Strona głównaPoradyProteus 110 zamiennik, cena, opinie, dawkowanie, deszcz

Proteus 110 zamiennik, cena, opinie, dawkowanie, deszcz

Udane zbiory i obfite plony są często uzależnione od zastosowania odpowiednich środków owadobójczych. Szczególnie uciążliwymi owadami dla rolników jest stonka ziemniaczana. Walka z nią nieraz przypomina epicką walkę z wiatrakami. Na szczęście na rynku są dobre, sprawdzone środki do walki z nimi, jak Proteus 110 OD, opinie o którym są od dawien dawna bardzo pozytywne.

Mimo że Proteus 110 OD opinie ma niezawodnego środka owadobójczego, z końcem roku 2020 został wycofany ze sprzedaży. W tym momencie dla wielu rolników rozpoczęło się ponowne, mozolne poszukiwanie kolejnego niezawodnego środka na larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej.

Proteus 110 OD – dawkowanie

Aby stosowanie konkretnego środka owadobójczego było w pełni bezpieczne, konieczne jest przestrzeganie zasad, również jeśli chodzi o Proteusa 110 OD, dawkowanie musi być zawsze pilnie przestrzegane. Ze względu na swoją uniwersalność, Proteus 110 OD opinie ma rewelacyjnego i powszechnie stosowanego środka owadobójczego na cała grupę owadów z rodziny kłująco-ssących i gryzących. Jeśli chodzi o Proteus 110 OD, dawkowanie jest dokładnie opisane przez producenta na opakowaniu i uzależnione jest od rodzaju szkodnika oraz uprawy, na jakiej ma zostać zastosowany. W przypadku najpowszechniej występującego na uprawach owada – stonki ziemniaczanej, dawkowanie obejmuje 0,3 do 0,4l na ha pola.

Nie bez znaczenia jest dla Proteusa 110 OD temperatura stosowania. Według informacji udzielonych przez producenta, Proteus 110 OD temperaturę stosowania posiada w zakresie od 10 do 200 stopni Celsjusza. Zgodnie z instrukcją dla Proteusa 110 OD temperatura stosowania w takim przedziale jest najbardziej optymalna, a środek jest wtedy najskuteczniejszy. Jeśli chodzi w ogóle o środek owadobójczy Proteus 110 OD 1l, do kiedy tylko można go było dostać w specjalistycznych sklepach, miał ogromne wzięcie i opinie jednego z najskuteczniejszych dostępnych produktów owadobójczych do robienia oprysków m. in. zboża czy buraków.

Proteus 110 A deszcz

Spora część rolników decydowała się na ten środek owadobójczy ze względu na jego formułę oraz właściwości. Jeśli chodzi o kwestię Proteus 110 a deszcz, oleista konsystencja, przeznaczona do rozcieńczenia z wodą, można uznać za oprysk doskonały. Zmieniona forma sprawia, że substancja znakomicie przywiera do roślin. Oznacza to, że w zestawieniu Proteus 110 a deszcz to właśnie deszcz jest na przegranej pozycji. Ten konkretny środek owadobójczy jest zdecydowanie bardziej odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dlatego stanowi lepszą ochronę niż produkty konkurencji.

Proteus 110 OD 1L – cena

Dla rolników posiadających spore połacie pola nie bez znaczenia jest za Proteusa 110 OD 1l cena. W chwili, kiedy ów znakomity środek był jeszcze dostępny na polskim rynku, cena za 250 ml oscylowała wokół 43 złotych. Za Proteusa 110 OD 1l cena litrowej butelki wynosiła jakieś 170 zł, zaś baniaka o pojemności 5 l – około 860 złotych. W przypadku środka Proteus 110 OD 1l – do kiedy tylko był dostępny, cieszył się ogromną popularnością.

Proteus 110 OD – wycofany

Chyba każdego rolnika zmartwiła wiadomość o Proteus 110 OD – wycofany ze sprzedaży pod koniec 2020 roku, przez długi czas stał się jednym z najbardziej poszukiwanych środków owadobójczych w Polsce. Oleista zawiesina, jaka był Proteus 110 OD, do kiedy była dostępna, stanowiła chyba największą część sprzedawanych produktów tego typu ze względu na skuteczność i wydajność. Jeśli chodzi o środek Proteus 110 OD, wycofany został w listopadzie 2020 roku i od tamtego czasu kupienie go w naszym kraju jest niemożliwe. Ta sytuacja jednak wymusiła poszukiwania równie obiecującej alternatywy.

Proteus 110 – zamiennik

Tak znakomity produkt wymaga odpowiednio dobrego następcy. W przypadku Proteusa 110 zamienników dzisiaj na rynku nie brakuje. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość przy wyszukiwaniu najskuteczniejszych preparatów, bowiem trudno znaleźć drugi tak uniwersalny produkt. W obecnie produkowanych środkach owadobójczych zmienia się substancja aktywna – jest ona dopasowywana do konkretnego rodzaju szkodnika, dlatego tak trudno jest znaleźć produkt taki jak Proteus 110 – zamiennik w stosunku jeden do jednego nie istnieje.

Wśród wymienianych często środków o podobnych właściwościach i sporej skuteczności można znaleźć: Coragen 200 SC z chlorantraniliprolem w roli substancji aktywnej czy Carnadine 200 SL, stosowanych na stonkę ziemniaczaną. Do zwalczania szkodników niszczących uprawy rzepaku stosuje się Decis Mega 50 EW, Inazuma 130 WG czy Fastac Active 050 ME.

Równie powszechnie przed szkodnikami trzeba ratować pola kukurydzy. W tym wypadku zamiennikiem Proteusa jest Sparviero, Coragen 200 SC oraz Karate Zeon.

Analogicznie przedstawia się sytuacja w przypadku każdej innej uprawy i plantacji – do każdego rodzaju szkodnika dopasowana jest substancja aktywna.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze