HomeNarzędziaTest wyrzynarek

Test wyrzynarek

Niektóre prace wymagają specjalnej obróbki cięciem. Właśnie w tym celu stosowane są wyrzynarki elektryczne czy akumulatorowe – do cięcia lub przycinania tworzywa sztucznego, w tym PCV, stali, ale i pospolitej sklejki. Jakie urządzenia sprawdzają się w tej dziedzinie najlepiej i jakie warto mieć w swoim warsztacie?

Niezależnie od efektu, jaki chcesz uzyskać – zaokrąglenia powierzchni, zakrzywienia czy wycięcia prostej linii, wyrzynarka musi być solidna i niezawodna. W naszym teście wyrzynarek przedstawiliśmy kilka najpopularniejszych modeli, cieszących się dobrymi opiniami użytkowników. A zatem – jakie narzędzia powinien mieć przy sobie dobry majsterkowicz?

Topowe modele w testach wyrzynarek

Wśród najczęściej wybieranych wyrzynarek znalazła się marka Bosch z modelem PST 900 PEL. Praca  z nią określana jest jako przyjemna ze względu na niewielkie drgania, nawet przy cięciu twardych materiałów. Wyrzynarka umożliwia również pracę w aluminium, czym nie może pochwalić się absolutnie każdy model. W teście wyrzynarek narzędzie Bosch zostało docenione również ze względu na silnik o mocy 620 W oraz prędkość cięcia mieszczącą się w widełkach 500 – 3100 drgań/min. Z pomocą modelu PST 900 PEL można wykonać proste cięcia, ale również skosy oraz zaokrąglenia. Urządzenie jest poręczne, niewielkich rozmiarów, z dobrze leżącą w dłoniach rękojeścią. Dodatkowym atutem jest niewielka waga – zaledwie dwa kilogramy.

Profesjonalne urządzenia w teście wyrzynarek

Marka Makita od zawsze uchodziła za firmę produkującą sprzęt dla profesjonalistów. Jeśli chodzi o parametry, funkcje i możliwości swoich narzędzi, nigdy nie zawodzi. Podobnie jest w teście wyrzynarek – model DJV180Z to profesjonalnie wykonana praca niezależnie od warunków zewnętrznych.

test wyrzynarek

Dla większej precyzji urządzenie zostało wyposażone w aż pięć regulowanych prędkości cięcia w aż czterech pozycjach. Ogromną wydajność zapewnia trwały silnik o mocy 720 W. Jej zaletą jest też jej mobilność, a jednocześnie wyposażenie w litowo-jonowy akumulator 18V. Makita przetnie aluminium na głębokość aż 20 mm i drewno na głębokość 135 mm.

Najbardziej wytrzymała wyrzynarka na rynku – test wyrzynarek

Produkty pochodzące od Black & Decker praktycznie od samego początku były uosabiane z doskonałą jakością i wydajnością – w dodatku w bardzo przystępnej cenie. To samo tyczy się wyrzynarek – test wyrzynarek wyłonił kolejnego faworyta, jakim jest model KS801SE.

test wyrzynarek

Producent daje wybór  – klient może zdecydować się na silnik o mocy 550 W lub mocniejszy – 620 W. Urządzenie to jest z pewnością wyjątkowe pod jednym względem – samoczynnie dostosowuje długość brzeszczotu do rodzaju ciętego materiału, co skutecznie niweluje drgania podczas wykonywanej pracy. Narzędzie świetnie nadaje się – i jest rekomendowane – do okazjonalnych prac warsztatowych w domu.

Bezprzewodowy orzeł w testach wyrzynarek

Bezsprzecznie jeszcze jeden model wyrzynarki zasługuje na uwagę, a jest nim Ryobi R18JS-O One+. Silnik o dużej mocy jest w stanie poradzić sobie z obrabianiem materiału nawet o znacznej grubości, jak dziesięciocentymetrowe, drewniane deski. Wszystko to za sprawą również przechylanej podstawy wyrzynarki – ta podczas testu wyrzynarek zrobiła naprawdę ogromne wrażenie na testujących. Atutem w realizowaniu zadań będzie dodatkowe podświetlenie LED, ułatwiające pracę. Zainstalowana w urządzeniu dmuchana od razu oczyszcza przestrzeń roboczą, zapewniając wysoki komfort pracy i bezpieczeństwo.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze