Strona głównaPoradyCzym tanio wyłożyć balkon?

Czym tanio wyłożyć balkon?

Balkony to szczególnie w nowoczesnym budownictwie miejskiej dżungli miejsce wyjątkowe. Miejsce, gdzie z dala od ciekawskich oczu sąsiadów jesteśmy w stanie chwilę nacieszyć się świeżym powietrzem oraz odpoczynkiem. Dlatego kwestia, co położyć na balkon, nie jest tak oczywista, jak się może wydawać. Czym wyłożyć balkon, żeby wyglądał naturalnie, zachęcał do spędzania na nim czasu, a jednocześnie był praktyczny?

Przyjęło się, że najlepsza zawsze jest gresowa posadzka na balkon. Dzisiaj, gdy producenci oferują tyle możliwości, to nie jedyna opcja, jaką posiada inwestor. Co w takim razie jest ciekawszym rozwiązaniem? Co na podłogę na balkonie sprawdzi się najlepiej i nie będzie kosztować fortuny?

Efektowna posadzka na balkon

Nawet miejski, domowy zakątek możesz przemienić w namiastkę prawdziwego ogrodu, jeśli tylko zastosujesz odpowiednią posadzkę na balkon. Jeśli marzysz o nawiązaniu do natury i przybliżeniu się do niej, skorzystaj z jednej z najtańszych opcji, czyli sztucznej traw. Brzmi kiczowato? Nic bardziej mylnego. Sztuczna trawa, rozłożona na małej przestrzeni balkonu i odpowiednio uzupełniona dobranymi, gustownymi meblami ogrodowymi będzie idealną namiastką sielankowego ogrodu. Co na balkon na podłogę można jeszcze dołożyć w takim wypadku? Na pewno doskonale będzie prezentować się naturalna roślinność w doniczkach. Im więcej, tym ciekawsza będzie zagospodarowana przestrzeń.

Czym tanio wyłożyć balkon? Chętnie wybierana, tania podłoga na balkon to dość często wykładzina PCV. Być może kojarzy Ci się z kuchnią w dawnym domu babci, jednak w takich miejscach, jak nowoczesny balkon, sprawdzi się znakomicie. Dlaczego? Jest tania i łatwa w utrzymaniu czystości, nie namęczysz się też zbytnio przy jej instalalacji na powierzchni balkonu.

Czym wyłożyć balkon, jeśli marzysz o naturalnym drewnie, ale deski są zbyt dużym wydatkiem dla Twojego budżetu? Postaw na modułowe płytki wykonane z drewna, które znakomicie zastąpią drewnianą podłogę. Co na balkon na podłogę w tym wypadku będzie znakomitym uzupełnieniem? Na pewno mięsiste, materiałowe meble, ale też wygodne, skromne pufy. I oczywiście naturalna zieleń.

Czym wyłożyć balkon

Co na podłogę na balkonie dla miłośników ogrodnictwa?

Dla niektórych podłoga na balkon ma służyć jedynie postawieniu na niej niewielkiego stolika i krzesła. Dla amatorów ogrodnictwa i zielarstwa to jednak za mało i w ich przypadku kwestia, co położyć na balkon oraz równie często czym tanio wyłożyć balkon, prezentuje się zupełnie inaczej. Jeśli balkon w całości chcesz przeznaczyć pod uprawę warzyw czy ziół, musisz pomyśleć praktycznie – czym wyłożyć balkon, żeby łatwo było go utrzymać w czystości, kiedy znajdzie się na nim ziemia z doniczek? Co na podłogę na balkonie położyć, aby zabezpieczyć jego powierzchnię przed odbarwieniami?

Zwykle w takich przypadkach odpowiedzią na to, co na balkon na podłogę polecają fachowcy, jest: gres. Być może taka posadzka na balkon faktycznie nie należy do najtańszych opcji, jednak jeśli ma to być rozwiązanie typowo pragmatyczne, będzie najlepsze. Gresowa podłoga na balkon będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne – nie ma więc stresu, jeśli któraś z doniczek się przewróci. Gres łatwo się czyści, jest mrozoodporny i „nieczuły” na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Bardzo praktyczna jest też podłoga wykonana z gumowych płytek. Jeśli zastanawiasz się, co położyć na balkon, żeby mogły się na nim bezpiecznie bawić dzieci, to właściwy wybór. Guma jest nie tylko tania w zakupie, ale też praktyczna, również w czyszczeniu.

Ostatecznie jeszcze, czym tanio wyłożyć balkon? Można go nie wykładać niczym i zostawić „gołą” wylewkę betonową. To chyba najtańsza możliwa opcja, która sprawdzi się w nowoczesnych domach, urządzonych w stylu industrialnym. Na wylewki można położyć dywany lub makatki, które nadadzą wyjątkowego charakteru i klimatu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze