Strona głównaPoradyNajlepsze stopery do uszu

Najlepsze stopery do uszu

Zatyczki do uszu są potrzebne często nie tylko w trakcie snu, ale również podczas pracy, Ochrona słuchu jest bardzo ważna, zwłaszcza podczas takich prac jak wiercenie, czy szlifowanie, a także spawanie. Profesjonalne zatyczki do uszu pozwolą nam na bardziej komfortową, a przede wszystkim bezpieczną pracę.

Stopery do uszu – gdzie kupić?

Wiele osób nie wie gdzie kupić zatyczki do uszu. Profesjonalne zatyczki do uszu można kupić np. w sklepach budowlanych, ale również w aptece. Dobre zatyczki do uszu będą też dostępne w sklepach z odzieżą BHP, gdzie znajdziemy również nauszniki wygłuszające dźwięki. Warto wybrać model zatyczek do uszu, które będą dobrze zatykały przewód słuchowy, a także sprawią, że ich użytkowanie będzie komfortowe. Jeśli nie wiemy gdzie można kupić zatyczki do uszu w naszej okolicy, najlepiej sprawdzić na początku apteki, a także sklepy budowlane, w których znajdziemy profesjonalne zatyczki do uszu o różnych rozmiarach.

Stopery do uszu – gdzie kupić i jaki rodzaj wybrać?

Jak już wspomnieliśmy warto wybrać profesjonalne zatyczki do uszu, które dobrze zakryją nasz przewód słuchowy. Blokują one komorę ucha, przez co nie przedostają się do bębenka słuchowego nieprzyjemne i głośne dźwięki, co znacznie ułatwia pracę np. na produkcji, czy na budowie. Spośród wielu zatyczek do uszu można znaleźć m.in. stopery z pianki, a także stopery silikonowe. Dobre zatyczki do uszu nie powinny wypadać z uszu oraz muszą wypełniać dobrze komorę ucha, dzięki czemu nie będą docierały do nas dźwięki.

Stopery z pianki są wyjątkowo szczelne oraz dobrze hamują dostawanie się dźwięku z zewnątrz. Polecane są dla osób pracujących na budowie. Po ich włożeniu do ucha rozprężają się, dzięki czemu zatykają go w całości. Łatwo również dostosowują się do kształtu ucha.

Stopery silikonowe nie są wkładane do przewodu słuchowego. Silikonowe zatyczki do uszu dopasowują się bardzo dobrze do anatomicznej budowy ucha i jest do odpowiednie rozwiązanie dla osób o wrażliwej skórze. Silikon bowiem jest materiałem w pełni hypoalergicznym. Bardzo dobrze chronią również przed hukiem, ale również przed wodą.

Najlepsze stopery do uszu to również stopery woskowe, które są wykonane z bawełny. Nasącza się je woskiem, parafiną oraz wazeliną. Maja tłustą powierzchnię, dzięki czemu znacznie łatwiej jest je umieścić w przewodzie słuchowym. Przed włożeniem ich do uszu wymagają ogrzania w dłoniach. Wtedy są bardziej plastyczne i mogą lepiej dostosować się do kształtu przewodu słuchowego.

Najlepsze stopery do uszu to głównie stopery do uszu gumowe. Są one wielokrotnego użytku i można je łatwo czyścić.

Zatyczki do uszu – jak zakładać i które wybrać?

Trzeba wiedzieć również nieco więcej o tym produkcie, tzn. jakie wybrać zatyczki do uszu – jak zakładać zatyczki oraz które będą dla nas najlepsze? Zatyczki do uszu wkładamy zawsze czystymi rękami oraz sprawdzamy, czy zatyczki również nie mają zanieczyszczeń. Zatyczki do uszu silikonowe należy wcześniej ogrzać za pomocą dłoni i lekko ugnieść tak, by lepiej dostosowały się do kształtu przewodu słuchowego. Gumowe zatyczki do uszu należy umieścić tak, by część zatyczki wystawała z ucha. Wtedy będzie nam znacznie prościej je wyjąć.

Najlepsze stopery do uszu to m.in. stopery piankowe, które będą chroniły nas przed cichymi dźwiękami. Do pracy na budowie najlepsze stopery do uszu woskowe, które łatwo można doczyścić, a także dobrze chronią nawet przed głośnymi dźwiękami.

Stopery do uszu opinie

Najlepsze stopery do uszu według opinii użytkowników do stopery silikonowe oraz woskowe. Stopery woskowe są wielokrotnego użytku oraz można je czyścić. Dobrze jest wybrać profesjonalne stopery do uszu, które pozwolą nam na swobodną, a przede wszystkim bezpieczną pracę.

Do czyszczenia stoperów do uszu będzie potrzebna nam woda oraz niewielka ilość detergentu. Może być to płyn do mycia naczyń albo mydło. Zatyczki do uszu można myć ręcznie lub za pomocą gąbki. Do osuszania zatyczek do uszu najlepiej jest wybierać ręcznik papierowy. Dla lepszego doczyszczenia zatyczek potrzebna nam będzie również woda utleniona, która poradzi sobie z woskowiną uszną oraz pyłem. Przed ich wyschnięciem należy naciągnąć je do pierwotnego kształtu. Osuszamy je również za pomocą bawełnianego ręcznika.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Czy stopery do uszu są bezpieczne dla małych dzieci? Sąsiad w ciągu dnia remontuje mieszkanie, a maluch potrzebuje snu. Może warto zapytać, czy w ogóle istnieje takie cos jak stopery dla dzieci? Dzieciak daje nam ostro popalić, a ekipy remontowej niestety nie uciszę…

Najpopularniejsze