Strona głównaZakupTest laserów krzyżowych

Test laserów krzyżowych

W pracach remontowych oraz budowlanych wyznaczanie precyzyjnych linii pionowych i poziomych jest absolutną podstawą. Zamiast tradycyjnych i nie zawsze dokładnych poziomic z czasem zaczęto stosować bardziej profesjonalne urządzenia, jakimi są lasery krzyżowe. W takim razie, które z nich powinien wybrać fachowiec, a które amator?

Większość z nas wie jedynie, że laser krzyżowy powinien być precyzyjny i łatwy w obsłudze, aby niepotrzebnie nie wydłużał prac. Jednak dopiero w teście laserów krzyżowych widać, które modele są faktycznie warte uwagi i zakupu.

Ranking laserów krzyżowych

Zawsze przed zakupem warto dokładnie przejrzeć rankingi laserów krzyżowych. W ten sposób można dowiedzieć się, jak kupić mądrze, nie wydając zbyt wielu pieniędzy. Wśród najchętniej wybieranych modeli znalazł się laser krzyżowy od marki Stanley. Model FatMax Scl 1-77-320 jest urządzeniem samopoziomującym, wyświetlającym wiązkę promieni laserowych, krzyżujących się pod kątem prostym. W testach laserów krzyżowych model ten urzekł posiadaczy także możliwością wyznaczania skosów. Jeśli urządzenie zostanie zastosowane wraz z detektorem, wiązka światła może sięgnąć nawet do 25 m.

Najlepsze noty w testach laserów krzyżowych

Modelem wartym uwagi i godnym polecenia jest urządzenie Proline 15175. Za niewielką cenę otrzymujemy urządzenie z zasięgiem do 15 metrów, a przy użyciu dodatkowo detektora – z zasięgiem do 20 metrów.

lasery krzyżowe

Ranking laserów krzyżowych nie pominął tej propozycji z jeszcze jednego względu – zakres automatycznego wyrównania to cztery stopnie – granica błędu plus minus jeden stopień. Urządzenie mierzy z precyzją do 0,5 mm na metr, co daje naprawdę dobry wynik. Laser Proline może być z powodzeniem stosowany zarówno w środku budynków, jak i na zewnątrz.

Jak marka Stanley wypada w testach laserów krzyżowych?

Marka Stanley uchodzi za firmę produkującą wyposażenie dla profesjonalistów. Jednak czy na to wskazują testy laserów krzyżowych? Zdecydowanie tak. Model Cross 360 STHT775041 to urządzenie do wykonywania profesjonalnych pomiarów. Obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta, dlatego stosowana jest powszechnie podczas prac wykończeniowych oraz remontowych wewnątrz domu.

lasery krzyżowe

Laser automatycznie wskazuje brak poziomu, co wyróżnia go na tle konkurencji. Atutem jest również praktyczny uchwyt Quicklink 2.0 oraz możliwość szybkiego przełączenia jednego trybu pracy w drugi. Co więcej, laser można ustawiać w dowolnym położeniu, a to za sprawą blokowania wahadła.

Prawdziwy mistrz w rankingu laserów krzyżowych

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest zawsze plasująca się wysoko w rankingach laserów krzyżowych poziomica DeWalt Dw088Cg. Urządzenie zapewnia we wnętrzach zasięg wiązki laserowej do 20 metrów i umożliwia zastosowanie aluminiowego statywu. Dokładność urządzenia określona została na 0,3 mm na 10 m. Z pewnością wielu budowlańców oraz domorosłych majsterkowiczów doceni seryjne wyposażenie urządzenia w magnetyczny uchwyt, za pomocą którego laser można przymocować w dowolnym położeniu.

laser krzyżowe

Narzędzie przeznaczone jest do trudnych prac terenowych, którym jest w stanie podołać dzięki wzmocnionej obudowie i oryginalnej konstrukcji. Za precyzyjną pracę i szybkie przygotowanie do wykonywania pomiarów odpowiada automatyczna blokada położenia. Laser samopoziomuje się w zakresie do czterech stopni. Laser ma kolor zielony, nie tylko lepiej widoczny dla ludzkiego oka, ale i powodujący mniejsze zmęczenie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze