Strona głównaZakupDom w Warszawie – gdzie kupić najtaniej?

Dom w Warszawie – gdzie kupić najtaniej?

Wybór nowego mieszkania w Warszawie może być nie lada wyzwaniem – ceny rosną z roku na rok w skali około 10-15%, i obecnie średni koszt metra kwadratowego w nowej inwestycji wynosi blisko 12 000 złotych.

Niemniej jednak, w ofercie deweloperskiej wciąż pozostaje dużo całkiem przystępnych opcji, a najbardziej budżetową z nich są jednorodzinne domy. Dzisiaj przeanalizujemy ten właśnie sektor stołecznej mieszkaniówki.

Dom w Warszawie – jaka dzielnica?

Jeśli szukasz nowego domu w Warszawie w stosunkowo niskiej cenie, na pewno należy omijać centralne dzielnice – one są od dawna zarezerwowane dla budownictwa o wysokim standardzie i cena za metr kwadratowy może tu przekraczać nawet 20 000 złotych.

Dzielnice bardziej oddalone od centrum, a zwłaszcza te stanowiące granice miasta, będą słusznym wyborem. Tu mamy na myśli przede wszystkim Ursynów, Wawer, Białołękę, Ursus oraz Rembertów. Obszary te posiadają wszelkie warunki niezbędne do budownictwa jednorodzinnego – dużo przestrzeni, otoczenie terenów zielonych, dobra infrastruktura w okolicy.

Ciekawą dzielnicą jest też warszawski Wilanów. Tu się wznosi głównie inwestycje jednorodzinne o wysokim standardzie – między innymi coraz bardziej popularne wille miejskie. Oczywiście, ceny tu nie są niskie i również potrafią sięgać 20 000 złotych za metr kwadratowy.

Z kolei Białołęka, Ursus, Wawer czy Rembertów utrzymują się na dość przystępnym cenowym poziomie – ze statystyk wynika, że w 2022 roku dało się tu kupić własny dom za kwotę do 1,5 miliona złotych. Pamiętajmy jednak, że stawki nie stoją w miejscu, lecz ciągle zmierzają w kierunku wzrostu.

Co w ofercie?

Przytaczamy kilka przykładów jednorodzinnych inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez deweloperów Warszawy, które pomogą lepiej zorientować się w ofercie.

Kameralny Ursynów – inwestycja składająca się z domów w zabudowie bliźniaczej, leży w pobliżu lasu Kabackiego i jeziora Imielińskiego. Do domów są przynależne prywatne ogródki o powierzchni do 225 metrów kwadratowych oraz indywidualne garaże i naziemne miejsca parkingowe.

Domy przy Willowej – kompleks domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej ulokowany na przedmieściu stolicy, w obrębie powiatu pruszkowskiego. Na terenie inwestycji znajdują się plac zabaw dla najmłodszych oraz wspólne strefy rekreacji, a metraż lokali oscyluje w granicach od 62 do 114 metrów kwadratowych. Obowiązkowym elementem są też tarasy i ogródki.

Modern House – osiedle modernistycznych domów w stylu skandynawskim, których metraż wynosi od 101 do 131 metrów kwadratowych. Kompleks znajduje się na Ursynowie, jest otoczony naturalnymi terenami zieleni. W obrębie inwestycji dostępne są również domy z pełnym wykończeniem.

Villa Prestige Kabaty dewelopera Prestige jest ulokowana w południowo-wschodniej części Ursynowa. W obrębie inwestycji przewidziano domy jednorodzinne oraz mieszkania w kameralnych blokach wielorodzinnych. Okoliczna infrastruktura jest bardzo dobrze rozwinięta, a lokalizacja umożliwia bezproblemowy dojazd do dowolnej części stolicy.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze