Strona głównaNarzędziaPrzecinarka do glazury na mokro - ranking

Przecinarka do glazury na mokro – ranking

Zazwyczaj przy wykonywaniu prac, szczególnie takich, które polegają na wykonywaniu różnego rodzaju cięć, mamy do czynienia z powstającym pyłem, który może być bardzo uciążliwy, a także dostawać się do oczu czy nosa, co może być niebezpieczne. Do tego celu powstała przecinarka do glazury na mokro, które dzięki wykorzystaniu wody powodują, że ilość powstających pyłów jest minimalna. Dodatkowo, korzystanie z przecinarki do glazury na mokro możemy zaoszczędzić czas na sprzątanie. Aby wybrać odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę jej parametry, uwzględniając materiał, z którego wykonane są cięte elementy. Poniżej znajduje się zestawienie profesjonalnych przecinarek do glazury na mokro – ranking 2021.

1. Przecinarka do glazury Norton Clipper TR202

Przecinarka do glazury na mokro to urządzenie o dużej mocy 900 W, które zapewnia płynną i precyzyjną pracę. Posiada wychylną głowicę, a długość cięcia wynosi aż 650 mm, z zakresem cięcia ukośnego od 0 do 45 stopni. Przecinarka ta sprawdzi się w pracy w terenie, Clipper TR202 nie sprawi również większych trudności, na przykład na budowie, ponieważ sprzęt jest mobilny, dzięki posiadanej składanej konstrukcji ważącej z ostrzem w sumie 35 kilogramów. Dodatkowym atutem jest szybkość uruchamiania się i nie wymaga skomplikowanej konfiguracji parametrów.

Norton Clipper przecinarka DO PŁYTEK

2. Przecinarka do glazury RUBI ND-180 BL

Numer dwa w ranking profesjonalnych przecinarek do glazury na mokro to model firmy RUBI, który został wyposażony  w opcję cięcia na mokro poprzez zanurzenie. Urządzenie pracuje bez problemu z płytkami gresowymi, ceramicznymi, szklanymi i marmurowymi (maks. grubość obrabianych kafli to 35 mm). Zestaw zawiera dwie diamentowe tarcze o średnicy 180 milimetrów. Składany stół roboczy został wykonany ze stali nierdzewnej. Masa przecinarki wynosi 13 kilogramów i może zostać schowany w dołączonej walizce, co ułatwia jej przenoszenie. 

Piła Rubi BL-ND-180 SMART

3. Przecinarka do glazury Norton Clipper TR252

W pełni profesjonalna przecinarka do glazury na mokro zamyka podium rankingu. Urządzenie posiada mocny silnik o mocy 1500 W oraz wbudowane rozszerzenie stołu roboczego. Do sprzętu dołączona jest duża tarcza diamentowa Extreme Ceram Turbo o średnicy 250 milimetrów. Dodatkowo w przypadku modelu TR252 istnieje możliwość regulacji głębokości cięcia, dzięki któremu możemy skorzystać z opcji przecinania skokowego grubych czy długich płytek (do 1200 mm). Wychylna głowica pozwala na cięcie ukośne w zakresie od 0 do 45 stopni. W tym przypadku również mamy do czynienia ze składaną konstrukcją stołu, co pozwala na łatwy transport i możliwość pracy w terenie. Jest jednak ona znacznie cięższa, niż wcześniejszy model, ponieważ waży 75 kilogramów.

NORTON CLIPPER PRZECINARKA STOLIKOWA

Jaka przecinarka do płytek najlepsza?

Przy wyborze tego narzędzia, jak przy każdym innym, należy sugerować się jego parametrami, a także jego przeznaczeniem. Przecinarki do płytek zostały wyposażone w koło tnące, które umożliwia wykonanie nacięcia na płytce. W zależności od mocy, można odpowiednio dobrać model do określonego rodzaju pracy, a także stopnia twardości ciętego materiału. Jaka najlepsza przecinarka do płytek?

Montolit Przecinarka ręczna do glazury

Na pewno powinna charakteryzować się dużą wytrzymałością, dzięki czemu posłuży nam przez wiele lat. Drugą kwestią jest też rodzaj i wielkość ostrza, w tym przypadku koła tnącego. To od niego w głównej mierze zależeć będzie, która z przecinarek do płytek najlepsza, ponieważ im ostrzejsze, tym łatwiejsze będzie wykonywanie nacięć na różnego rodzaju materiałów. Korzystanie z przecinarki nie jest trudne, więc nadaje się do użytkowania przez profesjonalnych użytkowników, jak i amatorów. W wyborze pomogą nam zestawione rankingi przecinarek do glazury na mokro. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze