Strona głównaPoradyEkogroszek czeski - opinie, czy warto?

Ekogroszek czeski – opinie, czy warto?

W tym roku zima był delikatna, lecz w piecu trzeba palić. Niektórzy preferuje palić zwykłym drewnem, niektórzy palą trocinami, niektórzy wybierają nieco bardziej kaloryczny opał. Na rynku jednak możemy zobaczyć również ofertę na ekogroszek. Popularnością cieszy się czeski ekogroszek. Kormorany ma średnią kaloryczność na poziomie 21,5 MJ/kg. Cena za tonę zachęca, więc wiele osób szuka informacji na temat czeskiego ekogroszku. Czy warto?

Czeski ekogroszek pochodzi z czeskich kopalń, mimo że to nasi sąsiedzi to skład węgla w tamtym rejonie może być nieco inny. Opinie mówią jasno, że mogą być problemy z sadzą w piecu. Kolejna opinia mówi, że paląc czeskim ekogroszkiem czeka cie częste czyszczenie pieca. 

Ekogroszek czeski cena

Cena gra główną rolę podczas wyboru. Cena ekogroszku z Czech jest nieco niższa od tego polskiego. Cena za jedną tonę tego towaru może zaczynać się już od 550-600 złotych. Dla niektórych ta cena może wydawać się dziwnie tania. Przypominamy, że w Polsce kopalnie nie funkcjonują zbyt dobrze. Biurokracja oraz problemy z zarządzaniem windują cenę polskiego węgla. Nic dziwnego, że zamawiamy węgiel z takich krajów jak Czechy czy Rosja.

Ekogroszek czeski Komorany opinie ma bardzo dobre. Workowany węgiel ma wysoką kaloryczność jak na swoją cenę. Wartość opałowa na poziomie 21 MJ/kg pozwala przetrwać zimę tanim kosztem. Cena oczywiście zawiera wszelkie akcyzy oraz podatek, więc jest to finalna cena, którą płaci klient. 

Ważną uwagą jest to, aby palić suchym węglem. Jeśli czeski węgiel nam zmoknie to naprawdę mogą pojawić się problemy z sadzą w kominie. Czytając opinie innych możemy zauważyć dodatkowo, że warto przeczyścić cały komin przed przejściem na ekogroszek czeski Kormoran lub inny, gdyż będziemy mieć jasność czy są problemy z sadzą. 

Jeśli masz piec z podajnikiem to będzie to opłacalna opcja według nas. Nieco niższa kaloryczność sprawia, że musimy nieznacznie częściej chodzić spalać węgiel. Nie mniej jednak piece z podajnikiem załatwiają nam sprawę. 

Węgiel z Kolumbii – Czechy to nie wyjątek

Jak się okazuje węgiel z Czech i Rosji nie jest tutaj wyjątkiem. Węgiel z Kolumbii również zwiększa swoją popularność na polskim rynku. Węgiel z Kolumbii jest sprowadzany do Polski, a następnie wykorzystywany do produkcji ekogroszku. Kolumbijski węgiel spełnia wszystkie wymogi dotyczące między innymi kaloryczności czy zawartości siarki. Węgiel z Kolumbii to kolejny czynnik, który może pogrążyć polskie górnictwo. Węgiel z kolumbii opinie ma dobre, więc popyt na te dobra będzie wzrastać. 

Węgiel z Czech wydaje się rozsądnym rozwiązaniem. Jeśli jednak chcesz wspierać polską gospodarkę to rekomendujemy dokładne porównanie z polską ofertą. Czy wiecie co z talonami na węgiel dla emerytów? Warto sprawdzić czy taka ustawa nie wpłynie na zwiększenie ceny polskich wyrobów. Jeśli wiesz co z talonami na węgiel dla emerytów to daj znać w komentarzu. 

Zatem czy warto? Na podstawie opinii możemy napisać TAK. Komorany mają cenę niską, więc dlaczego by nie spróbować? Pamiętaj, że ustawienia pieca są ważne, aby końcowa cena ogrzewania naszego mieszkania była niska. Ustawienia pieca są zależne od Twojego piec oraz metrażu. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Palę Czeskim od 3 lat, trzeci sezon, służy do grzania domu jak i wody CW, średnie zużycie około 3, 3.5t. za sezon grzewczy. Zważywszy na cenę, nie widzę lepszej alternatywy dla ekogroszku. Odpowiednio ustawiony piec (mam Kamen-a) i rewelacja.

Najpopularniejsze