Strona głównaOpinie o firmachIkea Geo Solar - opinie

Ikea Geo Solar – opinie

Bycie bardziej ekologicznym jest z dnia na dzień coraz popularniejsze w otaczającym społeczeństwie. I dobrze – należy wspierać naturę i przeciwdziałać jej degradacji. Energia elektryczna to coś, bez czego żaden człowiek w dzisiejszych czasach nie może się obejść. Z energii korzysta się każdego dnia w większości czynności – praca przy laptopie, naładowanie baterii w telefonie, zrobienie sobie kawy czy ciepłego posiłku. 

Brak energii elektrycznej najbardziej można odczuć w momencie kiedy następuje awaria i energia elektryczna „nie dopływa” do gniazdka. Wtedy zaczynają się problemy i człowiek naprawdę docenia to co posiada. W dzisiejszych czasach coraz więcej firm chce być bardziej ekologicznych i wymyśla rozwiązania bazujące na energii elektrycznej. Najlepszym przykładem są oczywiście elektryczne – eko – samochody. Aby energia elektryczna była opłacalna i ekologiczna najlepszym sposobem jest zamontowanie paneli fotowoltaicznych, które są coraz bardziej cenione w społeczeństwie i darzone pozytywnymi opiniami.

Geo Solar, a wpływ słońca

Energia pochodząca wprost z natury dostarczana jest za sprawą energii słonecznej. Geo solar ma za zadanie wyłapać energię słoneczną i dzięki swojej skomplikowanej budowie przekształcić ją w energię elektryczną. Aby geo solar działał słońce musi padać pod odpowiednim kątem, dlatego panele najczęściej montowane są na dachu.

Dzięki obecności paneli geo solar można wspomóc nie tylko przyrodę, ale również zawartość swojego portfela. Bowiem zwłaszcza w dzisiejszych czasach ceny rosną do niebotycznych wartości. Posiadając panele Geo solar można odciążyć swoje wydatki miesięczne korzystając z daru natury, który za pośrednictwem technologii wytwarza prąd dla każdego domownika. 

Ikea Geo Solar – opinie

Firmy Ikea nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jak każdy wie – firma zajmuje się produkowaniem różnego rodzaju mebli pochodzących z skandynawii. Jednak ostatnimi czasy firma ukierunkowała się również na produkcję fotowoltaiki IKEA.

Ikea Geo solar są to mikroinstalacje sięgające mocy do 50kW stworzone z myślą o pojedynczych gospodarstwach domowych. Praktyczność i funkcjonalna budowa – to właśnie Ikea geo solar. Opinie użytkowników są bardzo dobre – Ikea zapewnia udział stworzonego Chatboxa analizującego obliczenia i wstępnie wyceniającego koszt instalacji co usprawnia przygotowanie się na wydatki. Wystarczy tylko podać kilka konkretnych informacji dotyczących miejsca montażu, swojej lokalizacji, budowy dachu i zapotrzebowania rocznego na energię. Aby ta wartość miała pokrycie najlepiej podać sumaryczną wartość kWh w poprzednim roku. 

Ikea Geo Solar – opinie dotyczące kosztorysu 

Jak każdy inwestor – chce wiedzieć ile mniej więcej będzie kosztowały go panele Geo Solar od Ikea. Bowiem montaż paneli Geo Solar Ikea to swego rodzaju inwestycja na przyszłość. Pojedynczy, większy wydatek z pewnością zwróci się w trakcie użytkowania paneli. Uśredniając, jest to kwota wahająca się w widełkach od 5 do 6 tysięcy złotych w przeliczeniu na 1 kWp. Zatem panele Geo Solar od Ikea nie odbiegają kosztami od konkurencji.

Ikea Geo Solar – opinie dotyczące finansowania 

Klienci są bardzo zadowoleni z finansowania jakie prezentuje im firma Ikea. To skandynawskie przedsiębiorstwo zdaje sobie sprawę, że taki pojedynczy wydatek to dla wielu ludzi pora inwestycja. I dróg na jej korzystne zrealizowanie jest kilka:

Wiele państw na świecie zapewnia dotację na zakup i montaż paneli. Jest to dotacja sięgająca nawet do 3000 złotych. Jednak w przypadku braku możliwości starania się o dotacje jest inna opcja.

Jest nią zaciągnięcie kredytu – bez pośredników i przedstawiania swojej historii. Kwota, o jaką można się starać sięga do 20 tysięcy złotych. Największym atutem tej oferty jest fakt, że kredyt ten nie ma żadnej prowizji.  Jest to bardzo dobra okazja, gdyż obecnie prowizja 0% jest spotykana niezmiernie rzadko. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze