Strona głównaPoradyBrykiet torfowy - opinie, cena

Brykiet torfowy – opinie, cena

Wysoka kaloryczność brykietu torfowego sprawiła, że możemy go spotkać w wielu sklepach. Ma go w swojej ofercie między wielka sieć castorama. Podobnie jak pellet mamy tutaj sprasowany materiał przez wysokie ciśnienie. Według danych, które otrzymaliśmy to brykiet torfowy może mieć kaloryczność na poziomie 80% polskiego węgla, więc jest to całkiem sporo jak na skompresowane drewno. Cena w ilościach hurtowych to około 450 złotych, detaliście jednak mają już ceny nieco wyższe. O tym oraz więcej informacji poniżej. 

Brykiet torfowy opinie

Zacznijmy tym razem od wad brykietu torfowego. Jeden z użytkowników napisał, że wszystko okej, ale ilość popiołu, który powstaje w skutek spalenia jest przerażająca. Nie mniej jednak napisał, że brykiet torfowy spala się bardzo dobrze, więc opinie wystawił pozytywną. Kolejny użytkownik również zwrócił uwagę na dużą ilość popiołu i skarżył się na często czyszczenie kominka. Kolejna opinia dotyczyła ceny, aktualnie rozstrzał cenowy jest naprawdę spory. Możemy znaleźć na promocji u handlarza towar za 500 złotych cena, ale możemy także znaleźć ten sam brykiet torfowy za 1000 złotych, więc naprawdę trzeba uwać za cenę tego, aby nie przepłacić. Kolejna opinia jest w pełni pozytywna, bez żadnego ale. Brykiet torfowy pali się super, jest kaloryczny, pali się długo, więc jest lepszy od zwykłych trocin czy pelletu. 

Brykiet torfowy

Brykiet torfowy białoruski opinie

Chcieliśmy poruszyć jeszcze jeden temat. Brykiet torfowy z Białorusi to temat, który jest często poruszany na forum. Opinii nie ma za dużo na temat towaru z Białorusi. Możemy jednak powiedzieć, że brykiet torfowy białoruski opinie ma przeciętne. Głównie chodzi tutaj o kaloryczność, która w tym przypadku może być nieco niższa niż ta, która jest sprzedawana z polskiej produkcji. Oczywiście brykiet torfowy białoruskie jest nieco tańszy od tego z Polski, więc koniec końców wychodzi na to samo. Jeśli masz jakieś opinie na temat towaru z Białorusi to daj nam znać.

Brykiet torfowy

Brykiet drzewny czy torfowy

Kolejnym pytaniem, które jest zadawane przez zakupem to brykiet drzewny czy torfowy, jaki wybrać? Zalety i wady brykietu torfowego już znamy, a jakie są wady i zalety brykietu drzewnego? Cenowo wychodzi nieco taniej niż torfowy, lecz kaloryczność jest mniejsza niż w przypadku torfowego. Dodatkowo dochodzi czynnik to popiół, według producentów brykiet drzewny ma zawartość popiołu na poziomie 0.25%.

Brykiet drzewny czy torfowy

Kaloryczność tego produktu powinna zadowolić nawet największych zmarzluchów. Można używać go do kominków, do piecy kaflowych czy po prostu do ogrzewania centralnego. Zagłębie tego towaru znajduje się w województwie lubuskim, ale także w miastach takich jak Rzeszów, Zgierz czy Koszalin. Opinie na forum mówią, że poza problem z dużą ilością popiołu możemy być spokojni. Na allegro jest sporo ofert, można kupić online, więc warto sprawdzić również to miejsce w poszukiwaniu promocji i konkurencyjnej ceny. 


Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Brykiet z Białorusi kupiłem 0,5 t cena do węgla, ekogroszku, pelletu konkurencyjna, do kotła c o z nadmuchem , oczywiście ros palm węglem a na noc i jak idę do roboty dodaje brykiet i super 8 godzin trzyma żar bez problemu . Kocioł wygrzany brak siarki i sadzy ,jeśli wystarczy niska temperatura do ogrzewania ok 45 c to polecam . Popiołu jest nie dużo , zapach specyficzny do kominka bym się zastanowił !

Najpopularniejsze