Strona głównaOpinie o firmachSolarEdge - cennik, opinie, czy warto?

SolarEdge – cennik, opinie, czy warto?

Na rynku znajduje się wielu producentów falowników fotowoltaicznych. Do tej grupy zaliczyć można przedsiębiorstwo Izraelskie – SolarEdge. Przede wszystkim firma ta specjalizuje się w produkcji i dystrybucji falowników z optymalizatorami mocy, z możliwością konfiguracji oprogramowania, z aplikacją SetApp. W dzisiejszym wpisie omówimy dokładnie, czym jest firma SolarEdge, jakie można znaleźć opinie o niej w sieci, jak długa jest gwarancja i cena tych falowników, a następnie porównamy produkty SolarEdge z marką Fronius.

Falownik SolarEdge – opinie, czy warto?

W takim razie, jakie można znaleźć opinie w sieci o falownikach SolarEdge i czy warto się na nie zdecydować? Firma SolarEdge prowadzi swoją działalność już od 2006 roku, i jest jedną z pierwszych firm, które opracowały i zoptymalizowały funkcje DC, które w znaczny sposób przyczyniły się do zmiany sposobów gromadzenia energii z odnawialnych źródeł. Innowacyjne rozwiązanie stosowane przez przedsiębiorstwo SolarEdge, wpływa na efektywne pozyskiwanie energii. Dodatkowo przedsiębiorstwo przykłada szczególną uwagę na jakość i funkcjonalność falowników, spełniając przy tym wymagania swoich klientów, dlatego w sieci pojawia się wiele pochlebnych opinii o tych produktach.

Czy warto wyposażyć swoją instalację fotowoltaiczną w falowniki z optymalizatorami mocy marki SolarEdge? Przede wszystkim urządzenia te są dobrym rozwiązaniem w przypadku domów, które są częściowo zacienione. W ten sposób, dzięki temu urządzeniu można w pełni wykorzystać możliwości, które oferują panele fotowoltaiczne, zapobiegając przy tym utracie cennej mocy. Kolejną zaletą falowników SolarEdge poza ceną, jest jego aktywacja i konfiguracja, następuje ona przy użyciu aplikacji mobilnej o nazwie SetApp na telefony komórkowe. Dzięki takiej konfiguracji użytkownicy otrzymują niezbędne informacje o całej instalacji fotowoltaicznej, dlatego w sieci pojawia się wiele pozytywnych opinii o rozwiązaniach. Cały system polega na tym, że pomiędzy smartfonem, a falownikiem z optymalizatorem tworzony jest sygnał, w którym następuje aktualizacja całego oprogramowania i dzięki któremu istnieje możliwość kontroli.

SolarEdge – cena, gwarancja

W sieci najczęściej w recenzjach znaleźć można informacje i opinie o niezawodności i wytrzymałości falowników marki SolarEdge na niesprzyjające warunki pogodowe. W związku z tym producent udziela na swoje produkty gwarancji na okres 12 lat. Porównując okres gwarancyjny z innymi markami, jest on przeważnie dłuższy o 6 lat. Istnieje również możliwość, aby gwarancja była przedłużona nawet do 25 lat. W ten sposób można wywnioskować, że marka SolarEdge cechuje wysoka jakość i wytrzymałość falowników. 

Stopień ochrony wszystkich falowników marki SolarEdge mają jeden z wyższych stopni szczelności, który wynosi IP65. W ten sposób są pyło i wodoszczelne, dlatego mogą one być instalowane na zewnątrz. Istotną cechą tych produktów jest jego bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Głównie chodzi o to, że w trakcie, gdy dochodzi do wyłączenia falownika, optymalizatory minimalizują napięcie, aż do jednego volta. To rozwiązanie przydaje się w momencie kiedy falownik przestaje działać w wyniku powstania pożaru.

W sieci często pojawiają się zapytania o to, czy warto skorzystać z oferty marki SolarEdge. Przede wszystkim falowniki z optymalizatorem to produkt, który mimo wszystko nie należy do tanich rozwiązań. W ubiegłym roku cena za falownik o parametrach technicznych 8kW wynosiła około 6500 złotych. Cena również była zależna od wielkości instalacji i mocy paneli fotowoltaicznych. Im więcej modułów, tym większa cena.

Falownik SolarEdge czy Fronius?

Ze względu na szybki rozwój branży i popularność paneli fotowoltaicznych, na rynku pojawia się z roku na rok coraz więcej producentów, instalatorów i podzespołów. W ten sposób inwestorzy stają przed trudnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiedniego falownika. W sieci pojawia się wiele opinii o to, którego producenta wybrać, SolarEdge czy Fronius? Warto na wstępie podkreślić to, że zarówno SolarEdge czy Fronius, należą do czołówki producentów falowników. Najczęściej różnią się one mocą, w tym przypadku na wielu forach budowlanych spotkać się można z komentarzami, w których porównuje się te dwie marki, i opisują oni to, że falowniki SolarEdge posiadają lepsze parametry techniczne. W tym przypadku nie ma zbyt wielkiej różnicy. SolarEdge czy Fronius oferują bardzo zbliżone warunki gwarancyjne, a ich produkty cechuje wysoka jakość wykonania.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

  1. SolarEdge – nie liczcie na jakikolwiek serwis, jeśli cokolwiek nie działa. W moim przypadku czekam na rozwiązanie problemu od początku lipca – brak jakiejkolwiek rzeczowej reakcji. Solaredge kieruje do instalatora, a instalator nie odpowiada, nie odbiera telefonów (EKO-DOM Marki), ani nie oddzwania. miale wysyłają języku anielskim, więc zanim zainstalujecie cokolwiek z Solaredge najpierw nauczcie się angielskiego.

Najpopularniejsze