Strona głównaWnętrzaKratka autoaktywna - czy warto?

Kratka autoaktywna – czy warto?

Wentylacja to proces, który ma na celu wymianę zanieczyszczonego powietrza z poszczególnych pomieszczeń i w jej miejsce dostarczyć świeże powietrze. Wyróżnia się jedna z dość popularnych form wentylacji grawitacyjnej, czyli inaczej zwana naturalna. Przede wszystkim ta forma wentylacji działa dzięki pewnej różnicy temperatur, która występuje w pomieszczeniu i atmosferze. Warto pamiętać o tym, że wentylacja jest niezbędna i powinna być zamontowania w większości pomieszczeniach po to, aby systematycznie oczyszczać powietrze z zanieczyszczeń i uniknąć pleśni na ścianie. Dzięki odpowiedniej instalacji wentylacyjnej zanieczyszczone powietrze jest odprowadzane przez kratkę wentylacyjną do komina, a stamtąd do atmosfery. Na rynku można znaleźć wiele ofert kratek wentylacyjnych autoaktywnych, jednak najczęściej pojawiają się pytania, którego producenta takich kratek wybrać. W dzisiejszym wpisie sprawdzimy jednego z takich producentów – ErgoEden. W dalszej części wpisu sprawdzimy czym dokładnie są kratki wentylacyjne autoaktywne i sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie na ich temat.

Kratka wentylacyjna autoaktywna – opinie

W takim razie, czym są kratki wentylacyjne autoaktywne firmy ErgoEden, w jaki sposób działają i jakie można znaleźć opinie w sieci na ich temat? Przede wszystkim kratki wentylacyjne autoaktywne to system, który działa na zasadzie wentylacji grawitacyjnej przez jej odpowiednią stabilizację. Konstrukcja oraz cały system został opracowany przez polskiego fizyka, czyli Janusza Bielskiego. Głównym zadaniem kratki wentylacyjnej autoaktywnej jest to, aby odprowadzać z pomieszczeń zanieczyszczone powietrze, a w jej miejsce dostarczyć świeże, w tym przypadku pojawiają się pozytywne opinie o działaniu tego systemu.

KRATKI AUTOAKTYWNE OPINIE

Ciekawostką jest to, że kratka wentylacyjna autoaktywna firmy ErgoEden wykorzystuje dość znane i popularne równanie Bernoulliego, które opisuje, jak przebiega rotacja gazów. Ciekawostką jest to, że równanie Bernoulliego jest najczęściej stosowane podczas zasilania układów silników spalinowych oraz fontannach. Otwory kratki wentylacyjnej charakteryzują się tym, że są skonstruowane w sposób stożkowy. Co to oznacza? Przede wszystkim chodzi o to, że powierzchnia i cała pozycja wejściowa kratki jest kilkakrotnie większa niż pozycja wyjściowa. W ten sposób powietrze zostaje odprowadzane przez system wentylacyjny w zrównoważony i optymalny sposób, w związku z tym kratki autoaktywne zyskują coraz to większą popularność i przychylne opinie w sieci.

Prawo Bernoulliego opiera się na dwóch filarach, czyli na zasadzie zachowania masy oraz zachowania energii. Przytaczają przykład z życia, opiszemy jak dokładnie działa to prawo. W tym przypadku można wykorzystać przykład ludzi idących w wąskim tunelu. W momencie kiedy dwie osoby przechodzą przez szerszą część tunelu, przechodzą obok siebie, dlatego że jest wystarczająca ilość miejsca, aby wykonać ten manewr. W przypadku, gdy opisywany tunel zaczyna się zawężać, osoby będą się szybciej przemieszczały, aby cała ilość wchodzących osób równała się ilości tych wychodzących.

ergoeden opinie

Oczywiście kratki wentylacyjne autonomiczne firmy ErgoEden to całkiem nowy produkt, który został wprowadzony na rynek polski jakiś czas temu, więc pojawiają się pewne wątpliwości odnośnie jego działania. W sieci można znaleźć pewne wpisy i opinie, które nawiązują do tego, że kratki wentylacyjne to tylko „zwykły kawałek plastiku”, który tak naprawdę nie wykazuje żadnych właściwości, a może jedynie zaszkodzić. W tym przypadku przytoczono przykład, w którym użytkownik opisuje to, że wentylacja grawitacyjna charakteryzuje się niezwykle wysoką bezwładnością podczas ruszaniu, z kolei można cały ten system zaburzyć poprzez wykorzystanie tej kratki.

ErgoEden kratka autoaktywna – opinie

ErgoEden kratka autoaktywna – opinie

W takim razie czym jest firma Ergo Eden, która zajmuje się sprzedażą i dystrybucją kratki wentylacyjnej autoaktywnej. Przeszukaliśmy Internet w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji i opinii nt. tej firmy, i niestety poza informacjami na stronie oficjalnej nie można znaleźć zbyt wielu danych. Na ich oficjalnej stronie można wyczytać jedynie jaki jest cel firmy, czyli to, że ważna jest dla nich ergonomiczność oraz ekologia.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

2 KOMENTARZE

Najpopularniejsze