Strona głównaZakupWełna Climowool - opinie o produkcie

Wełna Climowool – opinie o produkcie

Jeszcze kilkanaście lat temu poddasze nie było traktowane jako przydatna przestrzeń użytkowa, i najczęściej strych traktowano jako magazyn, czy też suszarnie na odzież. W ten sposób poddasze nie było zbyt dokładnie ocieplane, ponieważ nie było takiej potrzeby. Obecnie wykorzystuje się każdą wolną przestrzeń i przekształca się je na pomieszczenia, które są na równi z pozostałą częścią domu. W tym przypadku najczęściej są to sypialnie, czy też pokoje dziecięce. W związku z tym dość istotne staje się to, aby takie poddasze było w odpowiedni sposób ocieplone i zabezpieczone przed uwalnianiem się cennego ciepła. W tym celu stosuje się różne materiały, które mają zastosowanie termoizolacyjne. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie o wełnie mineralnej Climowool 035.

Wełna mineralna Climowool – jakie są opinie?

Przedsiębiorstwo Climowool to Niemiecka marka, która jest dostępna na rynku od wielu lat. Firma ta specjalizuje się głównie w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych tj. wełna mineralna 035, czy wełna szklana. Na polskim rynku budowlanym produkty tej firmy cieszą się dużym zaufaniem i zyskuje pochlebne opinie ze względu na szerokie zastosowanie i wysokie parametry izolacyjne. Na stronie głównej Climowool, znaleźć można informacje o tym, że wełna mineralna 035 może być stosowana do termoizolacji stropodachów, poddaszy, czy nawet izolacji akustycznej ścian działowych.

Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że izolacja poddasza wełną mineralną jest wykonywane głównie po to, aby uzyskać optymalną pokojową temperaturę. W związku z tym, decydując się na kupno wełny mineralnej warto wziąć pod uwagę produkty firmy Climowool , ze względu na wypracowaną renomę, wysoką jakość i pozytywne opinie klientów. Nieodpowiednie ocieplenie, bądź użycie niskiej jakości termoizolacji może przyczynić się do tego, że będzie upływało ciepło przez dach. W rezultacie wszystkie ubytki ciepła, mogą spowodować to, że przebywanie w takich pomieszczeniach stanie się niekomfortowe, dodatkowo wzrosną koszty ogrzewania, a tego chcielibyśmy uniknąć.

Ciekawostką jest również to, że większa część materiałów izolacyjnych ma pewną funkcją, o której niewiele osób wie. Tą funkcją jest izolacja akustyczna Climowool 035, która zyskuje pozytywne opinie. W ten sposób poprzez odpowiedni montaż takiej izolacji akustycznej można zredukować odgłosy, które wynikają z chodzenia po poddaszu. Taka izolacja najczęściej jest montowana w pokojach dziecięcych, ponieważ to właśnie z nich wychodzą najgłośniejsze krzyki i hałasy. W związku z tym odpowiednia izolacja nie tylko pozytywnie wpłynie na komfort grzewczy, ale i również niweluje uporczywe hałasy, które roznoszą się po całym budynku.

Wełna Climowool 035 – opinie

Przede wszystkim wełna mineralna Climowool 035 ze względu na swoją grubość poza montażem w poddaszach, czy ścianach działowych może znaleźć swoje zastosowanie w trakcie ocieplania konstrukcji szkieletowych, stropów, czy podłogi na legarach, w ten sposób w sieci pojawiają się pozytywne opinie na tego takich izolacji. Przede wszystkim poza grubością i materiałem wełny mineralnej, warto zwrócić szczególną na parametry izolacyjne, odporność na temperaturę i ogień. Taka izolacja jest najczęściej dostępna w dwóch wersjach, w postaci granulatu, lub maty. Charakterystyczną cechą takiej izolacji jest niezwykle dużą sprężystość, to właśnie dzięki tej właściwości można w swobodny sposób dopasować wełnę do powierzchni.

Parametry przenikania ciepła to również kluczowy czynnik, który warto brać pod uwagę w trakcie wyboru izolacji. Najczęściej takie parametry są oznaczane współczynnikiem „U”, w tym przypadku im niższa wartość tego współczynnika, tym jakość izolacji jest lepsza. Na forum znaleźć można wiele wpisów, które dotyczą stosowania wełny Climowool 035, najczęściej użytkownicy chwalą łatwy montaż oraz wysoką jakość. Oczywiście znaleźć można również niezadowolonych klientów, którzy skarżą się na to, że po użyciu tej izolacji ucieka im z poddasza ciepło. Nie sposób zweryfikować takie wpisy, jednak najczęściej tego typu przypadki mogą odnosić się do nieprawidłowego montażu, w efekcie pojawiają się właśnie takie sytuacje.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze