem, które ma również swoje zakłady produkcyjne zlokalizowane w Polsce i w wielu krajach na całym globie. Ze względu na swoją działalność marka ta wypracowała dużą popularność i zyskuje pochlebne opinie od klientów. W dalszej części wpisu sprawdzimy czym dokładnie charakteryzują się okna VEKA, odpowiemy, gdzie znajduje się cennik firmy, opiszemy kilka modeli produktów m.in. Softline 82, okna 3-szybowe, Perfectline i sprawdzimy, który producent wykonuje lepsze okna, VEKA, Oknoplast czy Drutex.

Okna VEKA – opinie o producencie i cennik

W takim razie czym jest spółka VEKA, jakie można znaleźć opinie o niej i skąd można pobrać cennik? Przede wszystkim VEKA prowadzi swoją działalność w Polsce już od 1994 roku. Firma wchodzi w skład międzynarodowej grupy VEKA, z kolei grupa ta specjalizuje się w produkcji okien i profili okiennych na całym świecie. Okna VEKA posiada w swojej ofercie okna PCV, które są najchętniej wybieranym modelem okien w Polsce. Charakterystyczną cechą spółki VEKA jest to, że posiada ona w swoich zakładach produkcyjnych rozbudowany park maszynowy, a same urządzenia korzystają z innowacyjnych rozwiązań, w ten sposób powstaje produkt wysokiej jakości i wytrzymałości, który zyskuje pozytywne opinie. Dodatkowo dzięki takiej zaawansowanej technologii VEKA wykonuje również niestandardowe zlecenia. Cennik i katalog produktów firmy VEKA można pobrać z ich oficjalnej strony internetowej.

Okna VEKA – opinie o produktach

W skład oferty VEKA znaleźć można szeroką gamę okien do wewnątrz i zewnątrz. Wymienia się takie modele jak Softline 82, okna 3-szybowe i Perfectline. Każda z nich charakteryzuje się innymi parametrami technicznymi, jakością oraz ceną. W dalszej części wpisu omówimy i sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie o tych produktach.

Softline 82 VEKA

Softline 82 VEKA to okna, które są obecnie jednym z najpopularniejszych modeli tej firmy. Przede wszystkim główną charakterystyczną cechą tych profili okiennych jest to, że mają łagodne zarysowania, a cała konstrukcja ma kształt wielokomorowej. W ten sposób ten model cechuje wysoka jakość izolacyjna i akustyczna, w ten sposób w sieci można znaleźć wiele pozytywnych opinii.

Okna 3-szybowe VEKA

Okna 3-szybowe firmy VEKA cechuje to rozwiązanie, które jest skierowane dla domów energooszczędnych. Ten model posiada 3-szybowe zespolenie oraz wkładkę termiczną, w ten sposób uzyskuje się tak jak w przypadku Softline 82 wysoką jakość izolacyjną i akustyczną.

Perfectline VEKA

Okna serii Perfectline VEKA w odróżnieniu od pozostałych modeli, które znajdują się w ofercie, posiadają o wiele bardziej rozbudowany system pięciokomorowy, zarówno na skrzydłach okna oraz profilu ramy. Dodatkowo profile te posiadają podwójny układ uszczelek zewnętrznych , w ten sposób charakteryzują się wysoką szczelnością i izolacją. Uszczelki, które są zamontowane w Perfectline VEKA, mają spadek 15O, w ten sposób efektywnie odprowadza ono wodę oraz wszelkie zanieczyszczenia, w ten sposób zyskuje dość pochlebne opinie.

Okna VEKA, Oknoplast czy Drutex?

Na wielu forach można spotkać się z zapytaniem o to, które okna wybrać, producenta VEKA, Oknoplast czy Drutex. Przede wszystkim ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda marka charakteryzuje się innymi parametrami technicznymi, ceną oraz jakością. Jeżeli zastanawiamy się nad oknami producentów VEKA, Oknoplast czy Drutex, warto przed porównywaniem znaleźć jakiś podobny punkt odniesienia, dzięki któremu będziemy mieli możliwość porównania. W pierwszej kolejności zdecydowana większość inwestorów poszukuje w sieci opinie od innych użytkowników takich okien. Poza opiniami warto również porównać cechy, które są przypisane przez wiedzę techniczną. Takie cechy okien wydają się mieć najlepszy punkt odniesienia i wspomoże nas w porównywaniu dostępnych na rynku okien.

Porównując producentów okien, czyli VEKA, Oknoplast czy Drutex warto kierować się kluczowymi cechami m.in. chodzi o wodoszczelność, energooszczędność, szczelność, ochrona przed hałasem, zabezpieczenia przed włamaniem oraz to, w jaki sposób przebiega montaż takiego okna. Oczywiście poza powszechną dostępnością okien na rynku, każda z wymienionych producentów wykonuje również indywidualne zlecenia, dlatego warto w tym przypadku skontaktować się z przedstawicielami firmy, którzy we właściwy sposób doradzą i pomogą w doborze odpowiedniego okna.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze