HomeOpinie o firmachALKO - opinie, przegląd produktów

ALKO – opinie, przegląd produktów

Sprzęt ogrodniczy nie tylko pomaga nam podczas uprawy oraz stałej pielęgnacji naszego ogrodu, ale to dzięki niemu możemy zapanować nad porządkiem całego terenu. Przede wszystkim sprzęt ogrodniczy to nie tylko kosiarki spalinowe i nożyce do żywopłotu, ale również cała gama innych urządzeń, które w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy jakości terenu. Można wymienić wertykulatory, traktorki, rozdrabniacze do gałęzi czy nawet pompy do nawadniania. Oczywiście jeżeli mowa o sprzęcie ogrodniczym, pojawia się pytanie, jakiego producenta wybrać? W dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę firmę AL-KO, sprawdzimy, jakie można znaleźć w sieci opinie nt. produktów tej firmy.

ALKO – co to za firma?

W takim razie czym jest firma AL-KO i jakie można znaleźć w sieci opinie o tym producencie? Na oficjalnej stronie producenta znaleźć można informacje o tym, że przedsiębiorstwo to pochodzi z Austrii i prowadzi swoją działalność już od ponad pięćdziesięciu lat. AL-KO specjalizuje się w produkcji sprzętu ogrodniczego, która jest skierowana głównie do klientów prywatnych. Przede wszystkim jest to spowodowane głównie poprzez konstrukcję tych urządzeń, co za tym idzie stosunkowo niską cenę. W naszym kraju największą popularnością cieszą się kosiarki spalinowe i elektryczne, które pomimo swojej niskiej ceny, całkiem dobrze funkcjonują. W dalszej części wpisu dokładnie omówimy parametry techniczne tych urządzeń.

ALKO – opinie o produktach

W takim razie, jakie można znaleźć opinie o produktach marki AL-KO? To, co charakteryzuje te urządzenia to tak zwane urządzenia cztery w jednym. W tym przypadku chodzi dokładnie o kosiarki elektryczne i spalinowe, które koszą, zbierają trawę, mają boczny wyrzut i mulczowanie. Ta ostatnia funkcja głównie polega na tym, aby rozdrobnić pokos przez kosiarkę, a następnie rozprowadzić resztki po trawniku. Cała ta koncepcja opiera się na tym, aby pozostawić ściętą zieleń na glebie, z kolei ona po pewnym czasie rozkładając, zamienia się w naturalny nawóz, w ten sposób urządzenia te zyskują pozytywne opinie. Oczywiście poza kosiarkami AL-KO posiada również w swojej ofercie wertykulatory, traktorki, rozdrabniacze do gałęzi i pompy do nawadniania.

Kosiarki spalinowe ALKO

Kosiarki spalinowe marki AL-KO to jedne z najpopularniejszych urządzeń koszących na polskim rynku, które zyskują dość pochlebne opinie w sieci. Kosiarki spalinowe tej marki charakteryzują się tym, że posiadają silniki czterosuwowe, przeciętnie pojemność baku na paliwo to około półtora litra. Silniki marki AL-KO wymagają tego, aby systematycznie uzupełniać olej, ponieważ pojawiają się opinie, że ten rodzaj silnika ma dość duże zapotrzebowanie na tę substancję. W związku z tym należy pamiętać o tym, że przed każdym uruchomieniem kosiarki spalinowej AL-KO sprawdzać stan oleju, i w razie braku płynu, uzupełniać. Kosiarki spalinowe dobrze sprawdzają się w przypadku dość rozległych terenów, w tym przypadku kosiarki spalinowe pozbawione kabli mogą bez problemu poradzić sobie z zaniedbanymi trawnikami.

Kosiarki elektryczne ALKO

W przypadku mniejszych przydomowych trawników, nie potrzebujemy większych i zaawansowanych urządzeń, które są zasilane napędem spalinowym. W zupełności wystarczy nam kosiarka elektryczna, która jest zasilana energią elektryczną. W odróżnieniu od kosiarek spalinowych, elektryczne są znacznie cichsze i ekonomiczne, dlatego zyskuje ono pozytywne opinie w sieci. Jedyną wadą kosiarek elektrycznych marki AL-KO jest to, że mają one ograniczone zasięg kabla zasilającego, w związku z tym niekiedy należy wyposażyć się w przedłużać.

Wertykulator ALKO

Poza systematycznym mulczowaniem trawników warto również wykonywać wertykulacje trawników dwa razy do roku – na wiosnę i jesienią. Przede wszystkim marka AL-KO posiada w swojej ofercie maszyny zwane wertykulatorami, które mają za zadanie użyźniać glebę poprzez jej spulchnianie. Wertykulatory marki AL-KO mają wbudowane stalowe ostrza, które w trakcie pracy wnikają głęboko w glebę tym samym usuwając martwą tkankę trawy, mech oraz inne pozostałości po roślinach. Przede wszystkim wertykulatory marki AL-KO zyskują pochlebne opinie ze względu na jakość wykonania.

Traktorki ALKO

Przede wszystkim traktorki marki AL-KO to idealny sposób na pielęgnację obszernych terenów zieleni. W sieci można znaleźć opinie o tym, że silniki czterosuwowe cechują wysoka wytrzymałość i jakość, dodatkowo nie są aż tak awaryjne. Traktorki nadają się idealnie do koszenia boisk, ze względu na precyzyjnie wykonane ostrza, które w równomierny sposób tną trawniki. Na forum można wyczytać, że wadą traktorków marki AL-KO jest jego cena.

Rozdrabniacz do gałęzi ALKO

Z pewnością podczas prac pielęgnacyjnych miewasz problemy z nadmierną ilością odpadów, które pojawiły się po przycięciu gałęzi czy żywopłotów, ponieważ jest problem z ich składowaniem z pomocą przychodzi rozdrabniacz do gałęzi marki AL-KO. Rozdrabniacze do gałęzi to dość nowa technologia, która idealnie sprawdza się podczas pozbywania się problemu z nadmierną ilością odpadów zielonych. To na co warto zwrócić uwagę, to solidna konstrukcja i wysoka jakość cięcia gałęzi. W sieci znaleźć można opinie o tych urządzeniach, najczęściej użytkownicy podkreślają to, że rozdrabniacze do gałęzi marki AL-KO mają pewne ograniczenia z grubością gałęzi i odbiegają o danych, które podaje producent.

Pompy ALKO

Każdy system nawodnieniowy wymaga pompy, która będzie dostarczała wodę, która jest niezbędna roślinom. Pompy marki AL-KO zyskują dość pochlebne opinie głównie dzięki prostej obsłudze, niezawodności, wysokiej wydajności i niskiemu zużyciu energii.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze