Strona głównaPoradyŚrodek do usuwania smoły - Hans, forum, opinie, co robić

Środek do usuwania smoły – Hans, forum, opinie, co robić

Smoła w kominie to poważny problem, którego nie należy bagatelizować. Jeśli zauważyłeś dymienie się z Twojego pieca – mimo, że wymieniłeś go oraz czyścisz go cyklicznie to czas zainteresować się tematem jakim jest smoła w kominie. 

Zatkany komin z powodu smoły? Tak zaczyna się jeden wątek na forum. Jeden z użytkowników forum odpisał od razu – hansa środek do usuwania smoły. Czy faktycznie ten środek działa i warto go polecić? Zapraszamy do przeczytania artykuły gdzie poruszymy następujące tematy: 

  • jaki środek do usuwania smoły z komina
  • zatkany komin – co robić?
  • jak wygląda chemiczne czyszczenie komina
  • jaki jest skuteczny płyn do czyszczenia kominów z sadzy
  • hansa – jakie opinie o firmie i o ich środku do usuwania smoły z komina?

Zacznijmy od tego czy zatkany komin z powodu smoły może być naprawdę taki groźny. Może, jest to na tyle groźne, że może zagrażać Twojemu zdrowiu oraz dorobkowi. Jeśli nie chcesz mieć spalonego domu oraz nie chcesz zostać zaczadzony to koniecznie przeczytaj ten tekst i zrób z tego solidne notatki. 

Preparat do usuwania smoły hansa opinie

Poniższe rady dotyczące usuwania smoły z komina i czyszczenia chemicznego komina to tylko nasze porady. Najbezpieczniej będzie zadzwonić po kominiarza, który ma doświadczenie w tym, będziemy mieć wtedy pewność, że jest to zrobione należycie. 

Preparat do usuwania smoły hansa opinie

Czy faktycznie istnieje środek, który jest skuteczny w usuwaniu smoły? Jeśli szukałeś takiego preparatu to pewnie się natknąłeś na forum, gdzie ludzie opisują preparat od firmy Hansa. Środek można spotkać w spreyu, spray ten zawiera mieszankę różnych składników, które potrafią zwiększyć temperaturę gazów. 

Zatkany komin - co robić

Mokra smoła w kominie może naprawdę wyrządzić nam krzywdę. Hansa ma pozytywne opinie, więc warto skorzystać w ostateczności z takich środków. Opinie na temat tego środka są naprawdę dobre. Cena tego środka nie jest wysoka, bo kosztuję mniej niż 50 złotych. Myślę, że Hansa to środek, który jest dostępny dla każdego, więc warto spróbować. Użycie tego preparatu do usuwania smoły jest naprawdę prosty, bo wystarczy spryskać opał (drewno, węgiel itd) i wrzucić do pieca. Jest to skuteczny środek nie tylko do pieców centralnych, ale także do kominków, pieców kaflowych czy kuchenki. Dawkowanie to tylko kilka pryśnięć. Hansa środek do usuwania smoły zweryfikowany przez niejedne forum, więc możemy polecić to.

Zatkany komin – co robić?

Przede wszystkim nie panikuj i nie pal w piecu dopóki nie znajdziesz przyczyny. Środek do czyszczenia komina może Ci pomóc, ale rekomendujemy skorzystania z usług kominiarza. Chemiczne czyszczenie komina jest skuteczne i często stosowane nawet przez samego kominiarza. Chemiczne czyszczenie komina powinno być jednak i tak przeprowadzone przez specjalistę. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że chemiczne czyszczenie komina jest proste i jest, gdy dokładnie wiemy jak używać tego środka i jesteśmy pewni swojego problemu. 

Preparat do usuwania smoły hansa opinie

Niezależnie czy to płyn do czyszczenia kominów z sadzy czy może proszek do czyszczenia komina to widać, że możemy skutecznie pozbyć się mokrej smoły czy sadzy z komina. Hansa to firma, która nie zapłaciła nam za reklamę, ale mimo wszystko możemy ich polecić na podstawie opinii, które znaleźliśmy na forum.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze