Strona głównaMebleDrewniane meble – sposób na ponadczasowe wnętrze

Drewniane meble – sposób na ponadczasowe wnętrze

We współczesnym świecie drewniane wnętrze jest nie mniej popularne niż w minionych stuleciach. Oczywiście świat aktywnie się teraz rozwija, wprowadzając najnowsze technologie do codziennego życia, ale nic dziwnego, że człowiek dąży do zapewnienia komfortowych i bezpiecznych warunków życia. W tym celu w aranżacji wnętrz często wykorzystuje się różne naturalne materiały.

Obecnie przy urządzaniu wnętrz ludzie coraz rzadziej sięgają po sztucznie stworzone analogie naturalnych materiałów. Dlatego najbardziej odpowiednie i popularne jest stosowanie elementów drewnianych. Może to być drewniany parkiet, meble, dodatki, podłogi, ramy i sufity. Kolejną zaletą drewna jest to, że materiał ten dobrze komponuje się z elementami wykonanymi ze szkła, metalu i skóry.

Drewniane meble w nowoczesnym wnętrzu

Drewno, w przeciwieństwie do różnych sztucznych materiałów, jest w stanie wypełnić każde pomieszczenie prawdziwą energią natury. Wystarczy go dotknąć, aby poczuć ciepło. Większość czołowych światowych projektantów preferuje elementy mebli wycięte z litego pnia drzewa, na którym wyraźnie zaznaczono wszystkie sęki i pęknięcia. Meble sosnowe aranżacja wnętrz są przepiękną opcją. Często powierzchnia takich mebli jest specjalnie odbarwiona i nadaje jej zniszczony wygląd. Innym popularnym trendem w nowoczesnych wnętrzach są drewniane meble wykonane ze starych desek, zamków i zawiasów. Takie meble nadają pomieszczeniu oryginalności. Przykładem są zwykłe pniaki, z których usunięto całą korę, wykorzystywane są jako elementy mebli w nowoczesnym wnętrzu. Niezrównany efekt można uzyskać, jeśli pniaki zostaną użyte w połączeniu z meblami tapicerowanymi skórą i dodatkowymi atrybutami. Ponieważ meble z prawdziwego drewna o wysokiej jakości kosztują drogo, najlepiej jest powierzyć montaż mebli Lublin specjalistom. 

Drugie życie starych mebli

Meble, które straciły na aktualności, mogą nadal spełniać swoją pierwotną funkcję, wystarczy poświęcić im trochę czasu. Współcześni projektanci wnętrz szczególnie wyszukują stare krzesła, komody i stoły, a następnie uszlachetniają je i czynią z nich niepowtarzalny mebel dla aranżacje wnętrz ze starymi meblami. Nie trzeba być projektantem, aby starym meblom dać drugie życie.

Wcześniej lakierowane były regały, komody i stoły i choć przedmioty te są nadal dość trwałe, bardzo trudno jest dopasować takie meble do nowoczesnego wnętrza. Co można zrobić? Czasami wystarczy tylko usunąć starą powłokę. Aby stare meble pasowały do ​​​​nowego wnętrza i służyły dłużej, należy okresowo aktualizować ich wygląd. Odmalowanie szafek i stołów, odnowienie tapicerki mebli tapicerowanych, wymiana przestarzałego okucia. Używając podobnych kolorów lub materiałów, możesz połączyć początkowo niepasujące meble w jeden styl. Zadrapania, uszkodzenia, odpryski na powierzchni mebli można zamaskować techniką decoupage. Podczas jego używania specjalne dekoracyjne serwetki są przyklejane do powierzchni za pomocą kleju-lakieru do decoupage. 

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze