Strona głównaZakupGwoździe miedziane – czym są i gdzie kupić?

Gwoździe miedziane – czym są i gdzie kupić?

Podczas tworzenia różnego rodzaju konstrukcji konieczne jest łączenie ze sobą jej poszczególnych elementów. W tym celu wykorzystuje się m.in. gwoździe miedziane. Słyszysz o nich dopiero pierwszy raz i chciałbyś wiedzieć więcej na ich temat? Poniżej znajdziesz informacje, które powinny przekonać się do ewentualnego sięgnięcia po tego typu artykuły lub wręcz odwrotnie – zniechęcić, co w pewnych sytuacjach będzie właściwym postępowaniem.  

Zobacz: Żelazko w sprayu – gdzie kupić stacjonarnie i online?

Czym charakteryzują się gwoździe miedziane?

Gwoździe miedziane, jak sama ich nazwa wskazuje, wykonywane są z miedzi oraz metalu. Dzięki temu charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, sprawiającą, że są w stanie skutecznie scalać poszczególne elementy konstrukcyjne przez wiele lat. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto po nie sięgać. Są one również dość różnorodne, co pozwala zastosować ich poszczególne odmiany w konkretnych sytuacjach. Gwoździe miedziane można podzielić na budowlane, papowe oraz pierścieniowe. Szczególna odporność wszystkich wymienionych wyrobów wynika natomiast z ich konstrukcji. Miedź, którą pokrywany jest metal, sprawia, że opisywane przez nas elementy łączące mogą być stosowane w różnych warunkach (również atmosferycznych), pozostając wysoce odpornymi na korozję. Przed ich użyciem warto natomiast upewnić się, czy rzeczywiście posiadamy odpowiednie w danej sytuacji gwoździe miedziane. Zastosowanie modeli przeznaczonych do drewna może bowiem utrudnić wykonywaną pracę, gdy konieczne będzie połączenie elementów z blachy.

Gwoździe miedziane – zastosowanie

Jeśli chodzi o najczęstsze zastosowanie gwoździ miedzianych, należy wspomnieć o tym, że służą one przede wszystkim dekarzom. To właśnie osoby odpowiedzialne za wykonywanie dachów na różnego rodzaju obiektach sięgają po nie, gdy konieczne jest przymocowanie blachy w określonym miejscu. Tego rodzaju artykuły nadają się jednak do użycia również w innych sytuacjach. Mamy tu na myśli m.in. montaż różnego rodzaju elementów ozdobnych, które wykonane zostały z miedzi. Dzięki gwoździom miedzianym wyglądają one atrakcyjniej dla oka, niż w przypadku zastosowania do ich przymocowania np. stalowych elementów łączeniowych. Ich właściwości bywają również doceniane przez osoby zajmujące się ciesielstwem, ogrodnictwem, a także kolejnictwem. Dość często gwoździe miedziane ułatwiają pracę również stolarzom, służąc im do scalania wybranych elementów drewnianych konstrukcji różnego typu. Nie warto natomiast stosować tego rodzaju wyrobów do wbijania ich w żywe drzewa. Dlaczego? Ponieważ sok tych roślin w wyniku kontaktu z miedzią może doprowadzić do powstania związku chemicznego o właściwościach zbliżonych do cyjanku potasu. Krótko mówiąc, miedziane gwoździe w drzewie mogą doprowadzić do jego obumarcia.  

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Pestki wiśni do palenia – cena, opinie, parametry, kaloryczność, gdzie kupić?

Gdzie kupić gwoździe miedziane?

Wśród zalet gwoździ miedzianych warto wymienić również ich łatwą dostępność. Bez problemu można nabyć je zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, których działalność opiera się na dystrybucji elementów wykorzystywanych m.in. w budownictwie. Dodatkowo są one dostępne w przystępnych cenach i różnych wariantach, jeśli chodzi o ich rozmiar. Najczęściej są dystrybuowane w zestawach składających się z określonej liczby sztuk, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by pozyskać pojedyncze artykuły. Jeśli jednak postanowisz to zrobić internetowo, upewnij się, czy będzie to dla Ciebie opłacalne. Niekiedy bowiem koszt wysyłki gwoździ miedzianych wynosi więcej niż zamówiony towar, co jest mało opłacalne.

Ile kosztują gwoździe miedziane?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć, gwoździe miedziane są wyrobami atrakcyjnymi cenowo. Pojedyncze sztuki można pozyskać niekiedy nawet za mniej niż złotówkę. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup większej ich liczby w gotowych zestawach, a dodatkowo będą one dość masywne, wówczas zapłacisz kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Najdroższe modele mogą natomiast kosztować nawet powyżej tysiąca. Jeśli jednak już dokonasz zakupu potrzebnych Ci wyrobów, pamiętaj, by używać ich zgodnie z ich przeznaczeniem. Gwoździe miedziane w drzewie nie są dobrym pomysłem, dlatego lepiej używać ich w celach konstrukcyjnych, niż np. do zawieszenia tabliczki z odpowiednią informacją na wybranej roślinie. 

Zobacz: Pościel z adamaszku – opinie, producent, cena, gdzie kupić?

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze