Strona głównaNarzędziaShindaiwa - opinie, co to za marka?

Shindaiwa – opinie, co to za marka?

W poniższym artykule przedstawiamy markę Shindaiwa. Skupimy się nie tylko na samej marce, ale również na wybranych produktach marki Shindaiwa oraz opiniach jakie zbierają wybrane produkty na forum oraz wśród osób użytkujących dane narzędzia.

Shindaiwa – co to za firma? Gdzie jest produkcja?

Shindaiwa to japońska marka i japoński producent elektronarzędzi takich jak np. spawarki oraz  narzędzi leśnych i ogrodowych, do których zaliczamy m.in. kosy spalinowe. Firma, która w tym momencie jest jednym z wiodących producentów w swojej dziedzinie, pojawiła się na rynku już w roku 1955 a w roku 2008 stała się częścią japońskiej korporacji Yamabiko. Produkcja sprzętu oferowanego przez markę Shindaiwa odbywa się w Azji a dokładniej na terenie Japonii i Chin oraz w Stanach Zjednoczonych. W jej ofercie oprócz sprzętu wspomnianego powyżej znajdują się również pilarki łańcuchowe, nożyce do żywopłotu, dmuchawy i odkurzacze do liści oraz okrzesywarki. Poniżej przedstawimy opinie nie tylko o samej marce Shindaiwa, ale również opinie o wybranych pilarkach oraz kosach spalinowych Shindaiwa.  

Shindaiwa – opinie

shindaiwa 501sx opinie
43 opinie na Ceneo – średnia powyżej 4, jest to dobry wynik.

W opinii dystrybutorów marki, Shindaiwa oferuje swoim klientom narzędzia o wysokiej klasie. Jednymi z ich flagowych i najbardziej rozpoznawalnych produktów są pilarki Shindaiwa i kosy spalinowe Shindaiwa, które cieszą się bardzo dobrą opinią profesjonalistów. W ich opinii pilarki Shindaiwa oraz kosy spalinowe Shindaiwa to połączenie nowoczesnej technologii i jakości japońskiej z najnowszymi rozwiązaniami. Na pozytywną opinię dystrybutorów i użytkowników pilarek Shindaiwa, kos spalinowych Shindaiwa oraz innych produktów marki Shindaiwa z pewnością wpływa również ich trwałość, co przekłada się na bardzo długie gwarancje na sprzęt.

W opinii użytkowników pilarek Shindaiwa i kos spalinowych Shindaiwa na wysoką klasę tych i innych produktów marki Shindaiwa wpływa w znacznych stopniu wysoka jakość silników. W opinii producenta Shindaiwa używane silniki gwarantują szybkie uruchomienie i nie sprawiające trudności działanie sprzętu. Ponadto w opinii fachowców komponenty użyte w pilarkach Shindaiwa i kosach spalinowych Shindaiwa pozwalają na redukcję drgań podczas ich używania co równa się większemu komfortowi sterowania urządzeniem. Z pewnością pewnym ułatwieniem przy wyborze produktów marki Shindaiwa jest duża dostępność części zamiennych do sprzętu Shindaiwa. Internet obfituje w strony i sklepy internetowe oferujące części zamienne do urządzeń Shindaiwa. W opiniach na forum o pilarkach Shindaiwa i kosach spalinowych Shindaiwa użytkownicy podkreślają, że nie ma żadnego problemu z dostępnością części zamiennych Shindaiwa, które są dostępne często od ręki u dealerów marki.

Pilarki Shindaiwa – opinie

Pilarki Shindaiwa cieszą się bardzo dobrą opinią wśród profesjonalistów i amatorów, którzy mają z  nimi do czynienia. Na dobrą opinię o pilarkach Shindaiwa wpływa kilku czynników takich jak: jakość i funkcjonowanie prowadnicy, moc z jaką działa urządzenie, waga sprzętu, bezpieczeństwo urządzenia, ekonomiczność urządzenia. Pilarki Shindaiwa spełniają w tych kategoriach najwyższe standardy jakości co oczywiście przekłada się na ich dobrą opinię. Wśród najwyżej ocenianych i najczęściej wyszukiwanych pilarek Shindaiwa znajdują się takie modele jak pilarka Shindaiwa 501sx, pilarka Shindaiwa 451s, pilarka Shindaiwa 452s oraz archiwalna w tej chwili pilarka Shindaiwa 352s. Pilarki Shindaiwa cechuje wysoka jakość wykonania oraz trwałość i wytrzymałość a ceny pilarek Shindaiwa wahają się od półtora do trzech tysięcy złotych. Cena pilarek Shindaiwa oczywiście zależy w najwyższym stopniu od modelu pilarki i jej możliwości. Przykładowa cena pilarki Shindaiwa 452s to prawie dwa tysiące złotych, choć w zależności od dealera cena pilarki Shindaiwa 452s może wahać się w granicach kilkudziesięciu złotych. Jednym z częstszych zapytań o cenę jest cena pilarki Shindaiwa 352s jednak w tej chwili zarówno na stronie polskiego dystrybutora jak i w innych sklepach internetowych pilarka Shindaiwa 352s jest niedostępna i określana jest mianem maszyny archiwalnej. Z tego też powodu niemożliwym jest podanie nawet orientacyjnej ceny nowej pilarki Shindaiwa 352s.

shindaiwa pilarka spalinowa 4,5 km opinie
Tutaj ocena nieco gorsza, ale nadal przeważają pozytywne opinie

Shindaiwa 501sx – opinie

Pilarka Shindaiwa 501sx w opinii sprzedawców posiada bardzo wiele zalet. Wśród nich znajdują się: minimum 4000 godzin pracy silnika, ergonomiczny kształt, dwa pierścienie na tłoku, regulowana pompa olejowa, aluminiowy karter silnika, system „sure start”, profesjonalny system amortyzacyjny i inne. Na dobrą opinię pilarki Shindaiwa 501sx wpływa również długi okres gwarancji: 5 lat na sprzedaż konsumencką. Nie tylko dystrybutorzy pilarek Shindawa 501sx posiadają nich pozytywną opinię. Również użytkownicy pilarek Shindawa 501sx wyrażają swoje dobre opinie na forum. Na forum o pilarkach Shindawa 501sx możemy przeczytać m.in., że ich właściciele są zadowoleni z momentu obrotowego i prędkości cięcia pilarki oraz że posiada łatwy rozruch i świetnie reaguje na gaz. W opiniach na forum o pilarce Shindaiwa 501sx wyczytamy również, że pilarka jest lżejsza niż pilarki innych marek i posiada znakomitą moc w stosunku do posiadanej wagi oraz dobrze działający amortyzator.

Z opinii o pilarce Shindaiwa 501sx zamieszczanych na forum a także tych pochodzących od jej dealerów można wywnioskować, że pilarka Shindaiwa jest przykładem sprzętu niezawodnego, wytrzymałego i trwałego. Istotną wiadomością dla potencjalnych klientów i właścicieli pilarki jest ta o dostępności części zamiennych do pilarki Shindaiwa 501sx. Zarówno dealerzy jak i sklepy internetowe oferują szereg części zamiennych do pilarki Shindaiwa 501sx, aczkolwiek z opinii na forum można wywnioskować, że pilarka ta nie wymaga częstego wymieniania określonych części z powodu swojej jakości. Przykładowe dostępne części zamienne do pilarki Shindaiwa 501sx to: prowadnice, łańcuchy tnące a także zestawy składające się z prowadnic i łańcuchów tnących. Cena pilarki Shindaiwa 501sx kształtuje się w okolicach trzech tysięcy złotych za samą pilarkę, aczkolwiek można znaleźć pilarkę Shindaiwa 501sx w promocji (cena może się różnić nawet o kilkaset złotych) czy też zestawach, gdzie to pilarki dołączany jest dodatkowy łańcuch w tej samej cenie. Niestety w tej chwili nie obowiązuje na pilarki Shindaiwa 501sx żadna inna spektakularna promocja.

Shindaiwa 451s – opinie

Pilarka Shindaiwa 451s to pilarka mniejsza niż pilarka 501sx. W opinii profesjonalistów pilarka Shindaiwa 451s, ze względu na swoją małą wagę, jest sprzętem zasługującym na uwagę. Zwłaszcza, że za niską wagą pilarki Shindaiwa stoi również jej wszechstronność i moc. Tak jak pilarka Shindaiwa 501sx pilarka Shindaiwa 451s w opinii dystrybutorów posiada moc zalet, którymi są między innymi: długi czas pracy silnika, Japoński sposób chromowania silnika, regulowana w całości pompa olejowa, nowoczesna przepustnica czy sprzęgło umiejscowione do wewnątrz pilarki. Na forum pilarka Shindaiwa 451s również cieszy się pozytywnymi opiniami. W opiniach na forum pilarka Shindaiwa doceniana jest za jej profesjonalność i bezawaryjność. Według osób wypowiadających się na forum o pilarce Shindaiwa 451s jednym z jej największych atutów jest jej mała waga (tylko 5,2 kg) oraz gaźnik Walbro, który sprawia, że bez obaw można jej używać pod różnym kątem. Na forum dominuje opinia, że pilarka Shindaiwa jest pilarką profesjonalną w rozsądnej cenie. 

Kosy spalinowe Shindaiwa – opinie

Oprócz pilarek, z których jest chyba najlepiej znana, firma Shindaiwa posiada w swojej ofercie również kosy spalinowe. Doskonałym przykładem takiej kosy spalinowej jest Shindaiwa b510s. W opinii producenta i dystrybutorów kosa spalinowa Shindaiwa b510s to maszyna przeznaczona do pracy w trudnym terenie i warunkach. W opinii producenta kosa spalinowa Shindaiwa b510s świetnie nadaje się do pracy w dzikim i intensywnie zarośniętym terenie. Producent w swojej opinii zaznacza również, że kosa spalinowa Shindaiwa b510s została stworzona dla profesjonalistów. Kosa spalinowa Shindaiwa b510s napędzana jest dwusuwowym silnikiem benzynowym, posiada system „soft start” i elektroniczny zapłon a także możliwość wyboru jednego z dwóch akcesoriów tnących: głowica tnąca lub trójzębna tarcza tnąca. W opinii użytkowników kosa spalinowa Shindaiwa b510s jest kosą bezpieczną i wygodną w użytkowaniu.

Sprawdź też:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

Najpopularniejsze