Strona głównaPoradyJaki obraz wybrać do salonu?

Jaki obraz wybrać do salonu?

Najczęściej dodatki, które znajdują się we wnętrzach, w naszych domostwach pełnią charakter uzupełniający aranżację całego salonu, czy innego pomieszczenia. Dodatki, które są właściwie dobrane mogą przyczynić się do kompletnej zmiany wyglądu naszego pomieszczenia. Od wielu lat jedną z najpopularniejszych dekoracji są wiszące obrazy, to właśnie one potrafią całkowicie odmienić wygląd naszego salonu. Oczywiście należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dobrać taki obraz, dlatego w sieci można spotkać wiele zapytań o to, jaki obraz do salonu wybrać, który posiada styl klasyczny i nowoczesny. W dalszej części wpisu podpowiemy na co zwracać uwagę podczas wyboru obrazu do salonu.

Obraz w salonie – na co zwrócić uwagę?

W takim razie na co zwrócić uwagę podczas wyboru obrazu do salonu? W pierwszej kolejności przed wyborem obrazu, warto, aby ta decyzja została dokładnie przemyślana. Należy upewnić się, czy posiadamy wolne miejsce na ścianie. Jest kilka kluczowych miejsc, w których obraz będzie prezentował się najlepiej, jednym z nich jest powieszenie obrazu w salonie nad sofą – w ten sposób uzyskamy spójną kompozycję w strefie, która jest przeznaczona głównie do odpoczynku. Z kolei wieszając obraz w salonie, nad komodą – będzie się on idealnie łączył z pozostałymi elementami, które znajdują się na meblu, chodzi tutaj m.in. o figurki, czy ramki na zdjęcia.

Pamiętaj o tym, aby unikać wieszania obrazów nad telewizorami, oraz innymi, pozostałymi urządzeniami elektrycznymi, ponieważ obraz może rozpraszać uwagę podczas oglądania filmu.

Jaki obraz do salonu wybrać? Oczywiście istotnym elementem jest wymiar obrazu. W przypadku, gdy posiadamy dużo wolnego miejsca, możemy zdecydować się na wielkoformatowe obrazy.

Jaki obraz pasuje do salonu klasycznego i nowoczesnego?

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru obrazu do salonu klasycznego i nowoczesnego? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, to właśnie w nim spędzamy wyjątkowe chwile i świętujemy istotne wydarzenia. W związku z tym wybierając obraz do salonu warto, aby ta decyzja była starannie przemyślana i zaplanowana. W przypadku, gdy nasz salon charakteryzuje się klasycznym stylem, kolorystyka jest w pełni bogata i posiada ciepłe kolory, dominują drewniane elementy, a pozostałe elementy wyróżniają się wysoką jakością, warto aby taki obraz współgrał z całą resztą. W związku z tym, warto skłonić się w kierunku obrazów, które przedstawiają antyczne klimaty, warto wybrać te obrazy, które będą przedstawiały różne rzeźby, statuty, a nawet różne posągi. W przypadku, gdy ten rodzaj obrazów nie odpowiada Twoim preferencjom, warto zastanowić się nad obrazami, które przedstawiają różne style architektoniczne.

Jaki obraz wybrać do salonu nowoczesnego? Wielu specjalistów wnętrz podpowiada, aby dobierać do stylu nowoczesnego obrazy, które przedstawiają nowoczesną sztukę. To właśnie tego rodzaju obrazy będą idealnie wpisywały się w minimalistyczny styl. Dodatkowo decydując się na tego rodzaju dzieła sztuki będziemy mieć, że uzyskamy aranżację, która będzie jedyna w swoim rodzaju. Nowoczesne obrazy charakteryzują się swoją niepowtarzalnością, dlatego możemy być pewni, że nikt inny nie będzie w posiadaniu tego samego obrazu. Decydując się na taki obraz nowoczesny, warto skorzystać z usług mniej znanych twórców, dlatego że można nabyć tego rodzaju obrazy w dość atrakcyjnych cenach, najczęściej za taki obraz należy zapłacić od 200 do 500 złotych, cena w tym przypadku najczęściej jest uzależniona od formatu obrazu.

Ciekawostką jest to, że tego rodzaju obrazy nowoczesne mogą osiągać dużą wartość, dlatego w niektórych przypadkach obrazy są traktowane przez wiele osób, jako inwestycja. Obecnie inwestowanie w nowoczesną sztukę zyskuje na coraz to większej popularności.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze