Strona głównaOpinie o firmachStiga - przegląd produktów | opinie

Stiga – przegląd produktów | opinie

Wiosna i lato to te pory roku, w których najwięcej czasu poświęcamy nad pielęgnacją terenów zieleni, działek czy ogrodów wokół domu. Wczesną wiosną najczęściej wykonuje się największą część pracy, która jest związana z przygotowanie gleby do siewu, dodatkowo regenerujemy w tym czasie trawniki po okresie zimowym, przycinamy również drzewa, żywopłoty i krzewy. Niektóre prace pielęgnacyjne są wykonywane głównie sezonowo. W związku z tym, ze względu na cykliczność takich prac, warto się do nich odpowiednio przygotowywać i wyposażyć w dobry sprzęt i narzędzia ogrodnicze po to, aby ułatwiły nam wykonywanie takich prac. Najczęściej przed wyborem sprzętu ogrodnicze stajemy przed trudnym wyborem, jakim jest wybranie odpowiednio producenta. W związku z tym, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu opinie o produktach marki Stiga. W dalszej części wpisu omówimy poszczególne produkty tj. kosiarki elektryczne i spalinowe, kosy, wertykulatory, Combi 48 SQ,1066 H i sprawdzimy co można znaleźć na Wikipedii o marce Stiga.

Stiga – opinie o produktach

W takim razie, jakie można znaleźć opinie w sieci o marce Stiga? Przede wszystkim Stiga to firma, która powstała w 1934 roku, w Szwecji. Ze względu na swoją długoletnią działalność zyskała ona renomę i pozytywne opinie ze względu na jakość wykonania i łatwość w użytkowaniu urządzeń. Charakterystyczną cechą Stiga jest to, że wykorzystuje ona zaawansowaną technologię podczas produkcji, tym samym niekiedy rozwiązania tej spółki wprowadzają rewolucję na cały rynek sprzętu ogrodniczego. Marka Stiga w ten sposób stała się przodującym producentem sprzętu ogrodniczego na rynku globalnym. Jednym z najpopularniejszych produktów tej marki są kosiarki spalinowe i elektryczne, które charakteryzują się tym, że mają wbudowane silniki Briggs i Stratton. Poza kosiarkami w ofercie Stiga znaleźć można takie urządzenia jak kosy spalinowe, wertykulatory i kosiarki Combi 48 SQ i 1066 H. W dalszej części zgromadziliśmy opinie o tych produktach.

Kosiarki elektryczne Stiga

Kosiarki elektryczne Stiga to urządzenia, które zostały zaprojektowane z dbałością o najmniejsze detale. Często pojawiają się w sieci opinie o tych kosiarkach elektryczny, które mówią to, że są niezwykle ciche i komfortowe, dodatkowo są przyjazne środowisku, dlatego że są ekonomiczne. Kolejną zaletą tych kosiarek elektrycznych jest niestandardowo długi przewód elektryczny.

Kosiarka spalinowa Stiga

Kosiarki spalinowe marki Stiga należą do jednych z najpopularniejszych kosiarek z napędem w naszym kraju. Przede wszystkim zyskują one pozytywne opinie dzięki zamontowanemu silnikowi, który cechuje się długą żywotnością, parametrami technicznymi i jakością. Kosiarki spalinowe Stiga charakteryzują się niezwykłą precyzją podczas cięcia trawy, nie pozostawiają grudek i nie strzępią jej. Jest to zasługa innowacyjnych ostrzy, które są wyposażone w podwójne krawędzie.

Combi 48 SQ Stiga

Najpopularniejszym modelem kosiarki do trawy jest wersja Combi 48 SQ, który jest wyposażony w noże o szerokości 46 cm. Model Combi 48 SQ ma zamontowany hybrydowy, 60-litrowy koszt, które zbiera trawę, a gdy koszt ten uzupełni się, otrzymujemy informacje o tym na specjalnym wskaźniku. Z kolei we wnętrzu Combi 48 SQ znajduje się niezawodny silnik o mocy prawie 3 kW. Model ten oferuje cztery różne funkcje koszenia. W tym przypadku mamy do czynienia z wyrzutem tylnym, bocznym, zbieranie do kosza, albo mulczowania. W sieci najczęściej pojawiają się pozytywne opinie o tym modelu, który służy takim użytkownikom przez wiele lat.

Combi 1066 H Stiga

Traktorki Combi 1066 H marki Stiga to cieszące się pozytywnymi opiniami traktorem, który cechuje się prostotą w jego użytkowaniu. Traktorek Combi 1066 H charakteryzuje się tym, że ma wbudowany jednocylindrowy silnik o mocy prawie 4kW. Z kolei szerokość koszenia wynosi prawie 70 cm, dodatkowo ma funkcję, dzięki której istnieje możliwość regulowania dźwigni.

Kosa Stiga

W ofercie marki Stiga znaleźć można również kosy spalinowe. Przede wszystkim urządzenia te niezwykle dobrze sprawdzają się podczas koszenia trudno dostępnych miejsc i mniejszych ogrodów. W sieci znaleźć można opinie o kosach marki Stiga, które mówią o tym, że są niezawodne, a silniki wykazują wysoką moc i wydajność. Dodatkowo ergonomiczne uchwyty zostały wyposażone w rozwiązanie antywibracyjne, które zapewnia o wiele lepszy komfort i doświadczenia.

Wertykulator Stiga

W ofercie marki Stiga znaleźć można również wertykulatory, które są dostępne w wersji elektrycznej i spalinowej. Przede wszystkim urządzenia otrzymują w sieci dość pochlebne opinie i charakteryzują się wytrzymałością i niezawodnością. Wertykulatory to urządzenia, które mają za zadanie spulchnić glebę i ją napowietrzyć poprzez wykonanie pionowych nacięć. Proces ten powoduje to, że poprzez nacięcia do gleby dostaje się powietrze i cenne składniki mineralne. W rezultacie nawożenie trawników staje się zbędnym procesem. Na pytanie, czy wybrać wersję spalinową, czy elektryczną, wszystko zależy od wielkości trawników.

Stiga – Wikipedia

Przygotowując się do opracowania tego wpisu, przejrzeliśmy popularnonaukowy portal – Wikipedia. Przede wszystkim na Wikipedii znajduje się ciekawostka o tym, że w 1939 roku, spółka o nazwie Fabriks Produkter została zmodernizowana i przekształcona w nową nazwę – Stigma. W okresie wojennym Stigma zajmowała się głównie produkcją sprzętu do tenisa stołowego, dodatkowo rozpoczęła produkcję innych akcesoriów, czyli piłek i rakietek. Z kolei w 1944 roku Stigma uzyskała wyłączność na sprzedaż piłeczek do tenisa stołowego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze