Strona głównaPoradyJak wyczyścić grill domowym sposobem?

Jak wyczyścić grill domowym sposobem?

Wiemy, że sezon grillowy trwa długo, a my chcielibyśmy jak najczęściej móc korzystać z naszego grilla. Jednak już po jednym grillowaniu nasza siatka do grilla ocieka przypalonym tłuszczem, który musimy usunąć. Jak wyczyścić grill? Bardzo dobre pytanie! Przeczytajcie jak usunąć przypalony tłuszcz z grilla. Korzystając z naszych porad, można cieszyć się grill party każdego dnia! 

Zobacz: Jak wyczyścić wykładzinę szybko i skutecznie?

Jak czyścić ruszt z grilla?

Najprostszą metodą na to, jak wyczyścić ruszt do grilla jest ciepła woda pod wysokim ciśnieniem, kiedy griil również jest jeszcze ciepły. 

Jeśli urządzamy grilla w naszym ogrodzie lub na działce, to będziemy mogli sięgnąć po wąż ogrodowy. Woda z węża ogrodowego powinna usunąć większość zanieczyszczeń, a resztki tłuszczu będzie można zetrzeć ręcznikiem papierowym lub zeskrobać drewnianą szpatułką. Najlepiej robić to kiedy tłuszcz jest jeszcze świeży. 

Jeśli natomiast nie wiecie jak wyczyścić zardzewiały ruszt do grilla, to w tym przypadku trzeba być przygotowanym na użycie dodatkowych środków czystości.

Jak wyczyścić zardzewiały ruszt do grilla? Do czyszczenia zardzewiałego grilla potrzebujemy dodatkowo szczotki, z drucianego, a nawet mosiężnego włosia, które zetrze rdzę. Następnie użyjemy domowego lub kupnego płynu do czyszczenia grillów. Na koniec wymyjemy ruszt i grill płynem do mycia naczyń.

Nadal nie jesteście pewni, jak wyczyścić siatkę od grilla?

Chętnie doradzimy jak wyczyścić grill domowym sposobem, przy użyciu kilku niedrogich produktów. Dla osób, które nie mają jednak czasu na przygotowanie własnych płynów dostępna jest oferta sklepowa i gotowe preparaty do mycia grilla. 

Zobacz: Jak wyczyścić miedź

Jak wyczyścić grill bez chemii?

Czy szukacie właśnie sposobu na to, jak wyczyścić grill domowym sposobem? 

Koniecznie zajrzyjcie do swojej kuchni oraz domowej apteczki. Skutecznym pomysłem,  jak usunąć przypalony tłuszcz z grilla jest pasta z sody oczyszczonej oraz wody utlenionej. Z tych składników trzeba przygotować pastę, którą następnie rozprowadzamy po całej powierzchni do umycia i zostawiamy na kilka minut, aż tłuszcz zacznie się rozpuszczać.W następnym kroku można użyć drewnianej szpatułki i ręczników papierowych, by zdjąć całkiem przybrudzenia. 

Źródło: apteczka24.pl

Jak wyczyścić kratkę do grilla innym sposobem? 

Można sporządzić mieszankę z octu, ciepłej wody oraz odrobiny płynu do naczyń i pocierać nią zabrudzone miejsca, aż usuniemy brud. 

Kolejnym rozwiązaniem zagadki – jak usunąć przypalony tłuszcz z grilla, jest zwykła sól kuchenna, którą posiada każdy. Rozcieńczona w niewielkiej ilości wody sól oraz gąbeczka nadają się do szorowania zaschniętych resztek po jedzeniu. 

Jak wyczyścić grill elektryczny?

Przed przystąpieniem do czyszczenia grilla elektrycznego musimy się upewnić, że nie jest obecnie podłączony do prądu oraz, że siatka do grilla nie jest gorąca. 

Grill elektryczny posiada powłokę ochronną, dlatego upewnijmy się, że podczas czyszczenia jej nie uszkodzimy. Więc jak czyścić grill? Delikatnie szorując i ścierając brud. Cięższe ślady spalenizny skrobiąc, przy użyciu drewnianych elementów. Kratka do grilla nie zniszczy się, jeśli nie będziemy stosować na niej środków na bazie alkoholu oraz innych żrących środków. Do czyszczenia użyjmy więc naturalnych mikstur, które przygotowujemy na bazie wody, octu i sody oczyszczonej. Jeśli nie boimy się o zniszczenie sprzętu to kupmy gotowy produkt w sklepie, zwracając uwagę na delikatny skład oraz informację, że produkt jest przeznaczony do grilla.

Jak dbać o czystość grilla na przyszłość?

Mycie grilla powinno odbywać się jak najczęściej, zanim stanie się zardzewiały. Do czyszczenia powinniśmy przystąpić jak najszybciej, nie używając wielokrotnie tego samego rusztu. Jeśli rozpalimy grill, na którym znajdują się nieusunięte, przypalone resztki jedzenia to kolejnego dnia zaczną wywoływać szkodliwe substancje. Siatka do grilla powinna zostać umyta tuż po zakończeniu grillowania. Starajmy się nie doprowadzać do namnażania się zabrudzeń, taka kratka do grilla będzie psuła nasze zdrowie, lepiej nauczmy się jak prawidłowo wyczyścić grill. 

Upraszczając- ilość zabrudzeń będzie mniejsza, jeśli do grillowania użyjemy aluminiowych tacek. 

Zobacz: Jak wyczyścić rolety dzień noc?

Otylia Rajewska
Otylia Rajewska
Studenta politechniki. Ogród, wystrój wnętrz i dobra muzyka - to moje pasje, które staram wplatać w moich tekstach.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze