Strona głównaPoradyMalowanie i impregnacja płyty OSB

Malowanie i impregnacja płyty OSB

Płyta OSB była przynajmniej raz w ręku każdego majsterkowicza. Wykonać z niej możemy naprawdę wszelakie konstrukcję, więc warto wiedzieć nieco więcej na temat zabezpieczenia takiej konstrukcji. Bardzo często wykonujemy z tego materiały budy do psów, różnego rodzaju karmniki czy po prostu domki, a nawet meble. Materiał ten sprzedaje się codziennie w bardzo dużych ilościach. Jest to uniwersalny materiał, który znajduje zastosowanie praktycznie na każdy obszarze. Nie ma znaczenia znaczenia jaki rodzaj płyty wybierzesz, każdą z nich powinno się prawidłowo zaimpregnować. Już na etapie wyboru płyty powinniśmy wybrać taką, która ma podwyższoną odporność na wilgoć. 

Warto wiedzieć jak sprawić, aby nasz materiał nie niszczał i pozwalał nam się cieszyć naszą rzeczą przez wiele lat.

W dzisiejszym artykule dowiesz się przede wszystkim:

  • czym zabezpieczyć płytę OSB na zewnątrz 
  • czym pomalować płytę OSB na zewnątrz 
  • Czym zabezpieczyć płytę przed wilgocią 

Przede wszystkim warto tutaj na samym początku przytoczyć najważniejszą informację. Impregnacja płyty OSB jest konieczna jeśli chcemy, aby nasza konstrukcja była odporna na warunki atmosferyczne. Impregnat do płyt OSB nie musi kosztować majątku, a samo aplikowanie środka nie jest trudne. Najłatwiej ulegają zniszczeniu krawędzi płyty, więc tutaj powinniśmy postawić szczególny nacisk, aby zabezpieczyć ten obszar. 

Czym pomalować płytę OSB?

Malowanie płyt OSB na pierwszy rzut może wydawać się dla niektórych zagadką. Najgorszy jest stereotyp, że płyt OSB nie trzeba impregnować i malować, potem po kilku miesiącach wystawienia takiej płyty na warunki zewnętrzne jesteśmy zawiedzeni, że nasza praca poszła na marne. 

Czym pomalować płytę OSB? Mamy tutaj dwa wyjścia. Pierwsze wyjście to pomalowanie płyty OSB za pomocą zwykłej farby do drewna. Farba ta będzie chronić naszą płytę, ale tylko częściowo. O wiele lepszy podejściem jest impregnat do drewna. Będzie to bardzo dobre zabezpieczenie nie tylko przed wilgocią, ale także wszelkimi innymi czynnikami, które mogą doprowadzić naszą konstrukcję do osłabienia. 

Czym zabezpieczyć płytę osb na zewnątrz oraz jak chronić ją przed wilgocią? 

Czym zabezpieczyć płytę przed wilgocią? Tutaj zadziała nam impregnat do płyt OSB, który powinien być na bazie oleju. Wiele osób zaleca używanie właśnie impregnatu oleistego, który bardzo dobrze chroni płytę przed wilgocią. 

Niezależnie od tego czy chcesz malować płytę wewnętrznie czy zewnętrznie to przydatny będzie tutaj dobry impregnat do drewna. Skutecznie zabezpieczy Twoją konstrukcję z płyty OSB. Możesz również połączyć farbę z impregranatem i kupić

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze