Strona głównaNaprawyJak naprawić wannę akrylową?

Jak naprawić wannę akrylową?

Wśród wszystkich dostępnych w sklepach modeli wanien to właśnie wanny akrylowe sprzedają się od dawna najlepiej. Kupując taką wannę warto zaopatrzyć się w zestaw do naprawy wanny akrylowej, aby niespodziewanie pęknięta wanna akrylowa nie była dla nas wyzwaniem. Co powinien zawierać zestaw naprawczy do wanien akrylowych i w ogóle jak naprawić wannę akrylową?

Renowacja wanny akrylowej czy naprawa wanny akrylowej wymaga głównie odpowiednich materiałów oraz odrobinę wiedzy, jak je wykorzystać. Na szczęście w sieci nie brak instrukcji, jak naprawić wannę akrylową, a w sklepach budowlanych nie brak bardzo konkretnych zestawów naprawczych do wanny akrylowej. Zatem jak się za to zabrać?

Naprawa wanien akrylowych krok po kroku

Oczywiście każdą naprawę wanny akrylowej w mieszkaniu powinniśmy zacząć od zdiagnozowania problemu. Jeśli kłopot tkwi w drobnym pęknięciu wanny akrylowej lub gdy chcemy zniwelować rysy powstałe na skutek mechanicznych uszkodzeń, wystarczy z naszego zestawu naprawczego do wanny akrylowej wyjąć uszczelniacz wraz z resztą niezbędnych materiałów. Pękniętą wannę akrylową należy najpierw wyczyścić za pomocą detergentu z osadów, brudu i kurzu.

Spękana powierzchnia musi zostać osuszona, by w następnym kroku móc na nią nanieść mieszaninę utwardzacza oraz płynnego akrylu w proporcjach rekomendowanych przez producenta. Po wyschnięciu masy nadmiar należy zetrzeć za pomocą papieru ściernego, zaczynając od grubego rastra, kończąc na delikatnym. Naprawa wanny akrylowej w mieszkaniu wymaga jeszcze tylko wypolerowania pastą polerską naprawianego miejsca. Jak naprawić wannę akrylową, jeśli ma spore ubytki? Duże uszkodzenia i naprawa wanny akrylowej wymagają jej wymontowania i ocenienia szkód. Naprawa wanien akrylowych wymaga w takim wypadku podklejenia wanny matą z żywicą epoksydową. Sporych rozmiarów, gwiaździste pęknięcia będą wymagały wymiany wanny na nową, ponieważ nawet najlepszy zestaw naprawczy do wanien akrylowych nie da sobie rady.

Renowacja wanny akrylowej

Z czasem we wszystkich łazienkach przyda się renowacja wanny akrylowej. Dlatego na wszelki wypadek już w chwili zakupu wanny warto zdecydować się na zestaw naprawczy do wanien akrylowych, dzięki któremu samodzielna naprawa wanny akrylowej w mieszkaniu nie stanowi większego wyzwania. Po latach użytkowania na powierzchni praktycznie każdej wanny pojawią się mało estetyczne zarysowania. Bywa, że zbyt intensywnie czy nieprawidłowo eksploatowana wanna pęknie, i będzie wymagać zastosowania zestawu do naprawy wanny akrylowej. Skorzystanie z zestawu naprawczego do wanny akrylowej ma również inne zalety – dzięki nim stare wnętrze łazienki otrzymuje nowy, odświeżony wygląd. Chcąc wykonać renowację wanny akrylowej warto posłużyć się kilkoma wskazówkami pochodzącymi od fachowców. Do ściągania starego silikonu warto wykorzystać specjalnego środka do usuwania silikonu oraz zwykłego, małego nożyka. Z kolei uszczelniacz najlepiej jest aplikować za pomocą wygodnego w użyciu pistoletu. Jeśli przypadkowo wyciśnie się nam za dużo silikonu, trzeba go ściągnąć bez zwłoki.

Domowa naprawa wanien akrylowych

Podstawową naprawę wanny akrylowej można wykonać samodzielnie – potrzeba nam do tego jedynie trochę woli oraz czasu. Przyda się też zestaw naprawczy do wanien akrylowych, dostępny w każdym sklepie budowlanym. W składzie zestawu do naprawy wanny akrylowej znajdziemy płynny akryl wraz z utwardzaczem, papier ścierny oraz pasty polerskie.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze