Strona głównaPoradySkuteczny sposób na mrówki - co na mrówki?

Skuteczny sposób na mrówki – co na mrówki?

Preparaty na mrówki w ogrodzie to z całą pewnością must have każdego ogrodnika. Mimo że mrówki są pożyteczne i należy je chronić, mrowiska potrafią uprzykrzyć wypoczynek na działce i warto z nimi walczyć wszelkimi dostępnymi sposobami. Odpowiedni środek na mrówki polecamy nie tylko osobom zmagającym się z tym problemem, ale także ogrodnikom, którzy powinni mieć go w razie czego pod ręką. Zobacz, co będzie dla Ciebie najlepsze. Wybierając środek na mrówki w domu i ogrodzie, należy rozważyć wiele opcji. Podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jakie domowe sposoby na mrówki sprawdzą się w walce z insektami. Dowiedz się jak wytępić mrówki raz na zawsze!

Preparat na mrówki w ogrodzie

Preparaty na mrówki w ogrodzie to szeroka gałąź produktów, spośród której ciężko jest wybrać ten jeden, najlepszy środek na mrówki. Jedni wybiorą oprysk na mrówki w ogrodzie, inni granulki, a jeszcze inni żele. Preparaty w formie granulkowej to skuteczny środek na mrówki. Przede wszystkim dlatego, że zawierają kuszące związki, które zwabiają mrówki. Najskuteczniej działają wówczas, gdy owady pobierają środek i przenoszą go do gniazda. W ten sposób można pozbyć się całego skupiska za jednym zamachem. Trutka na mrówki może mieć różną postać, ale z pewnością jest tym, czego nie lubią mrówki, mimo że lgną do preparatów. Skuteczny środek na mrówki może mieć postać żelu, za pomocą którego nie trzeba lokalizować siedliska tych małych stworzeń. Trwały efekt i zwalczenie całej kolonii to ważne atuty żeli. Preparat na mrówki w ogrodzie powinien mieć wabik, który przyciągnie owady do trucizny. W kwestii doboru metody wiele osób chwali sobie oprysk na mrówki w ogrodzie. Aby go zastosować, należy kupić roztwór koncentratu i zaopatrzyć się w opryskiwacz ciśnieniowy. Ważne, żeby warstwa preparatu została naniesiona na miejsce występowania mrówek równomiernie.  Oprysk na mrówki w ogrodzie zwalcza owady, które pojawią się w jego zasięgu i tworzy barierę ochronną, która zniechęci je do ponownego działania. Czy już wiesz, jaki preparat na mrówki w ogrodzie zastosować?

Skuteczny środek na mrówki w domu

Ogród to jedno, ale co zrobić jeśli mali intruzi pojawią się w Twoim gniazdku? Skuteczny środek na mrówki w domu z całą pewnością uratuje sytuacje. Nikt przecież nie lubi, jeśli podczas przygotowania posiłku na blacie pojawiają się niechciani goście. Aby dobrać skuteczny środek na mrówki, warto poznać ich gatunek. Oczywiście mało kto potrafi rozróżnić typ owadów, tak więc zalecamy dokonać obserwacji, zanotować znaki szczególne mrówek i odszukać odpowiedniej trutki na mrówki w internecie. W gospodarstwach domowych najczęściej możemy spotkać faraonki, gmachówki, hurtnice i amazonki. Kolejna kwestia to miejsce wejścia mrówek do domu. Najczęściej wchodzą one przez pęknięcia w murze, otwarte drzwi, okna i niewielkie szczeliny budynku. Śledząc ruch mrówek, łatwo znajdziesz kolonie i gniazdo. Skuteczny środek na mrówki w domu, podobnie jak preparaty na mrówki w ogrodzie zakupisz w sklepach stacjonarnych i sklepach internetowych. Polecamy także domowe sposoby na mrówki, od których warto zacząć.

Domowe sposoby na mrówki

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak wytępić mrówki używając domowych sposobów. Wcześniej należy się zastanowić, czego nie lubią mrówki oraz jak je skutecznie zwabić. W przeciwieństwie do ogrodu, czy działki, w domu nie można używać pestycydów i trujących środków, ze względu na higienę oraz własne bezpieczeństwo. Jest to niewskazane głównie w kuchni. Można natomiast użyć wielu składników, które w swoim gospodarstwie posiada każdy. Jeśli chodzi o domowe sposoby na mrówki, polecamy proszek do pieczenia. Na mrówki działa on idealnie, jeśli chcesz je odstraszyć po usunięciu. Żeby zapewnić sobie skuteczne działanie, proszek do pieczenia na mrówki musi być dobrze rozprowadzony i użyty w dużej ilości. Należy go rozsypać wszędzie tam, gdzie często pojawiają się owady. Równie skuteczny co proszek do pieczenia na mrówki jest domowy ocet. W połączeniu z wodą usunie ślady zapachowe, jakie zostawiają po sobie mrówki. W celu całkowitego usunięcia gromady użyj wody z wiórkami mydła, którą należy rozpylić bezpośrednio na insekty. Domowa trutka na mrówki działa skutecznie.

Czego nie lubią mrówki?

Jeśli jesteśmy przy domowych sposobach, wiele z nich może skutecznie zadziałać na odstraszanie insektów. Każdy, kto zastanawia się, czego nie lubią mrówki, powinien użyć cytrusowych zapachów, przypraw i ziół zawierających olejki. Warto mieć pod ręką czosnek, miętę, wszystkie odmiany pieprzu, goździki i chili. Mieszanina soku z cytryny, skórki pomarańczowej, skórki z ogórka i ciepłej wody jest tym, czego nie lubią mrówki i przed czym będą daleko uciekać. Inna trutka na mrówki, którą polecamy, to ziemia okrzemkowa. Świetnie sprawdzi się jako środek do łatania pęknięć i uszczelniania dziur. Z łatwością posłuży także jako środek do natryskiwania ścian. Jeśli chodzi o okna i drzwi, polecamy zastosować kit, który uszczelni całą konstrukcję.

Co lubią mrówki?

Przebywając w domu, warto się także zastanowić, co lubią mrówki i unikać dawania im okazji do odwiedzin. Nie polecamy zostawiania dużej ilości jedzenia, ponieważ jest on wabikiem dla insektów. To samo tyczy się resztek jedzenia. Jeśli nie chcesz gościć mrówek w swoim domu, myj dokładnie naczynia i nie pozostawiaj brudów na długo. Środowisko pełne bakterii sprzyja owadom, które tylko czekają na taką okazję. Usuń okruchy i resztki pokarmów z miejsc widocznych i tych bardziej ukrytych, jak na przykład rogi pomieszczenia. Maty i dywany wymagają częstego odkurzania, które zminimalizuje ryzyko pojawienia się mrówek. Równie ważne jest regularne opróżnianie śmietnika. Prewencja jest wskazana, jeśli nie chcesz martwić się jak wytępić mrówki ze swojego mieszkania. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze