Strona głównaOgródRozdrabniacz do gałęzi ranking, opinie

Rozdrabniacz do gałęzi ranking, opinie

Rozdrabniacze do gałęzi posiadają wlot na gałęzie, ale również noże oraz silnik i turbinę. W rozdrabniaczu na gałęzie bardzo ważne jest również urządzenie, które będzie kontrolowało ilość rozdrabnianych gałęzi. Dzięki temu mamy pewność, że nie zatrzemy silnika. W rozdrabniarkach do gałęzi bardzo ważne są noże oraz ich wytrzymałość.

Rozdrabniacze do gałęzi można podzielić na ręczne, spalinowe oraz ciągnikowe. Te ostatnie nazywane są również rębakami. Kiedy kupujemy rozdrabniacz do gałęzi – opinie są bardzo ważne, ale również warto przed zakupem sprawdzić rozdrabniacz do gałęzi ranking. Dzięki porównaniu różnych ofert mamy pewność, że nasz rozdrabniacz do gałęzi spełni swoja funkcję. Ranking rozdrabniaczy do gałęzi można sprawdzić m.in. na stronach ze sprzętem do ogrodu. Porównanie pozwoli nam na znalezienie sprzętu, który posłuży nam przez wiele lat.

Jak różnią się od siebie rozdrabniacze do gałęzi?

W rozdrabniacze do gałęzi ranking znajdziemy zarówno rozdrabniacze spalinowe, jak również elektryczne. Te pierwsze posiadają najczęściej od 1 do 6 koni mechanicznych. Ważą dość dużo i mogą mielić gałęzie na niewielkie fragmenty, które później łatwiej jest wywieść czy kompostować. Co ważne działają na paliwo, więc nie potrzebujemy długiego przedłużacza, by móc z nich korzystać. Jest to odpowiedni wybór przy dużych ogrodach lub dla firm zajmujących się usuwaniem gałęzi z terenów publicznych.

Elektryczne rozdrabniacze do gałęzi z kolei charakteryzują się niewielkimi rozmiarami – mają nie więcej niż 30 kg i można nimi znacznie łatwiej manewrować. Mają również zamontowane kosze na zrębki. Wiele z nich ma także automatyczny podajnik do gałęzi, co znacznie przyspiesza pracę. Jest to rozwiązanie najlepsze do niewielkich ogrodów, w których gałęzie nie mają dużej średnicy.

Ranking rozdrabniaczy do gałęzi

Żeby wybrać odpowiedni rozdrabniacz do gałęzi – ranking będzie nam niezbędny. Wskażemy najlepsze rozdrabniacze do gałęzi, które pomogą nam w wybraniu odpowiedniego sprzętu do naszego ogrodu.

Makita UD2500

Jest to niszczarka do gałęzi elektryczna, idealna do pracy w niewielkim ogrodzie. Ma smukłą konstrukcję oraz jedynie 27 kg. Ma łatwy panel sterowania, który pozwala również na sterowanie z automatycznym systemem antyblokującym. Włącznik przód/tył zapobiega zakleszczeniu się większych gałęzi. Uchwyty zostały umieszczone z obu stron, co znacznie ułatwia transport. Dodatkowo rozdrabniacz do gałęzi Makita posiada zbiornik na rozdrobnione gałęzie. Prędkość obrotowa 40 obr./min. Moc 2500 W.

Hecht 6208

Spalinowy rozdrabniacz do gałęzi o mocy 7 KM i wadze 56 kg. Maksymalna średnica gałęzi to aż 70 cm. Moc obrotowa 13,5 Nm pozwala na szybkie niszczenie nawet bardzo dużej ilości gałęzi w jednym czasie. Pojemność 208 cm3 jest odpowiednia do prac w dużym ogrodzie lub sadzie. Zastosowano w nim bardzo mocny, 4 -suwowy silnik.

Bosch Axt 25 Tc

Ranking rozdrabniaczy do gałęzi nie byłby pełny bez rozdrabniacza do gałęzi marki Bosh. Ta dość cicha rozdrabniarka do gałęzi jest idealna zarówno do pędów, jak również gałęzi. Posiada zbiornik o pojemności 53l, co znacznie ułatwia pracę, bez ciągłego opróżniania zbiornika. Mechanizm tnący został odizolowany, dzięki czemu zapewnione jest bezpieczeństwo pracy. Dodatkowa innowacyjna funkcja bezpieczeństwa zbiornika pozwala na włączenie urządzenia tylko wtedy, kiedy jest zamontowany do niego zbiornik. Zdolność przerobowa urządzenia to około 230 kg/h. Moment obrotowy 650 Nm.

Ryobi Rsh2545B

Elektryczny i bardzo zwrotny rozdrabniacz do gałęzi. Posiada moc 2300 W, a maksymalna średnica cięcia to 45 mm. Waga urządzenia – 13,4 kg pozwala na jego bardzo łatwe przemieszczanie. Ma tłok bezpieczeństwa, co daje komfort pracy. Pojemnik na gałęzie o pojemności 40l, idealny do małych i średnich sadów i ogrodów.

Przy kupowaniu takich urządzeń, jak rozdrabniacz do gałęzi – opinie są bardzo ważne i warto zwracać uwagę przy zakupie na zwrotność urządzenia, jego moc oraz ilość gałęzi możliwych do rozdrobnienia w jednym cyklu.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

Najpopularniejsze