Strona głównaOpinie o firmachCormak - co mówią opinie?

Cormak – co mówią opinie?

Cormak to firma oferująca urządzenia do obróbki metalu – przecinarki taśmowe, frezarki, tokarki, wiertarki; maszyny i urządzenia CNC – tokarki CNC, frezarki CNC, centra obróbcze; urządzenia laserowe – lasery światłowodowe FIBER, lasery CO2, znakowarki laserowe; wycinarki plazmowe – wypalarki plazmowe, źródła plazmy; urządzenia do obróbki drewna – piły formatowe, frezarki, odciągi do wiórów, trocin i pyłu, piły taśmowe; urządzenie do obróbki blachy – walcarki, gilotyny, żłobiarko – rowkarki; kompresory śrubowe, piaskarki kabinowe, osuszacze ziębnicze, urządzenia transportowe – masztowe wózki paletowe, rolki transportowe. W dzisiejszym artykule poznasz opinie na temat tokarek, pił taśmowych, okleiniarek i strugarki – grubościówki Cormak PT 250 Cormak.

Tokarka Cormak – jakie posiada opinie?

Firma Cormak oferuje tokarki uniwersalne, karuzelowe i tokarko – frezarki górnowrzecionowe. Każda z tokarek ma różne średnice toczenia – od 360mm do powyżej 500mm. Opinie wskazują na to, że w wyposażeniu tokarki Cormak TYTAN 500 Vario znajduje się podtrzymka ruchoma, szczęki lewe i prawe, koła zmianowe, klucz do uchwytu i imaka, klucze i wkrętarki, smarownice i kły stałe MK2 I MK3. Wiele pozytywnych opinii wynika z faktu, że tokarka Cormak ma idealny rozkład kłów i prędkość wrzeciona, która wynosi od 100 do 2500 obr/ min. Chwalona jest także za 4 – drogowy typ imaka narzędziowego. Tokarki Cormak posiadają wiele pozywtynych opinii ze względu na dużą wytrzymałość i precyzyjność. Dodatkowo można dokupić do tokarek podstawę maszyny, co zapewni stabilność podczas pracy.

Piła taśmowa Cormak – jakimi opiniami się cieszy?

Cormak w swojej ofercie posiada piły grawitacyjne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i KarMetal. Opinie na temat pierwszego typu pił taśmowych są zaskakująco dobre. Wynika to z faktu, że są solidne wykonane z profilowanego żeliwa sferoidalnego, które zapewnia stabilność, dzięki pochłanianiu drgań. Prędkość pracy jest regulowana listwą blokującą. Opinie wskazują, że wyjątkowo przydatna jest obrotowa rama piły pracująca pod kąd od 45 do 60 stopni. Rolki łożyskowe piły taśmowej Cormak dodatkowo dopasowują odpowiedni kąt pochylenia taśmy do danego elementu. Opinie wskazują na wytrzymały zespół łożysk prowadzących taśmę. Piła taśmowa posiada grzybek bezpieczeństwa, którym można się posłużyć podczas niebezpiecznych sytuacji. Maszyna samoistnie się wyłącza po skończeniu procesu cięcia. Dodatkowe elementy, jak imadło szybkomocujące i ogranicznik obrabianego materiału w pile taśmowej Cormak są wykonane ze świetnej jakości tworzyw.

Okleiniarka Cormak – czy ma dobre opinie?

Okleiniarki Cormak posiadają wielu zwolenników. Opinie wskazują na wspaniałą jakość oklejania elementów. Urządzenia tego typu nadają się do profesjonalnych zakładów produkcyjnych. Mają one ogromne możliwości, przy stosunkowo niskiej cenie. Wg opinii, okleiniarka Cormak jest niezwykle prosta w obsłudze. Zapewnia komfort pracy i precyzyjność. Budowa okleiniarki sprawia, że awaryjność jest na bardzo niskim poziomie. Obsługa jest intuicyjna, dlatego też praca z tą maszyną to czysta przyjemność. Opinie wskazują na zaletę okleiniarki Cormak, jaką jest możliwość wstępnego frezowania i cyklinowania. Oprogramowanie jest w języku polskim. Okleiniarka kabinowa Cormak posiada dodatkowo grzałkę do podgrzewania płyty ( jest przydatna w szczególności w zakładach, w których panuje niska temperatura).

Opinie na temat nowych okleiniarek Cormak wskazują na to, że można oklejać elementy meblowe tradycyjnym obrzeżem estrofolu, PCV i ABS. Są one przeznaczone do mniejszych zakładów stolarskich i meblarskich. Okleiniarka Cormak posiada ogromne możliwości.

Okleiniarki stołowe Cormak są chwalone w opiniach za solidną konstrukcję, wielofunkcyjność, posiadanie czujnika podawania i obcinania taśmy, automatycznego pobierania. Panel sterowania jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze.

Strugarko-grubościówka Cormak PT250 – jakie ma opinie?

Pozytywne opinie na temat strugarko – grubościówki Cormak PT 260 wynikają z faktu, że posiada ona bogate wyposażenie, w którego skład wchodzi (zintegrowany odciąg, worek na wióry, szablon do ustawiania noży do strugarki. Świetnie nadaje się zarówno do spełnienia własnych potrzeb, jak i do małego zakładu.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze